Орендарем франківського центрального ринку залишається поточний орендар

 

/data/blog/95327/94a3dfd571e9dfdf265fa361d89900c7.jpg

 

Центральний ринок перебуватиме в оренді принаймні до 31 грудня 2022 року. Адже саме до цієї дати діє договір оренди на івано-франківський центральний критий ринок за адресою Дністровська, 5.
 

Нещодавно франківські ЗМІ поширили інформацію, начебто місто відстояло ринок у ТОВ «Торговий сервіс». Франківці жваво обоговорювали рішення у соцмережах, пророкуючи подальший розвиток подій, базарники ж хвилювались за майбутнє свого маленького бізнесу. Адже у рішенні найвищої судової інстанції йде мова про те, що критий ринок є власністю територіальної громади Івано-Франківська. Та, як виявилось, всі видали бажане за дійсне.

 

Як пояснила у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо керівник юридичного відділу Надія Кедик, судовий спір був зовсім не про те. За її словами, він стосувався права власності на ринок, а не розірвання договору оренди. Адже, на ринок претендувала Івано-Франківська обласна спілка споживчих товариств. Та в підсумку суд все ж прийняв рішення на користь міста.

 

Щодо орендаря, то  ним залишається ТОВ «Торговий сервіс». Адже суд скасував рішення Івано-Франківської міськради про розірвання договору з ТОВ «Торговий сервіс», визначивши його не правочинним. Треба згадати, міські обранці прийняли таке рішення на хвилі революційних подій і юристи одразу говорили, що його доволі легко оскаржити у суді. Так і сталось.

 

Тож, як пояснив у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо керівник Фонду комунального майна Івано-Франківська Ігор Гриненько, договір оренди діє до 2022 року. Чиновник каже, що до міського бюджету щомісячно надходить близько 300 тисяч гривень ( сума неточна, оскільки постійно змінюються до індексу інфляції) орендної плати.

 

Треба зауважити, договір оренди стосується тільки самого приміщення критого ринку. А мова про земельну ділянку, на якій він знаходиться, взагалі не йде. Цей факт є дуже важливим, адже землю могли вже давно викупити. Про це часто й говорять підприємцям, які не надто задоволені орендарем ринку. Базарникам пояснюють, що ринок хоч і належить міста, та земля вже давно належить орендарю. Тож ніякого повернення ринку міста вже не буде і платити доведеться скільки скажуть. До слова, нещодавно щоденну плату на ринку ще збільшили – з 52 гривень за два метри до 64.

 

Варто зауважити, у жовтні на території центрального ринку розпочали зведення торгового павільйону. Мовляв, аби привести торгові ряди до естетичного вигляду. І як повідомив заступник директора департаменту архітектури під час засідання виконкому, містобудівні умови видали на чотириповерхову будівлю. Цей факт дає підстави вважати, що в Івано-Франківську виросте не павільйон, швидше черговий торговий центр. Досвід підказує, що  він аж ніяк не плинуть на той хаос, який є на ринку зараз. 

 

Треба наголосити, інформація, яку подають базарникам про викуп земельної ділянки не відповідає дійсності. Оскільки наразі триває ще один спір між містом та Споживспілкою – вже за земельну ділянку. Адже спілка має державний акт на право постійного користування земельною ділянкою на Дністровській 5, який був виданий ще у 1998 році. Тож, з юридичної точки зору могла б викупити цю ділянку. Натомість місто подало до суду з проханням скасувати цей державний акт і повернути ділянку у комунальну власність. І має всі шанси її відстояти. Адже суд вже визнав, що приміщення ринку таки належить територіальній громаді. Тому про майнові права спілки не може йти мова.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Критий ринок Івано-Франківська судом визнано у власності територіальної громади міста


25.12.2015 612 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

583
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21284
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2250
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1156 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956