Минулої осені парламент ухвалив закон згідно з яким з 1 травня 2022 року приймання-передача природного газу мала здійснюватися не у метрах кубічних, а в кіловат-годинах. Відповідна ініціатива мала б наблизити Україну до європейської практики обліку енергоресурсів.
Однак тепер у парламенті вважають, що у зв’язку з повномасштабною військовою агресією росії запровадити повноцінний облік та приймання-передачу природного газу в одиницях енергії здійснити практично неможливо, інформує Фіртка.
Ініціатори законопроєкту, яким передбачається відкладення введення закону в дію щонайменше на рік наводять ряд аргументів.
"Для здійснення нарахувань за спожитий природний газ необхідним є визначення фактичного середнього значення вищої теплоти згоряння за кожним маршрутом переміщення природного газу, який визначається технічним регламентом природного газу.
Процес визначення вищої теплоти згорання потребує періодичного забору проб на кожному маршруті переміщення природного газу на кожній ділянці газових мереж України.
Однак бойові дії, що тривають в Україні, призводять до фізичного порушення зазначених маршрутів переміщення природного газу внаслідок порушень режимів роботи та цілісності ГТС, а також до фізичної неможливості виконання деякими операторами газорозподільних систем відповідних функцій (своєчасного заміру проб для визначення вищої теплоти згоряння у багатьох регіонах України)", - йдеться в пояснювальній записці Андрія Геруса.
На думку депутатів в умовах активних бойових дій та евакуації частини державних службовців значно ускладнилася координації між органами виконавчої влади для своєчасного та ефективного впровадження змін до вторинного законодавства для переходу на розрахунки в одиницях енергії, що зумовлює неможливість своєчасного ухвалення відповідних змін.
Крім того, перехід на розрахунки в одиницях енергії потребує завчасного інформування суспільства про новий порядок обліку природного газу. Природна складність такого інформування на фоні бойових дій може спричинити
ускладнення розуміння споживачами нововведень і погіршить розрахункову дисципліну на ринку природного газу.
Відповідно народні депутати пропонують ухвалити зміни до закону, щоб він набрав чинності "до 1 травня, що настає за датою припинення або скасування воєнного стану".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Парламентарі хочуть карати незаконне носіння військової форми штрафом