Олександр Шевченко: Якщо "Буковель" визнати основним туристичним об'єктом, то решта туристичної інфраструктури краю розкрутиться автоматично (фото)

 

На засіданні колегії ОДА розглянуто питання про роботу місцевих держадміністрацій щодо виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів і реалізації програми економічних реформ Президента України України; про роз’яснення завдань земельної реформи, запровадження обігу земель с/г призначення; про стан безпеки дорожнього руху на автошляхах області; про виконання регіональної цільової програми розвитку туризму та план заходів на 2012 рік.

 

Найдовше обговорювали питання перспектив розвитку туризму. Претензій до начальника управління туризму облдержадміністрації Наталії Гасюк не виникло, натомість голова наголосив, що треба всім районам системно працювати і розвивати туризм.

 

«У нас є що показати і розказати. Але вам треба вивчити усі легенди про кожне місце Прикарпаття. А ще – потрібно розробити систему проведення культурно-мистецьких заходів. Наступний рік оголошений роком української культури. В кожному з населених пунктів краю в суботу-неділю повинні проходити культурно-мистецькі заходи. Ми повинні збільшити репертуар наших мистецьких колективів, щоб вони розширювали свій мистецький діапазон і зокрема й мовний. Наша перспектива – це вивчення іноземних мов. Потрібно знати англійську мову»,– звернувся Михайло Вишиванюк до представників сфери туризму.

 

Чи не вперше на колегії дали слово студентам Прикарпатського інституту туризму, які представили свої проекти розвитку туристичної галузі в окремих регіонах. Зокрема Михайло Вишиванюк порадив головам районів взяти один з проектів на «озброєння». Інформаційний щит у національному стилі з інформацією про готелі, садиби, відпочинкові комплекси та туристичні місця мав би, на думку голови висіти перед в’їздом в район.

 

В обговоренні питання розвитку туризму виступив депутат обласної ради, топ-менеджер ТК «Буковель» Олександр Шевченко. Він запропонував підтримку в розвитку туризму але лише за умови якщо буде визначено стратегію і «Буковель» буде основним об’єктом навколо якого сконцентрується решта інфраструктури.

 

«70 % потоків туристів в області – це відпочиваючі туристичного комплексу «Буковель». Якщо основним туристичним об’єктом буде визнано «Буковель» то вся решта туристичної інфраструктури області буде розкручуватися автоматично», – сказав О. Шевченко.

 

Для прикладу він навів відомі курорти Куршавель, Закопани: «Всі знають ці курорти але мало хто може сказати область в якій вони знаходяться. Разом з тим навколо цих відомих туристичних об’єктів об’єдналася туристична інфраструктура того регіону і в комплексі це дає значні результати розвитку туризму».

 

Також як альтернативу дорогої реклами по телебаченню, О. Шевченко запропонував більше використовувати можливості інтернету та соціальних мереж. За короткий час це показало свою ефективність.

 

Пропозиції Олександра Шевченка уважно вислухали тепер є час на роздуми. А на завершення, щоб ніхто не сумнівався у намірах, голова ОДА наголосив: «Стратегічним напрямком розвитку нашої області є туризм, туризм і ще раз туризм».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


23.11.2011 2532 6
Коментарі (6)

Навіщо??? 2011.11.23, 12:25
Навіщо Шевченкові це все??? справді Буковель збирає десь до 80% усіх туристів, що відвідують область і без участі влади. Навіщо лізти так глобально, щоб у тебе потім все відібрали. Адже вертикальна влада лобіює олімпіаду у львівській області при тому, що вже є немаленький Буковель... тому що це не їхнє, а там буде їхнє і є ж свіжий досвід з реальним "наїздом - арештом" земель. Воно звичайно не нам маленьким судити, але виглядає поки що так - чим більший бренд тим білше шансів його позбутися, чого варті події з епіцентром та фокстротом? Та й Вишиванюк не все буде головою ОДА, можуть і іншого призначити, та й інвестори серйозно притихли, як то кажуть тихше їдеш далі будеш.
Johny Green 2011.11.23, 13:53
О. Шевченко: "Якщо Івано-Франківську область перейменувати на Буковель, то потреба в розкрутці решти туристичної інфраструктури краю відпаде автоматично"...
Іванович 2011.11.23, 21:48
Туризм будь-якою ціною? Скільки Буковель заплатив податків у місцевий бюджет за минулий рік? Скільки створено офіційно нових робочих місць? Який вплив на навколишнє середовище, бо немає жодних очисних споруд? Який рівень травматизму та смертності на Буковелі? Хто відповість на ці запитання і чи збирався хтось знайти на них відповідь?
Петрович 2011.11.23, 22:05
2 Іванович. навіть якщо Буковель не заплатив ані копійки в бюджет (а це неможливо, бо хоч якісь зарплати там працівники отримують, і від них відрахування йдуть), - все рівно від Буковелю велика користь. Навколо нього десятки тисяч гуцулів розвивають зелений туризм, возять, годують, торгують, ..... Тому від Буковелю користь івано-Франківщині велика. Хто це заперечить - або дурень, або лукавить. Звичайно про безпеку, травматизм і смертність треба питання ставити жорстко. Це правда. Але Буковель це велике благо, якщо говорити про заробітки гуцулів.
Іванович 2011.11.23, 23:43
Не можна так ставити питання: велике благо чи велике зло. Треба подивитись що дає Буковель гуцулам, області і групі "Приват" і чи ці доходи співрозмірні. Чи може заробіток сьогодні компенсувати техногенну катастрофу завтра? Чи може бути оправдана втрата природної самобутності та етнічної ідентичності будь-якими доходами? До речі, ніхто ніколи не називав суму податків сплачених офіційно "Скорзонерою"
% 2011.11.24, 10:24
Колись покійна Лідія Дмитрів - царство їй небесне, порядна була людина і чсний депутат - чітко довела: користь від Буковеля для бюджету - мізерна. Її аргументи ніхто не спростовував, а Шевченко мовчав у тряпочку. Так, Буковель створив в Карпатах можливості і для дрібного туристичного бізнесу, створив попит на змелю, багато уцулів тим скористали. Але найбільше скористав сам Буковель, при чому поводячись нагло і зажерливо. І те, що тепер Юрка Добровольский у бігах, - правильно, бо сотні гектарів земельки він спихнув Буковлею по 4 тисячі гривників за гектар!!! При ринковій вартості в 15 тис баксів. Оце був би дохід для бюджету, корсть для громади, садки, школи, дороги, світло в селах, нє? Крім того, Буковель всіляко не пускає на Прикарпаття конкурентів. Де тепер проекти в Бистреці і Дземброні? Втопили руками підгодованих бютівців у минулій каденції облради. А ці проекти могли би підняти верховинський район, не тільки дорогу палійчуку яремчанщину. То нема чого молитися на Буковель, з нього треба питати і контролювати по повній програмі
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

744 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2209
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33481
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2366
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3081
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5234 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

443

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1239

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

798

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1006
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

327
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

613
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

668 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1192
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

993
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1090
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

856
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30237 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

961
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3949
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

534
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

567