Олег Атаманюк: Враховуючи низькі доходи прикарпатців, пацієнти не зможуть самотужки оплатити повноцінне лікування

 

/data/blog/128066/f040cf5d78f651921ef3378de578ee3d.jpg

 

Минулого тижня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг, який запускає страхову модель фінансування та відкриває можливості прямих виплат закладам охорони здоров’я всіх рівнів. 

 

Лікар-хірург, депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк у програмі «Політична студія» на ОТБ Галичина прокоментував особливості нововведення.

 

Як зазначив депутат, згідно з цим законом передбачається абсолютно нова модель фінансування закладів охорони здоров’я. На сьогодні кошти з Державного бюджету спрямовуються на підтримку існування наявної мережі закладів охорони здоров’я незалежно від кількості та якості фактично наданих ними послуг пацієнтам.

 

Таке фінансування, за словами Атаманюка, є нераціональним, адже в багатьох закладах просто даремно оплачується площа.

 

«Ми маємо чітко і об’єктивно розуміти, що жодна людина не хоче лікуватись в поганих лікарів. Всі прагнуть отримувати професійну допомогу. Оскільки медицина сьогодні надзвичайно інформатизована і технологічно залежна, необхідно мати весь спектр обладнання, щоб можна було встановити діагноз та провести лікування», - відзначив депутат.

 

Згідно з цим законопроектом, держава буде спрямовувати кошти на фінансування медичних послуг та лікарських засобів конкретним особам у разі їх хвороби. Це стосується не лише державних установ та комунальних закладів, але й приватних також.

 

«В рамках цього законопроекту, держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг первинної допомоги  (сімейні лікарі, педіатри, терапевти і т.д.), надання невідкладної екстреної допомоги та паліативної допомоги», - повідомив Атаманюк.

 

Держава почне такі прямі виплати лікарням і приватним лікарям за конкретні медичні випадки за рахунок так званих "страхових внесків" громадян. За словами Атаманюка, поки що в Україні немає медичного страхування, тому страховими внесками поки що буде вважатися частка сплачених податків, які спрямують на медицину.

 

Адже, кожен українець, навіть, непрацюючий зі своїх покупок платить 20% ПДВ. За підрахунками міністерства охорони здоров’я, через податки в 2016 році кожен українець оплатив 1 764 грн на медицину.

 

«Звичайно не будуть покриватися такі послуги, як естетична медицина, ліки, які не мають доказової бази тощо. Це важливий законопроект, будемо сподіватись, що Верховна Рада його прийме», - наголосив депутат.

 

Олег Атаманюк додав, що стосується фінансування медицини в області, то порівняно з попередніми роками воно зменшилось. Певною мірою це пов’язано з підняттям мінімальної заробітньої плати.

 

«Особливо прикро, що зменшується фінансування тих програм, які реально рятують життя людей, зокрема це лікування дитячої і дорослої онкогематолоії. У календарному плані заходів на 2017 рік на дитячу онкогематологію виділили всього-на-всього півмільйона гривень. Сьогоднішня хіміотерапія є надзвичайно потужною, вона дозволяє вилікувати більшість нозологій , але вона є дороговартісною. Півмільйона для лікування з супровідною терапією маленьких пацієнтів з лімфолейкозом не вистачить навіть на двох дітей. Щодня ми бачимо в соцмережах, в ЗМІ, що батьки просять кошти, щоби вилікувати дітей. Виділяти з обласного бюджету таку мізерну суму неприпустимо», - переконаний Атаманюк. 

 

Те ж стосується і лікування дорослої онкогематології: минулого року виділяли 3,5 млн грн, цього року лише 2 млн грн.

 

«Враховуючи низькі доходи прикарпатців, пацієнти не зможуть самотужки оплатити повноцінне лікування. На життєво важливі програми область повинна спрямовувати більшість коштів, адже вони дають шанс рятувати життя», - додав депутат.


22.03.2017 596 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

311
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13643 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1551
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

853
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6111
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1708

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

628

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1454

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1266

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1159
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

512
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

646
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1565
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

592
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

868
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5912
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13542
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

232
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

533
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

474
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

780 2