Обмінюються досвідом: в Івано-Франківську обговорюють виклики на ринку праці та підготовку фахівців (ФОТО)

В Івано-Франківську 12 грудня стартував регіональний форум "Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу".

Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.

У рамках форуму, організованого за ініціативи президента України, порушили важливі питання щодо кадрового забезпечення, підвищення кваліфікації працівників та підтримки малого та середнього бізнесу.

Учасники заходу обговорюють створення нових робочих місць, перепідготовку кадрів та підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю.

Зокрема, значна увага зосереджується на державних програмах із фінансування перепідготовки працівників та компенсації роботодавцям за працевлаштування соціально вразливих категорій населення.

"Дякуємо роботодавцям, які залишилися в час війни працювати та наповнювати нашу казну. Водночас багато з роботодавців перепрофілювали свою діяльність на підтримку Збройних сил України," — зазначила заступниця очільниці Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко.

Окремо обговорюють необхідність залучення до роботи осіб із соціально вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни.

"Сьогодні є багато державних програм, спрямованих на створення робочих місць для людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

Діють грантові програми для учасників бойових дій та їхніх сімей," — підкреслила Людмила Сірко.

Окрім того, порушили питання підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. За словами Людмили Сірко, у цьому напрямку активно працює Івано-Франківський центр професійної та технічної освіти, де можна здобути дев'ять ліцензованих професій, які відповідають сучасним потребам ринку праці.

"Основна увага також приділяється підвищенню кваліфікації, перепідготовці та здобуттю актуальних на ринку праці професій," — зазначила Сірко.

Під час форуму наголосили на підтримці жінок у традиційно "чоловічих" професіях. Людмила Сірко каже, жінки все частіше опановують робітничі спеціальності, що раніше вважалися виключно чоловічими.

"Багато робітничих професій, які вважалися суто чоловічими, нині, в умовах воєнного часу, опановуються жінками, що допомагає забезпечити економічний тил країни," — наголосила посадовиця.

Форум став комунікаційною платформою для обміну досвідом між представниками влади, бізнесу та освітніх закладів.

За словами директорки Державної служби зайнятості України Юлії Жовтяк, головною метою форуму є інформування роботодавців про можливості центрів професійно-технічної освіти та створення Наглядової ради за участю роботодавців.

Зі слів посадовиці, ця рада надаватиме пропозиції щодо ліцензування нових професій та створення освітніх програм для навчання дорослого населення.

"Маємо надати нашим громадянам нові навички, щоб вони могли працювати в сучасних умовах.

Найбільша потреба у працівниках спостерігається у будівельній галузі, де затребувані токарі, трактористи, електрогазозварники та фахівці інших робітничих професій".

Юлія Жовтяк підкреслила необхідність популяризації професійно-технічної освіти серед молоді, адже роками в Україні більшість людей прагнули здобути вищу освіту, утім лише двоє із 20 випускників працевлаштовуються за фахом.

"Професійно-технічна освіта — це майбутнє країни. Суспільство має змінити своє ставлення до цих професій, адже вони відкривають реальні можливості для працевлаштування".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Іванофранківці відповіли, чи легко відкрити бізнес у місті

Робота на комунальних підприємствах Івано-Франківська: вакансії та заробітна плата


12.12.2024 Тетяна Сорока 219
Коментарі ()

12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

350
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2158
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1547
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1563
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1536
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1808

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1194

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1270

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2117

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2125
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18722
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

500
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

878
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

312
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9639
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

679
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7850
12.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29090 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

267
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

296
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2953