Організовують дозвілля: як в Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (ФОТО)

Станом на зараз відділення комплексної реабілітації центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї відвідують 59 діток від 0 до 18 років, це діти зі статусом інвалідності та діти групи ризику з ймовірністю отримати інвалідність.

Про те, як на Івано-Франківщині функціонує цей центр Фіртці розповіла директорка установи Ірина Трачук.

Так, окрім дітей з інвалідністю, у відділенні денного догляду перебувають 32 особи — це молоді люди з інвалідністю віком від 18 років.

Щодня заклад відвідують близько 20-22 осіб, яким організовують дозвілля, майстер-класи, дворазове харчування та заняття протягом дня.

"У відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та відділенні денного догляду осіб з інвалідністю — тут вони перебувають на протязі дня. 

Під час війни ми масштабувалися і приймаємо діток зі всієї України — якщо до нас перемістилася сім’я з числа ВПО і має довідку про це, то ми приймаємо таку дитину на реабілітацію.

Особливість центру в тому, що діти тут перебувають протягом дня.

Є спеціалізований транспорт, який рано доправляє дітей до реабілітаційної установи, протягом дня діти мають заняття, корекційні та реабілітаційні. Діти перебувають з вихователями, мають дозвілля, яке організовують їм педагоги, а ввечері їх доставляють додому.

Впродовж дня значна частина дітей ходить на індивідуальні заняття, тобто батьки їх приводять до певних спеціалістів, конкретно до логопеда чи на масаж, або на лікувальну фізкультуру, чи заняття з реабілітації", — розповідає Ірина Трачук.

Також в центрі надають послугу "раннього втручання" — це послуга, за якої проводять реабілітацію дітям з 0 до 4 років. Це діти групи ризику, які можуть отримати інвалідність. Тому послугу надають, щоб мінімалізувати всі наслідки й дитина не мала труднощів в майбутньому.

Наразі 17 дітей отримають таку послугу, а це 15 сімей.

За словами директорки, це сімейноцентрована послуга, оскільки так розвивається не тільки сама дитина, а вся сім'я адаптовується до нових умов.

"Установа надає послуги безплатно, оскільки ми фінансуємося з міського бюджету, де покривають витрати на харчування,  заробітні плати, довіз, транспортування, енергоносії, господарську діяльність.

Маємо також хорошу співпрацю з міжнародними організаціями.

Один з останніх реалізованих проєктів у співпраці з благодійною організацією СОС "Дитячі Містечка" є встановлення піднімальної платформи — спеціального ліфта для діток з інвалідністю.

Ми обладнали мансардний поверх і діти з доступністю та мобільністю можуть дістатися до будь-якого реабілітаційного залу, кімнати чи класу, де займатимуться з фахівцями. Це полегшує роботу фахівцям, які мусіли б на руках носити дітей з одного поверху на інший", — каже Ірина Трачук.

За словами директорки центру, ліфт запустили в червні на кошти міжнародної організації, а з різноманітними підготовчими роботами допомагала міська рада.

Наразі центр відвідують тільки мешканці Коломийської громади. З молодих відвідувачів — троє переселенців. Ще п'ятеро внутрішньопереміщених дітей отримують послугу "раннього втручання".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті цьогоріч працюватимуть 18 оздоровчо-відпочинкових закладів для дітей

Відомо, який розмір одноразової грошової допомоги при набутті групи інвалідності

Отримав інвалідність, але виконує обов'язок перед Україною: історія військовослужбовця, який служить в ТЦК на Прикарпатті

Фотогалерея


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

543
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

740
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2381
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1771
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2062
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5671 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

204

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1177

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1198

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1699
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

940
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

789
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14611
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

626
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10439
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6134
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

662
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7616
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2866
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

593
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

681
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

508