Олімпійські ігри в Токіо: чи врятує вакцинація

Поміж жахливою пандемією та глобальною боротьбою за вакцини доля цьогорічних Олімпійських ігор оповита невизначеністю.

Минулого листопада, за три тижні до того, як перші дози вакцин стали загальнодоступними у Сполученому Королівстві, президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що він сподівається, що ефективна вакцина допоможе Іграм відбутися безпечно.

Тривалість кампанії до січня 2021 р., і організатори можуть не мати змоги покладатися на розповсюдження вакцини так, як вони могли сподіватися, оскільки затримки з доставлення перешкоджали процесу розгортання кампанії з вакцинації, особливо в Європі.

"Я думаю, що у багатьох людей було глибоке переконання, що як тільки винайдуть вакцину та почнеться кампанія щодо щеплень, це справді означатиме кінець коронавірусу, і що внаслідок цього ми побачимо, що швидкість передачі почне падати, речі стануть більш контрольованими, і ми будемо повертатися до більш звичного способу життя", - розповідає Джейсон Кіндрачук, експерт-інфекціоніст з Університету Манітоби в Канаді, CNN Sport. "Річ у тому, що навіть при хорошому впровадженні вакцин у ряді регіонів світу ми маємо проблеми із затримкою передачі".


Спортсмени із задоволенням чекають своєї черги

Під час конференц-дзвінка у середу Бах також заявив, що організатори "докладуть великих зусиль", щоб "учасники та відвідувачі Олімпіади прибули (у Токіо) вакцинованими", одночасно відкинувши припущення про те, що вакцинація буде обов'язковою для спортсменів. 

Там, де учасники Олімпійських ігор потрапляють до пріоритетного списку вакцин, ймовірно, буде предметом суперечок. Серед спортсменів загальний настрій полягає в тому, що вони готові чекати.

"Я думаю, що всі - наскільки я можу зрозуміти в команді США - знаходяться на одній стороні", - розповідає стиліпчезер Колін Квіглі, яка виступала на Олімпійських іграх у Ріо у 2016 році. "Так, ми хочемо зробити щеплення, щоб мати можливість спокійно їхати на Ігри та мати змогу безпечно проводити Олімпійські ігри, але ми також усвідомлюємо, що ми не перші в списку.

"Багато людей, людей похилого віку та людей, які працюють у продуктових магазинах, працюють викладачами та лікарнями - усі ці люди, які перебувають на передовій, вони точно будуть перед нами. Ми всі досить молоді, здорові люди. І ми просто будемо чекати своєї черги. Я відчуваю, наскільки ми цього хочемо, ми розуміємо, що не будемо першими в черзі. І я думаю, що у всіх все в порядку з цим."

Колін Квіглі (праворуч) виступає у фіналі на 3000 метрів з перешкодами на Олімпійських іграх у Ріо-2016.


Можуть також існувати логістичні перепони щодо вакцинації спортсменів у глобальному масштабі - особливо з огляду на те, як доступ до вакцин, часто пов’язаний з рівнем національного фінансового забезпечення.

"У нас вже є проблеми в регіонах з високим рівнем доходів, коли ми намагаємось розгортати вакцини в районах, які придбали мільйони доз, і намагаємося зрозуміти: як насправді націлити людей на людей з високим рівнем ризику проти тих, хто, можливо, не потрапляє в політичну сферу цієї сфери захворювання високого ризику? " - каже Кіндрачук.

"Тоді ви починаєте дивитись на інші країни світу з середнім або низьким рівнем доходу - вони навіть не в змозі подумати про те, як буде виглядати вакцинація через логістичні проблеми, проблеми зберігання і той факт, що більшість доз вже викупили найбагатші країни світу".

Зателефонувавши щодо питань розповсюдження вакцин, МОК вказав на заяву, опубліковану у вівторок, в якій викладається "набір контрзаходів Covid-19", який буде впроваджено під час Ігор, включаючи "імміграційні процедури, карантинні заходи, тестування, засоби індивідуального захисту, відстеження контактів та щеплення".

"Вакцини - це один із багатьох інструментів, доступних у наборі інструментів, які слід використовувати у відповідний час та відповідним чином", - йдеться у повідомленні.

"МОК продовжує наполегливо підтримувати пріоритет вакцинації вразливих груп, медсестер, лікарів та всіх, хто охороняє наші суспільства. "МОК співпрацюватиме з НОК [Національними олімпійськими комітетами], щоб заохотити та допомогти своїм спортсменам, посадовим особам та зацікавленим сторонам зробити щеплення у своїх країнах, відповідно до національних вказівок щодо імунізації, перед тим, як вони поїдуть до Японії.

"Це сприяє безпечному оточенню Ігор, але також з поваги до японців, які повинні бути впевнені, що робиться все для захисту не тільки учасників, але й самого японця".


Організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа"

Поки тривають заходи щодо безпечного проведення Олімпіади, організаторам також довелося скасувати звіти про те, що Ігри будуть взагалі скасовані.

Минулого тижня газета Times з посиланням на неназваного високопоставленого члена панівної коаліції заявила, що влада Японії приватно дійшла висновку, що Олімпіада не може продовжуватися на тлі пандемії - доповідь, зазначена МОК як "категорично неправдива".

Тим часом організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа".

На пресконференції в середу Бах повторив, що МОК "впевнений" у безпечному проведенні Ігор.

"Ми не спекулюємо на тому, чи відбудуться ігри, ми працюємо над тим, як будуть проходити Ігри", - сказав він, додавши, що "цієї зими міжнародними федераціями організовано понад 7000 спортивних заходів ... і жодне з них не перетворилося у гарячу точку зараження".

Тим часом фінальний захід кваліфікації з художнього плавання напередодні Олімпіади, який повинен відбутися в Токіо в березні, відкладений до травня на тлі обмежень на поїздки в Японію, оголосили в четвер організатори.

Захід, який спочатку запланували з 4 по 7 березня у Токійському центрі водних видів спорту, також повинен був бути подвійним як олімпійський випробувальний захід із запровадженими контрзаходами Covid-19.  

за матеріалами CNN

 


29.01.2021 835
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

308
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1614 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1836 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2661
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2392 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7628

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

401

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1107

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1179

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1966
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

342
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

719
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

962
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43467
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

993
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2012
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35214 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

340
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

552
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

693
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1019