"Особистість року": ректор ПНУ отримав нагороду на Господарчому форумі-2022

Хто править світом на початку ХХІ століття? Пленарною сесією на цю тему завершився європейський Господарчий форум-2022, який 28-29 листопада проходив в Тарнуві (Республіка Польща). У його роботі взяв участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Про це повідомляє пресслужба університету, передає Фіртка.

Господарчий форум, організований давнім партнером університету Фондом Інституту Східних Досліджень, стипендії якого вже п‘ять років отримують кращі студенти Прикарпатського університету, це майданчик для обговорення авторитетним експертним середовищем ключових проблем європейської економіки, яка після негативних наслідків пандемічних обмежень, зараз зіткнулась з ще більш серйозними викликами, пов’язаними з війною в Україні.

28-29 листопада відбулося кілька десятків заходів: дебати, пленарні засідання, доповіді, презентації та тематичні блоки. Учасники обговорили такі ключові питання як: політична безпека, енергетична безпека, реіндустріалізація, цифрова економіка, електрична революція в автомобільній промисловості та кліматична політика.

Тож підсумовуючи дводенну роботу Форума у Тарнуві на заключній пленарній сесії ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда разом з ректором Краківського економічного університету Станіславом Мазуром, професором Університету Козьмінського, колишнім віце-прем’єром РП і міністром фінансів Гжегожем Колодко, професором Варшавського університету Томашем Гроссем розмірковували над відповіддю на запитання модератора – польського політика та публіциста Яна Рокіти: хто чи що нині править світом?

Це гроші, знання, влада, доступ до стратегічних ресурсів і технологій або щось інше?

Адже світ після 24 лютого 2022 року вже радикально змінився. Чи є потрясіння у світовому порядку лише тимчасовою кризою або вони є початком нової ери – багатополярного світу, в якому голос України, лунатиме все голосніше?

Зокрема, на думку ректора Прикарпатського університету, головне, що Європейський Союз зрозумів після 24 лютого, це те, що не гроші, а європейські і цивілізаційні цінності правлять світом. Тому що українці вже 9 місяців щодня гинуть не за гроші, а за свою Батьківщину, захищаючи законне право вільно жити у своїй незалежній європейській країні.

«Європа зрозуміла, що це не війна Росії проти України, а це війна Росії проти Європи! У більшості європейських партнерів, які вважали Росію лише трудним партнером, відкрились очі. Вони зрозуміли, що Росія – не трудний партнер, а справжній ворог», — підкреслив Ігор Цепенда.

Його виступ учасники Форуму зустріли оплесками.

«Треба думати про інтереси світу, а не особисті інтереси», — в свою чергу зауважив професор Університету Козьмінського, колишній віце-прем’єр РП і міністр фінансів Гжегож Колодко. На його думку, війна в Україні може завершитися дуже швидко, якщо НАТО та ЄС припинять думати про особисті інтереси, а почнуть думати про інтереси світу. «Немає зараз місця у світі ані для одного гегемона, ані для двох», — підкреслив пан Колодко, розмірковуючи на скільки блоків за інтересами нині поділений сучасний світ.

Про те, як реагує на континентальну війну у Європі великий європейський бізнес детально розповів учасникам Форуму ректор Краківського економічного університету Станіслав Мазур. І у зв‘язку з його побоюваннями і негативними прогнозами, нині немає простих відповідей на прості питання, запевнив Станіслав Мазур.

З цим частково погодився професор Варшавського університету Томаш Гроссе, який наполягав на тому, що світ ніколи не стане консолідованим. Він проаналізував існуючі геополітичні концепції подальшого розвитку подій.

Учасники дискусії також обговорили питання глобалізації економічної та глобалізації політичної. Ректору Ігорю Цепенді модератор надав останнє слово для підсумування заключної дискусії Форуму.

«Війна має всьому світу відкрити очі. Чи ми граємо цінностями чи ми живемо цінностями. Про це має говорити Захід», — підвів підсумок ректор ПНУ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Студентка ІФНМУ виборола золото на чемпіонаті з тхеквондо (ВІДЕО)


30.11.2022 Іван Муканик 531 2
Коментарі (2)

Сергій 2022.11.30, 21:50

Світом правлять системи документів. Дві наукові роботи з ідентичним вмістом, віднесені до різних систем документів - це дві різні наукові роботи. Питання лише в необхідності, доцільності того чи іншого документа з огляду на декотру базу знань чи з огляду на зареєстровані раніше документи. Зрозуміло, що інтелектуальна діяльність документується, і її цінність визначається місцем і функцією документа, за допомогою якого вона реалізується, в тій чи іншій системі документів. Питання в тому, яку роль і яке місце займає документ в системі, в чому полягає його необхідність... Ну а так для ділового мовлення характерний так званий нейтральний тон. 

Сергій 2022.11.30, 21:52

Тобто окремі персоналії в системах документів - це лише метадані. Які є елементами пошукового образу документа. 

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1593
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1696
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4970 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1985 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1383

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

242

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

572

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

733

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

863
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3496
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10063
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

711
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25944
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7570
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

765
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

206
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1093
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

709
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

943