Запровадження ЗНО дало можливість різко зменшити корупційну складову в системі освіти й дозволило дітям при вступі до вищих навчальних закладів покладатися передусім на власні знання та інтуїцію.
Тому немає обґрунтованих підстав для ліквідації ЗНО.
Про це заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Сич з приводу дискусії навколо доцільності скасування системи зовнішнього незалежного оцінювання.
"Заяви щодо необхідності скасування системи зовнішнього незалежного оцінювання є достатньо необґрунтованими й не створюють вагомих підстав для її ліквідації. Запровадження такого роду тестувань у свій час дало можливість різко зменшити корупційну складову в системі освіти й дозволило нашим дітям при вступі до вишів покладатися передусім на власні знання та інтуїцію, а не сподіватись на "зв'язки" й товщину гаманців когось із родичів", – переконаний Олександр Сич.
За словами народного депутата-свободівця, вища школа й система освіти в державі загалом мають прямувати до високих стандартів й повноцінної інтеграції у загальноєвропейський освітній простір. Важливим при цьому, на думку Олександра Сича, є збереження національних традицій й розвиток найкращих національних освітніх практик. Тому більш доречним є вивчення можливостей вдосконалення нинішньої системи зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема у сферах організації та проведення тестувань, предметів, з яких воно проводиться, характеру та складності самих тестових завдань.
Олександр Сич повідомив, що при формуванні плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти було ухвалено рішення про проведення слухань у комітеті щодо стану вищої освіти в Україні й системи зовнішнього незалежного оцінювання як важливого чинника підготовки абітурієнтів до вступу у вищі навчальні заклади й здобуття якісної вищої освіти.