Олександр Сич: Український інформаційний щит виявився абсолютно дірявим

 

/data/blog/53895/1e2077e6ea1664d6a3718341f4543a81.jpg

 

Практично впродовж усього існування незалежної України, а особливо за часів режиму Януковича, політика в освіті, культурі, інформаційній галузі, етнонаціональних, мовних питаннях, сфері національної пам’яті була спрямована на педалювання болючих аспектів, що роз’єднують українське суспільство, зміцнення постсовєтських стереотипів недовіри та ворожнечі між різними етнічними, релігійними групами, населенням різних регіонів тощо, руйнацію інформаційної безпеки нашої держави.

 

Так вважає віце-прем’єр-міністр Олександр Сич.

 

"Тож в умовах інформаційної та військової агресії з боку Росії на нагальні виклики, що постали перед новим урядом, доводилося відповідати буквально з окопів. Найтяжча ситуація склалася в інформаційній сфері. Можемо без перебільшення говорити про те, що український інформаційний щит виявився абсолютно дірявим. Ні для кого не секрет, що в українському теле- та радіоефірі, на шпальтах періодичних видань велася, ба більше, продовжує вестися антиукраїнська пропаганда, якій на державному рівні ніхто не чинив жодного опору", - переконаний віце-прем'єр.

 

За його словами, в Україні існує низка державних органів, відповідальних за вироблення та реалізацію державної інформаційної стратегії.

 

"Як урядовець, відповідальний за міжвідомчу координацію, я доклав максимум зусиль до налагодження ефективної взаємодії між ними, яка забезпечила би синергію державних зусиль із протидії інформаційній агресії. Нині проводиться моніторинг інформаційного простору, на базі державного інформаційного агентства «Укрінформ» створено інформаційно-аналітичний центр «Єдина країна», який акумулює всі меседжі від органів влади й ретранслює їх суспільству, ведеться робота із прес-секретарями органів влади для підвищення ефективності їхньої діяльності тощо. Саме прозорість влади, її підзвітність суспільству, оприлюднення та пояснення кроків, спрямованих на збереження цілісності та захист Української держави, може допомогти здобути перемогу в інформаційній війні. Утім, не менш важливо було забезпечити й фізичний захист об’єктів теле- та радіоінфраструктури, на що були спрямовані мої численні доручення", - розповідає Олександр Сич.

 

"Військова агресія Росії, що перетворила східні області країни на зону дії антитерористичної операції, змусила робити невідкладні кроки й у сфері освіти, зокрема у царині проведення ЗНО. Зокрема, ми забезпечили посилення охорони пунктів проведення ЗНО, перевезення абітурієнтів, додаткові заходи з охорони конфіденційності тестових матеріалів тощо, а також надали можливість школярам Донеччини та Луганщини пройти незалежне оцінювання під час додаткової сесії, у місці проживання або інших областях, - говорить віце-прем'єр.

 

Своїм основним завданням, як віце-прем’єр-міністра, Олександр Сич бачить в тому, аби започаткувати незворотні тенденції, закласти фундаментальні підвалини реформ у гуманітарній царині, які вже не зможуть змінити чи проігнорувати мої наступники.

 

"Тому поруч із кроками реагування на нагальні проблеми започатковуються й системні процеси. Наприклад, не може не тішити ухвалення закону про суспільне теле- та радіомовлення. Працюючи на користь громади й під її контролем, воно дасть змогу уникнути тотальної заангажованості інформаційного простору, який нині на 90% приватний. Є низка суперечностей, зокрема й у тому, що в перші роки свого існування суспільне радіо й ТБ фінансуватиме держава. Але водночас ми робимо перші кроки на шляху появи справді незалежного джерела інформації. Суспільство поступово має дорости до розуміння критичної потреби суспільного мовлення, а отже, й фінансування його коштом громади. Наступним стане роздержавлення державних та комунальних ЗМІ, які донедавна потерпали від владної цензури", - підсумував Олександр Сич.

 

за матеріалами «Урядового кур’єра»


16.06.2014 457 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12234 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1425
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

761
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5908
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1626
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1477

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

546

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1183

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1086
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

437
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

551
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1475
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

513
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

781
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5822
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

419
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

400
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

716 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1167