Оголене тіло та імітація оргазму: як у Карпатах знімали перший в історії фільм з еротичною сценою (фото)

18-річна австрійська актриса Геді Кіслер у 1933 році вперше продемонструвала на екрані оголене тіло та імітувала оргазм. Кінострічка чеського режисера Густава Махати “Екстаз”, щойно з’явившись у прокаті, одразу спричинила суперечливі реакції.

Поціновувачі кіномистецтва захоплювалися вдалим використанням музичного супроводу та звукових ефектів, прекрасно обраним тлом для зйомок та блискучою грою актриси, яка виконувала головну роль, пише Фіртка з посиланням на  "Експрес".

Окремі сцени фільму знімали в околицях міста Хуст на Закарпатті, яке тоді входило до складу Чехословаччини як автономна область Підкарпатська Русь. Кінострічка здобула нагороду на Венеціанському кінофестивалі.

Але консервативна частина суспільства, зокрема представники католицької церкви, різко засудила появу такого “вульгарного” фільму. Національний легіон пристойності у США вважав "Екстаз" неприйнятним для демонстрації в кінотеатрах, і ця заборона діяла до початку 1940-х років.

Під час прокату у різних країнах (фільм був виготовлений у трьох версіях — із дубляжем французькою, німецькою та чеською мовами — окремі обурені громадяни позивалися до суду через образу пристойності афішами фільму, на яких була зображена напівоголена головна героїня — 18-річна австрійська актриса Геді Кіслер.

"Власники і директори деяких кінотеатрів були звинувачені в поширенні "бруду і безсоромності". Прокурор стверджував, що для підлітків фотографії навряд чи є художніми. Захисник на це відповів, що у такому випадку треба заборонити молоді відвідувати музеї, оскільки зображені Тиціаном і Рубенсом жінки теж можуть вразити неповнолітніх", — писала в травні 1933 року віденська газета Illustrierte Kronen Zeitung.

Критики фільму вважали аморальним і сам сюжет, який розповідає про нещасливий шлюб молодої жінки, яка утікає від багатого нелюба на батьківську ферму у горах, де зустрічає своє справжнє кохання. Та найбільший скандал викликали сцени купання в лісовому озері та епізод першої зустрічі головних героїв фільму, яким режисер дав біблійні імена Адам і Єва. Упродовж майже 10 хвилин на екрані демонструвалося оголене тіло головної героїні — вперше в історії кінематографу. А в одній з наступних сцен виконавиця головної ролі імітувала оргазм. І хоча у кадрі були тільки обличчя актриси та зрідка китиця її руки, але й цього було достатньо для звинувачення в аморальності.

Актриса Геді Кіслер переживала через негативну реакцію батьків — її мати була відомою піаністкою з Будапешта, а батько, уродженець Львова, очолював банківську установу у Відні.

"Після попереднього перегляду фільму вона вимагала вирізати надто відверті кадри, але режисер Густав Махати переконував, що публіка повинна це побачити", — писала Illustrierte Kronen Zeitung.

На час виходу фільму у прокат Геді Кіслер уже була зарученою із найбагатшим промисловцем Австрії, власником підприємств із виготовлення патронів, мільйонером Фріцом Манделем, за якого невдовзі вийшла заміж. Він відреагував на появу відвертих кадрів у фільмі вкрай негативно.

"Чоловік Геді Кіслер витратив багато грошей, щоб видалити його із прокату. На його прохання їй довелося відмовитися від будь-якої подальшої діяльності в кінематографі", — повідомляло тогочасне спеціалізоване видання Mein Film.

В розмові з журналістами Геді Кеслер часто згадувала про ті кілька тижнів, які провела на зйомках у Карпатських горах.

"Протягом двох тижнів ми знімали в Карпатах найкрасивіші сцени. Довелося докласти багато витривалості і терпіння, щоб так довго залишатися в цьому нудному і пустельному регіоні. Ми жили буквально, як первісні люди. Оскільки сонячна погода тут буває лише декілька годин, а вранці та ввечері все огортає густий туман, ми дорожили кожною хвилиною, щоб безперервно знімати", — розповідала Геді Кіслер журналістам видання Mein Film.

У 1936 році актриса повторила в житті те, що зробила її героїня в “Екстазі”: втекла від чоловіка. Йдучи з дому, вона підсипала снодійне хатній робітниці та одягнула на себе усі подаровані їй чоловіком коштовності. Наступного року вона добилася розлучення і розпочала кар’єру в США.

Найвідомішими голлівудськими роботами актриси стали фільми "Алжир", "Леді в тропіках", "Тортилья — Флет", "Небезпечний експеримент".  В особистому житті актриса не сумувала — вона виходила заміж ще п’ять разів та мала загалом трьох дітей. Померла актриса у 2000 році в Флориді, коли їй виповнилось 86. Відповідно до заповіту її кремували, а прах розвіяли над Віденським лісом.


22.07.2019 8492
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

700
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6093 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

81
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1941
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

280
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450