Народні депутати України Олександр Сич та Богдан Бенюк звернулися до Кабінету міністрів України із депутатським запитом, в якому вимагають нагального врегулювання проблем та недопущення масового звільнення працівників Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укранафта», ліквідації Надвірнянської експедиції УБР і передачі нафтогазових свердловин акціонерного товариства стороннім приватним підприємствам, що, як вважають свободівці, різко суперечить економічним інтересам держави.
У відповідь на звернення первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укрнафта» народні депутати України Олександр Сич та Богдан Бенюк звернулися до Прем’єр-міністра України із депутатським запитом, в якому вимагають протидіяти черговим спробам масового скорочення працівників Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укранафта», ліквідації Надвірнянської експедиції УБР і передачі НГВУ «Надвірнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» частини фонду свердловин стороннім підприємствам.
Як відзначається у запиті народних депутатів України, на даний час, у Прикарпатському управлінні бурових робіт видано цілий ряд наказів про масові звільнення працюючих, заходи з реалізації яких фактично здійснюються всупереч рішенню загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта» та вимогам Кодексу законів про працю України в частині погодження з первинною профорганізацією норм чисельності працівників та інших питань, передбачених чинним законодавством України.
З істотним порушенням вимог діючого законодавства, статуту товариства та «Положення про Прикарпатське управління бурових робіт», без жодного юридичного обґрунтування чи документального оформлення, здійснюється й ліквідація Надвірнянської експедиції у складі Прикарпатського УБР.
Ретельної перевірки, на переконання свободівців, заслуговує й поширена в інформаційному просторі інформація про начебто передачу ПАТ «Укрнафта» власної нафтогазовидобувної структури стороннім підприємствам.
Мова, зокрема, йде про надання в оренду одній із приватних структур НГВУ «Надвірнанафтогаз», внаслідок чого держава може недоотримати прибуток за видобутий газ із 250 свердловин Битків-Бабчинського нафтогазоконденсатного родовища.
«Якщо такі факти дійсно мали та мають місце, не підлягає сумніву, що навіть при формальному дотриманні законодавчих процедур, така діяльність різко суперечить інтересам економіки України та потребує негайного припинення», – вважає Олександр Сич.
За словами народного депутата України, в ситуації, що складається, необхідним є відновлення державного контролю над діяльністю ПАТ «Укрнафта», яка при переважній формі державної власності останнім часом все більшою мірою зорієнтована на обслуговування інтересів приватних власників.
«Чи не єдиним можливим шляхом до врегулювання комплексу існуючих проблем на виробництві є відновлення державного контролю над найбільшою нафтовидобувною компанією України, вжиття негайних заходів для нарощення ПАТ «Укрнафта» обсягів геологорозвідувальних робіт й експлуатаційного буріння з метою збільшення нафтогазовидобутку та зростання енергетичної незалежності країни в цілому», – переконаний Олександр Сич.