Олімпійські ігри в Токіо: чи врятує вакцинація

Поміж жахливою пандемією та глобальною боротьбою за вакцини доля цьогорічних Олімпійських ігор оповита невизначеністю.

Минулого листопада, за три тижні до того, як перші дози вакцин стали загальнодоступними у Сполученому Королівстві, президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що він сподівається, що ефективна вакцина допоможе Іграм відбутися безпечно.

Тривалість кампанії до січня 2021 р., і організатори можуть не мати змоги покладатися на розповсюдження вакцини так, як вони могли сподіватися, оскільки затримки з доставлення перешкоджали процесу розгортання кампанії з вакцинації, особливо в Європі.

"Я думаю, що у багатьох людей було глибоке переконання, що як тільки винайдуть вакцину та почнеться кампанія щодо щеплень, це справді означатиме кінець коронавірусу, і що внаслідок цього ми побачимо, що швидкість передачі почне падати, речі стануть більш контрольованими, і ми будемо повертатися до більш звичного способу життя", - розповідає Джейсон Кіндрачук, експерт-інфекціоніст з Університету Манітоби в Канаді, CNN Sport. "Річ у тому, що навіть при хорошому впровадженні вакцин у ряді регіонів світу ми маємо проблеми із затримкою передачі".


Спортсмени із задоволенням чекають своєї черги

Під час конференц-дзвінка у середу Бах також заявив, що організатори "докладуть великих зусиль", щоб "учасники та відвідувачі Олімпіади прибули (у Токіо) вакцинованими", одночасно відкинувши припущення про те, що вакцинація буде обов'язковою для спортсменів. 

Там, де учасники Олімпійських ігор потрапляють до пріоритетного списку вакцин, ймовірно, буде предметом суперечок. Серед спортсменів загальний настрій полягає в тому, що вони готові чекати.

"Я думаю, що всі - наскільки я можу зрозуміти в команді США - знаходяться на одній стороні", - розповідає стиліпчезер Колін Квіглі, яка виступала на Олімпійських іграх у Ріо у 2016 році. "Так, ми хочемо зробити щеплення, щоб мати можливість спокійно їхати на Ігри та мати змогу безпечно проводити Олімпійські ігри, але ми також усвідомлюємо, що ми не перші в списку.

"Багато людей, людей похилого віку та людей, які працюють у продуктових магазинах, працюють викладачами та лікарнями - усі ці люди, які перебувають на передовій, вони точно будуть перед нами. Ми всі досить молоді, здорові люди. І ми просто будемо чекати своєї черги. Я відчуваю, наскільки ми цього хочемо, ми розуміємо, що не будемо першими в черзі. І я думаю, що у всіх все в порядку з цим."

Колін Квіглі (праворуч) виступає у фіналі на 3000 метрів з перешкодами на Олімпійських іграх у Ріо-2016.


Можуть також існувати логістичні перепони щодо вакцинації спортсменів у глобальному масштабі - особливо з огляду на те, як доступ до вакцин, часто пов’язаний з рівнем національного фінансового забезпечення.

"У нас вже є проблеми в регіонах з високим рівнем доходів, коли ми намагаємось розгортати вакцини в районах, які придбали мільйони доз, і намагаємося зрозуміти: як насправді націлити людей на людей з високим рівнем ризику проти тих, хто, можливо, не потрапляє в політичну сферу цієї сфери захворювання високого ризику? " - каже Кіндрачук.

"Тоді ви починаєте дивитись на інші країни світу з середнім або низьким рівнем доходу - вони навіть не в змозі подумати про те, як буде виглядати вакцинація через логістичні проблеми, проблеми зберігання і той факт, що більшість доз вже викупили найбагатші країни світу".

Зателефонувавши щодо питань розповсюдження вакцин, МОК вказав на заяву, опубліковану у вівторок, в якій викладається "набір контрзаходів Covid-19", який буде впроваджено під час Ігор, включаючи "імміграційні процедури, карантинні заходи, тестування, засоби індивідуального захисту, відстеження контактів та щеплення".

"Вакцини - це один із багатьох інструментів, доступних у наборі інструментів, які слід використовувати у відповідний час та відповідним чином", - йдеться у повідомленні.

"МОК продовжує наполегливо підтримувати пріоритет вакцинації вразливих груп, медсестер, лікарів та всіх, хто охороняє наші суспільства. "МОК співпрацюватиме з НОК [Національними олімпійськими комітетами], щоб заохотити та допомогти своїм спортсменам, посадовим особам та зацікавленим сторонам зробити щеплення у своїх країнах, відповідно до національних вказівок щодо імунізації, перед тим, як вони поїдуть до Японії.

"Це сприяє безпечному оточенню Ігор, але також з поваги до японців, які повинні бути впевнені, що робиться все для захисту не тільки учасників, але й самого японця".


Організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа"

Поки тривають заходи щодо безпечного проведення Олімпіади, організаторам також довелося скасувати звіти про те, що Ігри будуть взагалі скасовані.

Минулого тижня газета Times з посиланням на неназваного високопоставленого члена панівної коаліції заявила, що влада Японії приватно дійшла висновку, що Олімпіада не може продовжуватися на тлі пандемії - доповідь, зазначена МОК як "категорично неправдива".

Тим часом організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа".

На пресконференції в середу Бах повторив, що МОК "впевнений" у безпечному проведенні Ігор.

"Ми не спекулюємо на тому, чи відбудуться ігри, ми працюємо над тим, як будуть проходити Ігри", - сказав він, додавши, що "цієї зими міжнародними федераціями організовано понад 7000 спортивних заходів ... і жодне з них не перетворилося у гарячу точку зараження".

Тим часом фінальний захід кваліфікації з художнього плавання напередодні Олімпіади, який повинен відбутися в Токіо в березні, відкладений до травня на тлі обмежень на поїздки в Японію, оголосили в четвер організатори.

Захід, який спочатку запланували з 4 по 7 березня у Токійському центрі водних видів спорту, також повинен був бути подвійним як олімпійський випробувальний захід із запровадженими контрзаходами Covid-19.  

за матеріалами CNN

 


29.01.2021 855
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1313
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2039
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1317
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1305

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1623

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24235
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

484
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2645
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

586
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

551
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1358 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512