Основні навички, які потрібно закласти в дитину до 10 років

З раннього віку діти починають розбиратися у сучасному високотехнологічному світі, проте через це вони можуть не навчитися звичайним практичним життєвим навичкам.

Так, дослідження компанії AVG Technologies виявило, що 58% 3-5-річних дітей у США можуть легко орієнтуватися у смартфоні, але лише менше одного з шести (15% дітей) можуть зробити собі сніданок. Тому видання Parents опублікувало перелік життєвих навичок, які ви повинні навчити вашого малюка до 10 років, аби він/вона стали самостійними, пише Телеграф.


Що має вміти дитина до 10 років:

Прати одяг

Дуже багато підлітків, коли йдуть до коледжу, не мають ані найменшого поняття, як почистити одяг. Тому не дозволяйте вашій дитині стати однією з них. Почніть навчати свою малечу цьому, коли їй близько 6 років.

Покажіть, як правильно прати одяг, спідню білизну та чистити взуття. Окрім того, варто навчити дитину користуватися пральною машинкою.

Пересаджувати вазони

Багатьох дошкільнят навчають садити насіння квітів чи пересаджувати вазони у класі. Тому краще зробити це заздалегідь і показати дитині це вдома.

Попросіть свою дитину викопати яму та посадити туди розсаду. Також розкажіть, що рослину варто часто поливати водою, аби вона росла.

Загортати подарунки

Ваша дитина до 10 років вже має любити дарувати подарунки, але ж загортати пакунки – це теж весело. Дошкільнята можуть допомогти вирізати папір і наклеїти стрічку навколо подарунка. Повірте ця навичка їй точно буде потрібна в житті.

Написати листа

Малюки можуть продиктувати лист члену сім'ї (а самому доповнити його малюнками), прикріпити штамп і занести його до поштової скриньки. Навчіть дитину старшого віку, як підписати конверт та написати листа: дата, привітання ("Шановний…"), основна частина та підпис.

Готувати легкі страви

Запропонуйте дитині допомогти приготувати собі їжу. Дайте їй певну роботу і розказуйте, що вона повинна робити. Це може бути щось дуже просте. До прикладу, йогурт з фруктами – це хороший перший сніданок.

Навчайте дітей від 5 років і старше, як приготувати канапки та коктейлі. Приблизно у віці від 7 до 8 років ваша дитина може спробувати робити тости або приготувати простий салат. До 10 років діти можуть використовувати плиту чи гриль, але будьте поруч і стежте за безпекою.

Орієнтуватися у просторі

Якщо ви коли-небудь блукали, слідуючи GPS-навігатору, то ви знаєте, чому вміти читати карту дуже важливо. Ці заняття формуватимуть навички навігації вашої дитини:

Полювання за скарбами

Карти здаються нудними, поки ви не використовуєте їх для пошуку скарбів, до прикладу. Сховайте іграшки у своєму дворі, а потім намалюйте простий ескіз, щоб позначити їх розташування. Покажіть вашому три- або чотирирічному малюку, як предмети на карті відповідають об’єктам і нехай він їх знайде.

Попросіть її провести шлях

Зоопарки, музеї та тематичні парки мають різнокольорові карти, які легко читаються. Попросіть свого дошкільника простежити шлях на території та киньте виклик малюку, щоб він перейшов від точки А до точки В, де ви його чекатимете.

Лікувати рани

Навчіть дитину з раннього віку не лякатися, коли він бачить кров. Відволічіть його від болю і покажіть, як зупинити кровотечу і промити рану. Окрім того, можете показати, як помазати пошкоджену частину тіла антибактеріальною маззю та нанести пов'язку.

Прибирати кімнату

Найбільш зручним віком для формування цієї корисної звички є вік від 1,5 до 3 років. Буде добре, якщо прибирання в кімнаті стане, таким собі, ритуалом перед сном чи після занять.

Спочатку варто допомогти малечі з цим. Розділіть з дитиною кімнату на квадрати та прибирайте по квадрату на день, або визначте для кожної речі своє місце.


22.08.2020 6938
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717