Народний депутат України, "свободівець" Олександр Сич із повним переліком пільг на новому місці роботи поки що не розібрався, проте говорить, що готовий відмовитися від фешенебельних санаторіїв для відпочинку чи іншої подібної розкоші.
Про це він розповів в інтерв'ю журналісту ГК.
"Чесно кажучи, ще навіть не мав часу розібратися, які там є пільги. Все те, чим користується депутат, я би поділив на дві категорії: необхідні речі, які створюють елементарні життєві умови для роботи депутата, і власне пільги. Якщо мова йде про проїзд, то очевидно, що це не пільга. А я ж нікуди більше й не їжджу – лиш до Києва та з Києва в Івано-Франківськ на свій виборчий округ. Хіба що ще згідно з планами роботи комітету Верховної Ради, до якого я належу, або ж за завданням керівництва парламенту може бути відрядження в іншу місцевість України. Якщо мова йде про проживання в Києві, то це також не пільга. Але якщо мова йде, скажімо, про якісь фешенебельні санаторії для відпочинку чи щось подібне – я готовий від цього відмовитися", - розповів нардеп.
Також "свободівець" переконаний, що держава могла б непогано "заробляти" на "безквартирних" обранцях з регіонів, здаючи їм в оренду на час депутатства державне житло.
"Особливо в пресі нагнітається питання щодо проживання народних депутатів у Києві. А мені так видається, що тут можливе велике зловживання тими коштами, які визначені для його забезпечення. От порахуйте самі. Один день перебування депутата в готелі коштує в середньому 500 гривень. Відповідно, на місяць – 15 тисяч гривень, на рік – 180 тисяч гривень, потенційно за 5 років – 900 тисяч гривень. Майже мільйон!, - говорить Сич. - Насправді, якби депутат мав квартирку, де міг би собі сам зварити чи підігріти, – це було б набагато краще. По-перше, для здоров’я депутата, по-друге, якби квартира була службовою – то і для держави. Варто зробити, як у Польщі. Збудувати спеціальні депутатські будинки для службового використання. Став депутатом – на тобі ключик від однокімнатної квартири. Припинив повноваження – віддай ключ. Я порахував суму на одного депутата, а ви перемножте її десь на 300 тих народних депутатів, що потребують житлового забезпечення в столиці. От і виходить кругленька сума. За ці гроші спокійно можна збудувати такі будинки, і вони будуть служити десятиліттями..".
До слова, минулого тижня депутати повернули соіб ряд пільг, "урізаних" в минулорічному бюджеті. Так, парламентарії, як і раніше, можуть розраховувати на отримання близько 30 000 грн. допомоги на оздоровлення, безкоштовні путівки для санаторно-курортного лікування, а також на грошову компенсацію для створення “належних житлових умов”. Пільги повернулися і до колишнім депутатів, які будуть отримувати матеріальну допомогу, безкоштовно лікуватися в елітних клініках, їздити на транспорті і зможуть бути поховані за рахунок бюджету.