Оптимізація бюджету — поради, які працюють

Бюджет — конкретний план доходів та витрат на встановлений термін. Його контроль, аналіз дозволяють побачити найвитратніші статті. Заощадити значну суму. Ведення бюджету має бути щоденним, це дозволить проаналізувати витрати. Якщо така практика лише запроваджується, контролюйте кошти протягом місяця. Використовуйте спеціальні програми, збирайте чеки, заносите всі витрати до таблиці.

Аналіз фінансів

За постійного дефіциту фінансів сплануйте витрати терміном на 1-6 місяців. Внесіть до нього витрати за минулий період, включаючи казино, адже в aztec gold грати онлайн безкоштовно можна віддалено, також враховуйте інші розваги. зафіксуйте надходження коштів:

  • зарплату;
  • премію;
  • подарунки;
  • інші прибутки.

Запишіть регулярні статті витрат:

  • оплату рахунків по дому;
  • транспортні витрати.

Інші витрати змінюються з місяця на місяць, але ведіть записи витрат. Систематизувати дані можна в Google Таблиці, спеціальних додатках:

  • CoinKeeper;
  • 1 Money;
  • Monefy;
  • Швидкий бюджет

Виберіть оптимальне рішення, не ігноруйте щоденну звітність.

Ведення бюджету, основні правила

Є основні поради щодо чіткого фінансового планування:

  1. Щомісяця 10% коштів, що надходять, відкладайте. Перекладайте на ощадний рахунок, купуйте валюту. За дефіциту коштів можна позичити певну суму, але не витрачайте запаси.
  2. Зберігайте на ціль. Безцільне відкладання коштів, урізання звичних витрат, відмова від спонтанних покупок нерідко веде до стресу. Чітко позначте мету, її вартість.
  3. Формуйте фінансову подушку безпеки. Її розмір має відповідати кільком заробітним платам. Це не кошти на ціль. Гроші призначені на вирішення непередбачених завдань.
  4. Зверніть увагу на комунальні платежі. Оплачуйте рахунки вчасно. Прострочення веде до нарахування пені, додаткових витрат. Обмежуйтеся лімітом. Це стосується кредитних зобов'язань — погашайте платежі своєчасно.
  5. Прорахуйте, скільки в середньому коштів йде на продукти, проїзд, обов'язкові витрати. Розділіть суму на 30 днів. Визначте щоденний бюджет. Тримайтеся в його рамках, якщо перевищили сьогодні, — зменшіть витрати завтра.

При витратах розставляйте пріоритети. Виділіть статті витрат, необхідних для комфортного життя. Відмовтеся від спонтанних покупок на маркетплейсі. Обмежте покупку "дрібниць" для дому в мережевих магазинах. Напишіть списки необхідного перед походом до магазину. Користуйтеся доставкою, кур'єр привезе перелік продуктів з кошика.

Успішна реалізація плану

Для формування постійного бюджету використовуйте підказки:

  1. При перевищенні очікуваного доходу "зайву частину" відкладіть на карту. Вона необхідна у разі непередбачених витрат, гроші перекриють дефіцит, процес накопичення не буде перерваний.
  2. При формуванні накопичень на великі покупки сформуйте кілька рахунків, "конвертів".
  3. Не зберігайте накопичення на одному рахунку. для формування кількох вкладів візуально стає видно, як швидко виходить накопичити потрібну суму. Робіть перерахування з кожного виду доходу, користуйтеся системами знижок, подарункових бонусів від великих мереж.

Формування бюджету — тривалий процес. Вносите до списків витрат усі покупки. Перегляньте великі статті витрат, відмовтеся від спонтанного шопінгу. Зберігайте на певну мету. Ефективне планування витрат робить життя комфортнішим, допомагає уникати матеріальних труднощів.

Партнерський матеріал


20.05.2023 4688
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494