Основні аспекти харчування вагітної жінки: руйнуємо стереотипи

 

 

Вагітність – це час, коли жінка береже у собі нове життя, час найбільшої турботи і водночас відповідальності. Ні для кого не є секретом, що жінка у період вагітності є найбільш чутливою і вразливою не тільки у емоційному плані, а й фізично. Тому треба уважно ставитися до рухової активності, здоров’я і харчування вагітної.

 

Існує переконання, що дієта вагітної жінки значно відрізняється від звичного раціону. Це не зовсім так. Варто відзначити те, що у зв’язку з вагітністю у жінки збільшується потреба не у жирах та вуглеводах, а саме у білках, вітамінах і мінералах. Незначно збільшується також потреба в затраті енергії. В першому триместрі денне споживання калорій збільшується на 150 ккал, в той час, як в двох наступних воно виростає в середньому до 350 ккал на день. З цього випливає, що потрібно вживати продукти з більшим вмістом поживних речовин, а не просто збільшити кількість їжі.

 

Для того, щоб забезпечити найбільш благополучні умови розвитку для дитини, мамі варто пам’ятати основні правила харчування:

  • Потрібно регулярно вживати їжу і не відмовляти собі тоді, коли хочеться поїсти.
  • Треба щодня урізнюманітнювати власний раціон корисними продуктами.
  • Всі основні поживні речовини повинні бути присутніми в їжі в достатній кількості і в оптимальних співвідношеннях.
  • Вся їжа повинна бути свіжоприготованою, зі зменшеним вмістом жирів.
  • Також, враховуючи схильність вагітних до набряків, варто обмежити вживання кухонної солі і рідин.
  • Енергетична цінність продуктів, що входять у раціони харчування вагітної жінки, повинна відповідати потребам організму матері і організму плода.
  • Продукти, що входять у раціон харчування вагітної жінки, повинні перетравлюватися з невеликими витратами енергії і легко засвоюватися.
  • Обов’язково варто пам’ятати, від чого вагітна повинна негайно відмовитися: це від прянощів, натуральної кави, від усього смаженого, гострого і в першу чергу від алкоголю.

 

Прискоренню метаболізму у вашому організмі сприяють білки. Вони є будівельним матеріалом для ферментів і тим самим впливають на поповнення енергетичних запасів.В середньому вагітним варто споживати в день 63-76 г білків, а з третього триместру денна норма зростає до 120 м. При цьому 60% з їхньої загальної кількості має припадати на тваринні білки (сьомга, лосось, тунець, а також сир і яйця) і 40% - на рослинні (будь-які горіхи, бобові).

 

Не забудьте про йод, його дефіцит може позначитися на діяльності щитовидної залози, адже її гормони грають не останню роль в регуляції обміну речовин.Денна норма йоду становить 200 мкг на добу. Найпростіший способів її отримати - щоденне споживання йодованої солі (достатньо 5-6 г). Багато йоду в морепродуктах, морській рибі та морській капусті - правда, щоб покрити добову норму, готувати їх потрібно щодня.

 

Організм по-різному розтрачує свою енергію в різні пори року. Підтримати його роботу на належному рівні можуть тільки сезонні продукти. Саме тому пріоритетними у вашому меню повинні бути овочі та фрукти: капуста, яблука, гарбуз, злаки, молочні продукти та нежирне м'ясо, горіхи.

 

Усі ці корисні елементи потрібні як мамі, яка переживає важкі зміни і фізичні, і емоційні, так і дитині, організм якої тільки формується. Памятайте це і уникайте стресу, бо він має невід’ємний вплив на здоров’я Вашого малюка.Ставтеся до всього з легкістю та гумором, адже все буде добре!

 

Медичний центр «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1 тел.: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

 

Алла Курилець

лікар гастроентеролог-дієтолог


28.08.2017 3681 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

375
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2613 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3650
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3015
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2158

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

630

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

520
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735