Оксана Савчук: Хочу, щоб Івано-Франківськ почули у Верховній Раді

Складно заперечити той факт, що за останні чотири роки Франківськ дуже змінився. Новий комунальний транспорт, дороги, велодоріжки, сквери, фестивалі міжнародного рівня. Це заслуга роботи команди міського голови Руслана Марцінківа. Сьогодні до Верховної Ради України від Івано-Франківська йде керівник депутатського корпусу Оксана Савчук. Це – ефективний представник команди Марцінківа.

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.


З чого розпочалася ваша політична діяльність? Коли ви зробили перші кроки в політиці?

‒ Я була координатором і керівником осередку ВО «Свобода» у своєму рідному мікрорайоні «Каскад». Як сьогодні пам’ятаю, першим моїм заходом стало прибирання берегу річки Бистриці. Дуже переживала, чи будуть люди. Їх прийшло аж четверо. Це для мене було неймовірне щастя! Кожному учаснику вручила подяку, яку зробила власноруч.

Ви завжди були такою ініціативною?

‒ Ще зі студентських років. Спочатку мене обрали старостою. Оскільки у своїй групі я була єдина з Івано-Франківська, то й всіма організаційними моментами (поїздки, презентації книг, участь у заходах) також займалася. Змогла переконати одногрупників, що презентації – це цікаво. Тоді свою книгу «Інфекція» презентував наш викладач Степан Процюк. Софія Андрухович представляла свої перші літературні роботи. Ми ходили у популярну тоді серед молоді «Химеру».

На першому курсі вступила у «Пласт». Прийшла туди вже у дорослому віці. Доводилося оперативно відбути всі вишколи, щоб стати виховником.

Підтримка мешканців мікрорайону «Каскад» у 2010 році допомогла вам стати депутатом міської ради. Якщо порівняти два «Каскади» ‒ 2010 і 2019 ‒ щось змінилося?

‒ Можу сказати, що тепер – це два різні мікрорайони. За цей час тут з’явилася перша відпочинкова зона. То був унікальний у місті проект, який передбачав розділення територій відпочинку на прогулянкову, дитячу і спортивну зони. Над ним я працювала майже 5 років. Крім того, на «Каскаді» тепер є ще й три сквери: імені Івана Миколайчука, на Стуса і на Симоненка.

Тепер у місті є нова вулиця 24 Серпня, а пам’ятаєте, якою вона була раніше?

‒ Раніше то була не вулиця, а одна назва. Наша команда збудувала її з нуля. Сьогодні там є і тротуари, і місця для паркування, зупинки, освітлення, велодоріжки. Нею їздить новий комунальний маршрут №40. А ще якихось два роки тому таксисти відмовлялися туди їхати.

А яким ви бачите Івано-Франківськ через 10 років?

‒ Це велостолиця країни з розвиненою велоінфраструктурою. Відомий у світі культурний осередок у відреставрованому Палаці Потоцьких. Понад 150 автобусів на міських комунальних маршрутах. Це нові школи у мікрорайонах «Пасічна», «Каскад» та на вул. Мазепи. Новозбудовані сучасні садочки. Це Палац Спорту міжнародного рівня на Чорновола, розрахований на 5 тис. людей і перший у місті комунальний басейн для всіх вікових категорій на території ФОКу. І, звісно, міст на Пасічну, розвинені шляхопроводи, відновлені тротуари, пішохідні зелені зони та комфортні сучасні сквери.

У вас за плечима чималий досвід роботи в міській раді. Наскільки відчуваєте готовність бути народним депутатом України?

‒ Кожен рік депутатства давав можливість отримати нові знання. Доводилося писати нормативні акти, положення, рішення. Тепер відчуваю готовність спробувати свої сили і в законотворчій діяльності. Важливо, щоб у парламенті були люди з досвідом.

Ми вже показали в Івано-Франківську, що командна робота може бути дуже ефективною для цілого міста. Тепер час це довести і на всеукраїнському рівні

Ви ініціатор важливих для міста проектів. Звідки ідеї?

‒ Мене надихає наше місто і самі люди. Хотіла перетворити сірі стіни будинків на кольорові – так почали створювати мурали. І ось нещодавно ми відкрили в Івано-Франківську вже 19-ий мурал. Якщо раніше це були маленькі стіни, то зараз ми робимо масштабні малюнки на 9-типоверхівках.

У місті не було дитячої реанімації. Вирішили її створити. Закупили сучасне обладнання, облаштували кімнату для матері і немовлятка. Після того, коли дитинку виписують з реанімації, мама може з нею пройти реабілітацію в катамнестичному кабінеті. Єдиному, до речі, в цілій області.

Франківськ – те місто, де справді добре видно командну й дуже ефективну роботу.

‒ Як керівник депутатського корпусу, я відповідаю за непросту місію – роботу депутатів міської ради і діяльність ради. Створюю так званий міст порозуміння на місцевому рівні між міським головою, виконавчим комітетом і депутатським корпусом. Вірю, якби у нас було таке ж порозуміння, як у Франківську, на державному рівні, то ми змогли б побудувати й ефективне управління державою.

Нашому місту не вистачає реального лобіста у Верховній Раді. Хочемо, аби Франківськ не оминали при розподілі державних субвенцій і державних коштів на медичне обладнання, ремонт доріг, будівництво садків і шкіл. Важливо, щоб Івано-Франківськ почули у столиці.

Новий парламент потребує сміливих політиків, які не будуть боятися говорити правду і те, у що вони справді вірять. Політиків, які не соромляться українських традицій, мови і культури, а цінують їх і поважають.

Міцна родина – міцна країна. Як прищеплювати любов до власних традицій, культури і мови?

‒ Кожен має починати з себе. Ми, наприклад, з чоловіком Андрієм маємо чудову традицію – сімейні подорожі Україною. Постійно беремо з собою в мандри сина, ще з його піврічного віку. Відвідуємо разом Карпати, старовинні замки України або ті місця, де від замків залишився один камінь.

Та ми однаково туди їдемо, щоб показати сину історію свого краю, своєї країни. Відвідали Дністровський каньйон, буваємо у старовинних церквах. Якщо ми хочемо ростити дітей патріотами, то варто це робити з самого дитинства. Знайомити їх зі своїм, і обов’язково власним прикладом показувати, що таке любов до України.


10.07.2019 4196
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

692
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23387 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495