Оксентюк стверджує, що гірських рятувальників не звільнятимуть

 

 

 

Сьогодні, 7 вересня, відбулось засідання постійної комісії облради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку.

 

Зокрема депутати обговорили звернення первинної профспілкової організації працівників Гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення обласного Управління Державної служби надзвичайних ситуацій.

 

За словами голови первинної профспілкової організації працівників Ростислава Мартинюка, на початку 2017року було заплановане реформування служби. Суть цієї концепції з’єднати різні відділення, а також проводити цілодобові чергування.

 

За словами Мартинюка, рятувальникам вручили повідомлення про те, що відбудеться реорганізація.

 

«Найсерйозніший момент цього реформування - це те, що усувається все керівництво, яке має досвід у гірських пошукових роботах та фах. Керуватимуть офіцери, але не всі вони є рятувальниками», - каже Мартинюк.

 

На думку Мартинюка, реорганізація призведе до того, що теперішні рятувальники підуть, а нові не матимуть достатньої підготовки в рятувальних роботах.

 

Мартинюк пояснює, що можливо на початку весняно-літнього періоду це не так кидатиметься в очі, проте взимку при рятувальних роботах, особливо вночі, чи при сходженні лавин стикатимуться з проблемами.

 

«Рятувальникам пропонують перейти в нову рятувальну службу. Всім пропонуються місця окрім начальників груп. Я думаю, що поступово звільнятимуться усі», - додав Мартинюк.

 

«Насправді немає підгрунтя для таких заяв. Нам потрібно реформуватись обов’язково. Говорити, що будуть нами керувати пожежні - неетично», - відповів перший заступник начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк.

 

За його словами звільняти нікого не збираються, зарплати зберігатимуться, на сьогодні уже написали заяви на 32 людей з 64-х.

 

«Абсолютно всім ми пропонуємо посади. В інших містах вже давно керують офіцери», - додав Оксентюк.

 

Також Оксентюк пояснює, режим роботи такий, "що ми можемо підняти людей і в суботу і в неділю і в релігійне свято". Тому розглядається питання перевести на цілодобове чергування. Але це питання ще не стоїть, воно вивчається.

 

«Реформа, як така, вона нічого не міняє», - переконує Оксентюк.

 

Дискусія з цього питання тривала майже годину. Відтак Мартинюк пропонує або призупинити наказ про реорганізацію або взагалі його ліквідувати.

 

Також висловив пропозицію створення робочої групи, яка б напрацювала матеріал для розуміння в якому напрям рухатися далі.

 

Згідно наказу реорганізація гірських рятувальників повинна відбутися вже 27 жовтня.

 

Відтак члени комісії зауважили, що при бажанні обох сторін можна сідати за стіл переговорів.

 

«Від нашої комісії я пропоную, якщо ці консультації не відбудуться і невдоволення не зникне тоді напрацювати проект відповідного звернення до ДСНС України та профільного міністерства щодо доцільності чи недоцільності такого наказу та проведення концепції реформування загалом. Оскільки це фактично межа та можливість нашої компетенції. На жаль ми не вправі зараз скасовувати чи не скасовувати, підтримувати чи не підтримувати такі накази. Якщо консультації будуть проведені прошу про них повідомити. До 27 жовтня у нас час є», - резюмував голова комісії Ігор Дебенко.

 


07.09.2017 535 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2177
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1705
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3826

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

664

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

355
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

874
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

603
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

594
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

731
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8003
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

756
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

717