Одіозна косівська суддя звільнила від відповідальності війта, звинуваченого в підробці дозволів на спорудження міні-ГЕС

 

 

Косівський районний суд завершив слухання кримінальної справи проти сільського голови села Голошино Верховинського району Олексія Федорчака, який обвинувачувався у підробленні документів на будівництво у селі міні-ГЕС.


Прокуратура висунула обвинувачення за ч. 1 ст. 366 ККУ – службове підроблення офіційних документів, пише Курс.


Заключне засідання під головуванням судді Марії Крилюк у справі відбулося 19 грудня у Косівському районному суді. Федорчак своєї вини не визнав.


"Я рахую, що я діяв в межах закону, в межах повноважень сільського голови – в мене всьо", – сказав війт під час останнього слова.

 


За версією обвинувачення – Верховинської районної прокуратури – голова Голошинської сільської ради Олексій Федорчак підробив кілька рішень сесії, які стосуються видачі дозволів на будівництво міні-ГЕС приватному підприємцю Валерію Миронюку.


Однак, на думку суду, пред’явлені Федорчуку обвинувачення за ч. 1 ст. 366 ККУ не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні. Натомість, на думку суду, він допустив службову недбалість.


"Тобто Федорчак спростив свого роду проведення самої процедури голосування на засіданні сесії сільської ради, обравши свій спосіб проведення голосування. Не шляхом підняття руки, а за методом наявності чи відсутності заперечень депутатів. Тобто безвідповідально поставився до виконання своїх обов’язків, хоча мав реальну можливість виконати свої обов’язки належним чином", – йдеться в рішенні суду.


Заподіяна Федорчаком шкода, на думку суду, має нематеріальний характер, а виразилася у дискредитації діяльності органів місцевого самоврядування та Голошинської сільської ради, зокрема.


Тому суддя перекваліфікувала дії підсудного із частини першої ст. 366 на ч. 1 ст. 367 ККУ – службова недбалість.


Так суддя визнала Федорчака винним, засудила на два роки умовно і відразу звільнила його від відповідальності через те, що з моменту скоєння злочину пройшло більше трьох років.


Варто зауважити, що Крилюк обрали головою Косівського районного суду після Майдану. Тоді громадські активісти Косова заблокували роботу суду з вимогою відсторонити новообраного керівника. За словами косівчан, Марія Крилюк працює суддею Косівського районного суду з 1999 року і має вкрай негативну репутацію.


Люди нагадують, що її ще в 2007-му році вимагав звільнити особисто президент Віктор Ющенко. У листопаді 2007 року на нараді в СБУ президент озвучив інформацію про те, що деякі судді своїми діями дискредитують судову систему, порушують закріплені Конституцією права і свободи людини. Він подав листа до Вищої ради юстиції, де назвав прізвища 47 суддів, помічених у корупційних зв’язках. У цьому списку на 35-ій позиції значилася й суддя Косівського районного суду Крилюк Марія Іванівна. Президент вимагав у Вищої ради юстиції невідкладного очищення судових органів від осіб, які заплямували себе негідними вчинками, та термінового вирішення питань щодо внесення до уповноважених органів подань про звільнення зазначених суддів з посад. Втім, доручення Ющенка так і не було виконане.


Нагадаємо також, недавно Марія Крилюк "прославилася" також як "віп-клієнт" Національного природного парку "Гуцульщина": Парк постачав судді якісні дрова за ціною принаймні у вісім разів нижчою за ринкову.

 

 


21.11.2015 749 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1370
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2646
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2177
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2249
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6773 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2529 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

416

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1238

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1351

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1498
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

366
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

229
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

640
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

128
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26597
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

607
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10532 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

135
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

158
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

469
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

620
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

684