В Івано-Франківську 12 грудня стартував регіональний форум "Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу".
Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.
У рамках форуму, організованого за ініціативи президента України, порушили важливі питання щодо кадрового забезпечення, підвищення кваліфікації працівників та підтримки малого та середнього бізнесу.
Учасники заходу обговорюють створення нових робочих місць, перепідготовку кадрів та підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю.
Зокрема, значна увага зосереджується на державних програмах із фінансування перепідготовки працівників та компенсації роботодавцям за працевлаштування соціально вразливих категорій населення.
"Дякуємо роботодавцям, які залишилися в час війни працювати та наповнювати нашу казну. Водночас багато з роботодавців перепрофілювали свою діяльність на підтримку Збройних сил України," — зазначила заступниця очільниці Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко.
Окремо обговорюють необхідність залучення до роботи осіб із соціально вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни.
"Сьогодні є багато державних програм, спрямованих на створення робочих місць для людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.
Діють грантові програми для учасників бойових дій та їхніх сімей," — підкреслила Людмила Сірко.
Окрім того, порушили питання підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. За словами Людмили Сірко, у цьому напрямку активно працює Івано-Франківський центр професійної та технічної освіти, де можна здобути дев'ять ліцензованих професій, які відповідають сучасним потребам ринку праці.
"Основна увага також приділяється підвищенню кваліфікації, перепідготовці та здобуттю актуальних на ринку праці професій," — зазначила Сірко.
Під час форуму наголосили на підтримці жінок у традиційно "чоловічих" професіях. Людмила Сірко каже, жінки все частіше опановують робітничі спеціальності, що раніше вважалися виключно чоловічими.
"Багато робітничих професій, які вважалися суто чоловічими, нині, в умовах воєнного часу, опановуються жінками, що допомагає забезпечити економічний тил країни," — наголосила посадовиця.
Форум став комунікаційною платформою для обміну досвідом між представниками влади, бізнесу та освітніх закладів.
За словами директорки Державної служби зайнятості України Юлії Жовтяк, головною метою форуму є інформування роботодавців про можливості центрів професійно-технічної освіти та створення Наглядової ради за участю роботодавців.
Зі слів посадовиці, ця рада надаватиме пропозиції щодо ліцензування нових професій та створення освітніх програм для навчання дорослого населення.
"Маємо надати нашим громадянам нові навички, щоб вони могли працювати в сучасних умовах.
Найбільша потреба у працівниках спостерігається у будівельній галузі, де затребувані токарі, трактористи, електрогазозварники та фахівці інших робітничих професій".
Юлія Жовтяк підкреслила необхідність популяризації професійно-технічної освіти серед молоді, адже роками в Україні більшість людей прагнули здобути вищу освіту, утім лише двоє із 20 випускників працевлаштовуються за фахом.
"Професійно-технічна освіта — це майбутнє країни. Суспільство має змінити своє ставлення до цих професій, адже вони відкривають реальні можливості для працевлаштування".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: