Одіозна суддя Царевич з Прикарпаття була відмінницею і захистила «магістерку» з європейського права

 

 

Cкандальна суддя Печерського суду Оксана Царевич була відмінницею у школі, брала участь у численних олімпіадах, успішно навчалася в університеті. Втім саме вона – фахівець із європейського права – кидала за грати учасників Євромайдану.

 

Журналісти аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» побували на батьківщині одіозної судді та з’ясували ексклюзивні подробиці її життя.

 

Інформації про Оксану Царевич – мало. Відомо, що родом вона з  Калуша на Прикарпатті. Народилась у родині медиків. За словами її сестри Наталії Царевич, ще у ранньому дитинстві Оксана виявляла чималі здібності до навчання, у 4-річному віці вільно читала.



Як про дуже обдаровану ученицю говорять про Оксану Царевич учителі Калуської  загальноосвітньої школи №4, де навчалася майбутня суддя.

 

«Вона була надзвичайно активною, обдарованою дитиною. Було видно результати виховання батьків-лікарів. Діти у родині змалку були привчені до чесності, відкритості, у них не було фальші. Вчилася Оксана чудово», - розповіла  заступник директора з виховної роботи Калуської загальноосвітньої школи Наталія Куриляк.

А вчитель фізики Аврам Іванків пригадав, що Оксана Царевич була багаторазовою учасницею шкільних олімпіад.

За словами директора школи, де вчилася Оксана Царевич, Лідії Когут, дівчина закінчила навчання із золотою медаллю.

Після здобуття середньої освіти Оксана Царевич вступила до Івано-Франківського інституту права, економіки і будівництва, де вчилася упродовж чотирьох років. Диплом магістра здобувала заочно у Київському науково-технічному університеті.

 

За спогадами викладачів, навчання дівчині давалося легко, вона була серед кращих студентів. 

 

«Вона лише трохи не дотягнула до червоного диплому. До речі, дипломна робота у неї була на тему «Законодавство України та країн Євросоюзу  про правову охорону материнства і дитинства», - повідомила проректор з навчально-методичної роботи Київського науково-технічного університету  Вероніка Худолей.

 

Після закінчення університету тоді ще нікому не відома Оксана Царевич поїхала до рідного Калуша, два роки працювала помічником судді у місцевому районному суді.

 

«Будь-яких негативних якостей як професійних, так і людських вона не мала», - охарактеризував свою колишню підопічну перший суддя, помічником якого працювала Оксана Царевич, Микола Гринів.

 

Також відомо, що Царевич навчалася в  академії Ярослава Мудрого, а вже 19-го листопада 2010 року указом Віктора Януковича 28-річну Оксану Царевич було  призначено суддею Печерського суду на 5-річний термін. За чутками, завдяки батькові, який був членом Партії регіонів.  

 

Уже після місяця роботи у Печерському суді Оксана Царевич входила до колегії суддів по справі Юрія Луценка.  

 

«Вона була однією із тих, хто виносив рішення не відповідно до свого внутрішнього розуміння справи, а відповідно до замовлення влади і  тогочасної ситуації, - коментує роботу Царевич адвокат Юрія Луценка Ігор Фоменко. На його думку, нема сумнівів, що  тогочасна влада мала величезний вплив на вироки судді Царевич.

 

У наступні два роки Оксана Царевич «світилась» у багатьох політичних процесах проти чиновників та політиків. Під час Революції Гідності судила автомайданівців. А наприкінці лютого шокувала Україну - на підставі лінгвістичної експертизи звільнила з-під варти під заставу Олександра Єфремова, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.



Зараз, як відомо, суддю Царевич підозрюють у «винесенні завідомо неправосудного рішення з мотивів особистої зацікавленості під час притягнення до адміністративної відповідальності активістів Автомайдану в січні 2014 року». Цього тижня суд зобов’язав Оксану Царевич носити електронний браслет терміном на 2 місяці. Адвокати обіцяли оскаржити таке рішення, утім досі цього не зробили.

 

«Якщо людина з юридичною освітою свідомо плює на всі правові основи, то… Є речі, які не можна пробачити», - заявив один із активісті Автомайдану, художник Сергій Поярков.


15.03.2015 1204 2
Коментарі (2)

veritas re 2015.03.15, 18:55
За грати шалаву!
Роман Брудр 2015.03.15, 22:13
та всіх їх треба заграти, і то конями
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

233
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13335 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1506
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6036
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

844
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13428
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2