
Практично впродовж усього існування незалежної України, а особливо за часів режиму Януковича, політика в освіті, культурі, інформаційній галузі, етнонаціональних, мовних питаннях, сфері національної пам’яті була спрямована на педалювання болючих аспектів, що роз’єднують українське суспільство, зміцнення постсовєтських стереотипів недовіри та ворожнечі між різними етнічними, релігійними групами, населенням різних регіонів тощо, руйнацію інформаційної безпеки нашої держави.
Так вважає віце-прем’єр-міністр Олександр Сич.
"Тож в умовах інформаційної та військової агресії з боку Росії на нагальні виклики, що постали перед новим урядом, доводилося відповідати буквально з окопів. Найтяжча ситуація склалася в інформаційній сфері. Можемо без перебільшення говорити про те, що український інформаційний щит виявився абсолютно дірявим. Ні для кого не секрет, що в українському теле- та радіоефірі, на шпальтах періодичних видань велася, ба більше, продовжує вестися антиукраїнська пропаганда, якій на державному рівні ніхто не чинив жодного опору", - переконаний віце-прем'єр.
За його словами, в Україні існує низка державних органів, відповідальних за вироблення та реалізацію державної інформаційної стратегії.
"Як урядовець, відповідальний за міжвідомчу координацію, я доклав максимум зусиль до налагодження ефективної взаємодії між ними, яка забезпечила би синергію державних зусиль із протидії інформаційній агресії. Нині проводиться моніторинг інформаційного простору, на базі державного інформаційного агентства «Укрінформ» створено інформаційно-аналітичний центр «Єдина країна», який акумулює всі меседжі від органів влади й ретранслює їх суспільству, ведеться робота із прес-секретарями органів влади для підвищення ефективності їхньої діяльності тощо. Саме прозорість влади, її підзвітність суспільству, оприлюднення та пояснення кроків, спрямованих на збереження цілісності та захист Української держави, може допомогти здобути перемогу в інформаційній війні. Утім, не менш важливо було забезпечити й фізичний захист об’єктів теле- та радіоінфраструктури, на що були спрямовані мої численні доручення", - розповідає Олександр Сич.
"Військова агресія Росії, що перетворила східні області країни на зону дії антитерористичної операції, змусила робити невідкладні кроки й у сфері освіти, зокрема у царині проведення ЗНО. Зокрема, ми забезпечили посилення охорони пунктів проведення ЗНО, перевезення абітурієнтів, додаткові заходи з охорони конфіденційності тестових матеріалів тощо, а також надали можливість школярам Донеччини та Луганщини пройти незалежне оцінювання під час додаткової сесії, у місці проживання або інших областях, - говорить віце-прем'єр.
Своїм основним завданням, як віце-прем’єр-міністра, Олександр Сич бачить в тому, аби започаткувати незворотні тенденції, закласти фундаментальні підвалини реформ у гуманітарній царині, які вже не зможуть змінити чи проігнорувати мої наступники.
"Тому поруч із кроками реагування на нагальні проблеми започатковуються й системні процеси. Наприклад, не може не тішити ухвалення закону про суспільне теле- та радіомовлення. Працюючи на користь громади й під її контролем, воно дасть змогу уникнути тотальної заангажованості інформаційного простору, який нині на 90% приватний. Є низка суперечностей, зокрема й у тому, що в перші роки свого існування суспільне радіо й ТБ фінансуватиме держава. Але водночас ми робимо перші кроки на шляху появи справді незалежного джерела інформації. Суспільство поступово має дорости до розуміння критичної потреби суспільного мовлення, а отже, й фінансування його коштом громади. Наступним стане роздержавлення державних та комунальних ЗМІ, які донедавна потерпали від владної цензури", - підсумував Олександр Сич.
за матеріалами «Урядового кур’єра»