У Західному регіоні більшість (64%) відповіли, що відчувають себе європейцями.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Водночас у Південному і Східному регіонах більшість (відповідно 63,5% і 53,5%) європейцями себе не відчувають, а у Центральному регіоні частки тих, хто відчуває і не відчуває себе європейцем, статистично значуще не відрізняються (відповідно 48% і 45%).
"Серед представників найстаршої вікової групи (50 років і старші) більшість (56%) становлять ті, хто не відчуває себе європейцем, у молодшій та середній вікових групах більшість (відповідно 64% і 55%) становлять ті, хто відчуває себе європейцем.
Зростання частки тих, хто відчуває себе європейцем, порівняно з 2021 роком відбулося у всіх вікових групах", — зазачили дослідники.
Називаючи причини, що заважають відчувати себе європейцем, ті респонденти, які себе європейцями не відчувають, найчастіше називають низький рівень добробуту (75%), уточнили соціологи.
Соціально-культурні умови життя назвали 41%, мовні бар’єри — 38% (їх частка зросла порівняно з 2006 роком, коли такі становили 24%).
"33% назвали як причину „неєвропейську” свідомість (у 2006 таку відповідь дали 29%), 24% — низький рівень культури, освіти (у 2006р. — 35%).
З 11% до 24% зросла частка тих, тих, хто вказує на відчуття себе представником іншої культури, з 3% до 6,5% — на релігійну належність. 9% вказали на брак інформації про ЄС".
Довідково: опитування проводили з 6 по 12 червня методом face-to-face на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: