Обмінюються досвідом: в Івано-Франківську обговорюють виклики на ринку праці та підготовку фахівців (ФОТО)

В Івано-Франківську 12 грудня стартував регіональний форум "Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу".

Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.

У рамках форуму, організованого за ініціативи президента України, порушили важливі питання щодо кадрового забезпечення, підвищення кваліфікації працівників та підтримки малого та середнього бізнесу.

Учасники заходу обговорюють створення нових робочих місць, перепідготовку кадрів та підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю.

Зокрема, значна увага зосереджується на державних програмах із фінансування перепідготовки працівників та компенсації роботодавцям за працевлаштування соціально вразливих категорій населення.

"Дякуємо роботодавцям, які залишилися в час війни працювати та наповнювати нашу казну. Водночас багато з роботодавців перепрофілювали свою діяльність на підтримку Збройних сил України," — зазначила заступниця очільниці Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко.

Окремо обговорюють необхідність залучення до роботи осіб із соціально вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни.

"Сьогодні є багато державних програм, спрямованих на створення робочих місць для людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

Діють грантові програми для учасників бойових дій та їхніх сімей," — підкреслила Людмила Сірко.

Окрім того, порушили питання підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. За словами Людмили Сірко, у цьому напрямку активно працює Івано-Франківський центр професійної та технічної освіти, де можна здобути дев'ять ліцензованих професій, які відповідають сучасним потребам ринку праці.

"Основна увага також приділяється підвищенню кваліфікації, перепідготовці та здобуттю актуальних на ринку праці професій," — зазначила Сірко.

Під час форуму наголосили на підтримці жінок у традиційно "чоловічих" професіях. Людмила Сірко каже, жінки все частіше опановують робітничі спеціальності, що раніше вважалися виключно чоловічими.

"Багато робітничих професій, які вважалися суто чоловічими, нині, в умовах воєнного часу, опановуються жінками, що допомагає забезпечити економічний тил країни," — наголосила посадовиця.

Форум став комунікаційною платформою для обміну досвідом між представниками влади, бізнесу та освітніх закладів.

За словами директорки Державної служби зайнятості України Юлії Жовтяк, головною метою форуму є інформування роботодавців про можливості центрів професійно-технічної освіти та створення Наглядової ради за участю роботодавців.

Зі слів посадовиці, ця рада надаватиме пропозиції щодо ліцензування нових професій та створення освітніх програм для навчання дорослого населення.

"Маємо надати нашим громадянам нові навички, щоб вони могли працювати в сучасних умовах.

Найбільша потреба у працівниках спостерігається у будівельній галузі, де затребувані токарі, трактористи, електрогазозварники та фахівці інших робітничих професій".

Юлія Жовтяк підкреслила необхідність популяризації професійно-технічної освіти серед молоді, адже роками в Україні більшість людей прагнули здобути вищу освіту, утім лише двоє із 20 випускників працевлаштовуються за фахом.

"Професійно-технічна освіта — це майбутнє країни. Суспільство має змінити своє ставлення до цих професій, адже вони відкривають реальні можливості для працевлаштування".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Іванофранківці відповіли, чи легко відкрити бізнес у місті

Робота на комунальних підприємствах Івано-Франківська: вакансії та заробітна плата


12.12.2024 Тетяна Сорока 1882
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

428
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2973
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21127
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2001
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1515 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

56

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

739

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2170

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

849
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

175
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

478
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1015
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

177
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

795
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

761
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

695
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8238
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

901 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

894
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2189 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

839