
Водночас, Програма дій Уряду спричинила досить неоднозначну оцінку в експертному середовищі. Зрештою, й кількість парламентарів, які підтримали документ, виявилась куди меншою, аніж тих, хто ще два тижні тому голосував за нову коаліцію та обрання Арсенія Яценюка Прем'єр-Міністром.
Причиною цього, за словами екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Сича, може бути брак конкретних дій у Програмі, на що сподівалася не лише значна частина депутатів у залі парламенту, але й суспільство в цілому.
«Зізнаюся, що ще не встиг глибоко проаналізувати всю програму. Тим не менш, звернув увагу на гуманітарний блок і мушу зауважити, що він великою мірою декларативний. Освіта, культура, молодіжна політика – закладено тільки загальні декларації про реформи без будь-яких натяків навіть на їх орієнтири. От, для прикладу, теза про реформування освіти. Так про це вже давно говориться! А от в якому напрямку воно буде здійснюватися? Про це ні слова!», – зауважує політик, передає Фіртка з посиланням на «Бліц-Інфо» .
За словами Олександра Сича, схожі формулювання стосуються й інших розділів гуманітарної сфери.
«Наприклад, у документі є положення про підтримку українського культурного продукту. Але не вказано, що саме мається на увазі. А без таких уточнень – це загальні слова. Якщо мова йде про книгу, то які пільги отримає українська книга? І взагалі – вона їх отримає, чи ні?! Яким чином буде поставлено перепони засиллю російської книг на українському ринку? Яким чином буде стимулюватись українське кіновиробництво і яку підтримку від держави воно отримає? І так далі. Те ж саме стосується і молодіжної політики. От, наприклад, теза про відродження національно-патріотичного виховання. А на якій ціннісній базі? Адже є попередні напрацювання відповідних проектів урядових рішень та законів і, при бажанні, їх можна взяти за основу», – далі резюмує Сич.
На його думку, при напрацюванні гуманітарного блоку Програми допущена системна похибка.
"Серед ключових викликів не зазначено такий із них, як деформація системи загальнонаціональних об’єднавчих цінностей. Всі решта вказаних недоліків випливають із неї. Адже якщо такого виклику не зауважили розробники програми, то вони й не закладали у Програму системної відповіді на нього. А дарма! Бо саме відсутність державної політики у цьому напрямку заклало умови для російської військової агресії», - наголошує Олександр Максимович.