Одіозна суддя Царевич з Прикарпаття була відмінницею і захистила «магістерку» з європейського права

 

 

Cкандальна суддя Печерського суду Оксана Царевич була відмінницею у школі, брала участь у численних олімпіадах, успішно навчалася в університеті. Втім саме вона – фахівець із європейського права – кидала за грати учасників Євромайдану.

 

Журналісти аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» побували на батьківщині одіозної судді та з’ясували ексклюзивні подробиці її життя.

 

Інформації про Оксану Царевич – мало. Відомо, що родом вона з  Калуша на Прикарпатті. Народилась у родині медиків. За словами її сестри Наталії Царевич, ще у ранньому дитинстві Оксана виявляла чималі здібності до навчання, у 4-річному віці вільно читала.



Як про дуже обдаровану ученицю говорять про Оксану Царевич учителі Калуської  загальноосвітньої школи №4, де навчалася майбутня суддя.

 

«Вона була надзвичайно активною, обдарованою дитиною. Було видно результати виховання батьків-лікарів. Діти у родині змалку були привчені до чесності, відкритості, у них не було фальші. Вчилася Оксана чудово», - розповіла  заступник директора з виховної роботи Калуської загальноосвітньої школи Наталія Куриляк.

А вчитель фізики Аврам Іванків пригадав, що Оксана Царевич була багаторазовою учасницею шкільних олімпіад.

За словами директора школи, де вчилася Оксана Царевич, Лідії Когут, дівчина закінчила навчання із золотою медаллю.

Після здобуття середньої освіти Оксана Царевич вступила до Івано-Франківського інституту права, економіки і будівництва, де вчилася упродовж чотирьох років. Диплом магістра здобувала заочно у Київському науково-технічному університеті.

 

За спогадами викладачів, навчання дівчині давалося легко, вона була серед кращих студентів. 

 

«Вона лише трохи не дотягнула до червоного диплому. До речі, дипломна робота у неї була на тему «Законодавство України та країн Євросоюзу  про правову охорону материнства і дитинства», - повідомила проректор з навчально-методичної роботи Київського науково-технічного університету  Вероніка Худолей.

 

Після закінчення університету тоді ще нікому не відома Оксана Царевич поїхала до рідного Калуша, два роки працювала помічником судді у місцевому районному суді.

 

«Будь-яких негативних якостей як професійних, так і людських вона не мала», - охарактеризував свою колишню підопічну перший суддя, помічником якого працювала Оксана Царевич, Микола Гринів.

 

Також відомо, що Царевич навчалася в  академії Ярослава Мудрого, а вже 19-го листопада 2010 року указом Віктора Януковича 28-річну Оксану Царевич було  призначено суддею Печерського суду на 5-річний термін. За чутками, завдяки батькові, який був членом Партії регіонів.  

 

Уже після місяця роботи у Печерському суді Оксана Царевич входила до колегії суддів по справі Юрія Луценка.  

 

«Вона була однією із тих, хто виносив рішення не відповідно до свого внутрішнього розуміння справи, а відповідно до замовлення влади і  тогочасної ситуації, - коментує роботу Царевич адвокат Юрія Луценка Ігор Фоменко. На його думку, нема сумнівів, що  тогочасна влада мала величезний вплив на вироки судді Царевич.

 

У наступні два роки Оксана Царевич «світилась» у багатьох політичних процесах проти чиновників та політиків. Під час Революції Гідності судила автомайданівців. А наприкінці лютого шокувала Україну - на підставі лінгвістичної експертизи звільнила з-під варти під заставу Олександра Єфремова, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.



Зараз, як відомо, суддю Царевич підозрюють у «винесенні завідомо неправосудного рішення з мотивів особистої зацікавленості під час притягнення до адміністративної відповідальності активістів Автомайдану в січні 2014 року». Цього тижня суд зобов’язав Оксану Царевич носити електронний браслет терміном на 2 місяці. Адвокати обіцяли оскаржити таке рішення, утім досі цього не зробили.

 

«Якщо людина з юридичною освітою свідомо плює на всі правові основи, то… Є речі, які не можна пробачити», - заявив один із активісті Автомайдану, художник Сергій Поярков.


15.03.2015 1091 2
Коментарі (2)

veritas re 2015.03.15, 18:55
За грати шалаву!
Роман Брудр 2015.03.15, 22:13
та всіх їх треба заграти, і то конями
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1311
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2607
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2154
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2224
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6675 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2501 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

394

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1199

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1333

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1468
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

329
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

200
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

623
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

105
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26561
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

588
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10509 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

108
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

134
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

445
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

595
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

659