
Івано-Франківська обласна влада взяла під особливий контроль боротьбу з гральним бізнесом. Зокрема, це питання розглянула сесія Івано-Франківської обласної ради.
У серпні цього року група активістів Майдану взялася самотужки подолати цю проблему в області. Перший зал був закритий у місті Івано-Франківськ. Активісти зайшли у заклад на вулиці Галицькій. Виявилося, що сюди міліція навідувалася не раз, проте суди надто лояльні і власник безперешкодно продовжує працювати. Але вже тоді стало зрозуміло, що подолати проблему буде важко, адже до «кришування» закладів причетні правоохоронці, судді та окремі громадські діячі, пише Стик.
Пізніше відбувся рейд у місті Надвірна, де у заручники взяли двох активістів. Потім навідалися у Калуш, Яремче, Богородчани, Коломию та інші населені пункти області.
Проте черговий рейд у Франківську дав зрозуміти, що власники цього бізнесу здаватися не збираються. На вулиці Грюндвальській під час виявлення грального залу сталася сутичка з людьми, що представлялися охороною. Ті ледве не застосували проти активістів вогнепальну зброю, при чому незареєстровану. Після даного інциденту начальник міліції області Микола Семенишин взяв під особистий контроль боротьбу з гральним бізнесом. Також він пообіцяв розібратися, хто у його структурі сприяв злочинним діям … але громадськість так і не почула цих імен.
Здавалося, проблема вирішена, зали не працюють. Проте так тривало не довго. Вже в кінці жовтня в області починають масово з’являтися миттєві державні лотереї та інтернет-клуби. У міліції кажуть, що маємо роз’яснення: миттєві лотереї – легальні. Але по змісту ці лотереї нічим не відрізняються від старих залів, єдине виключення – система оплати гри. Начебто цей нюанс не дає нині міліції закрити зал.
Власне, для контролю і прискорення процесу закриття грального бізнесу створили при обласних державній адміністрації та раді постійну комісію, яку очолили Сергій Адамович та Остап Дзеса. Також у складі журналісти, юристи, громадські діячі та ще три депутати облради: Ярослава Ульванська, Віктор Неміш та Іван Харук. Комісія прийняла рішення юридично вирішити дану проблему, опрацювати всі прогалини у законодавстві та якомога скоріше ліквідувати на території області підозрілі «миттєві державні лотереї» та «інтернет-клуби».
«Ми стикнулися з тим, що чим більше ми закриваємо залів, то тим більше їх з’являється. При цьому й далі страждають сім’ї людей, котрі мають ігрову залежність. Прикро визнавати, що через неврегульованість законодавства наша робота тільки вдосконалювала їхню винахідливість, - розповідає член комісії по боротьбі з гральним бізнесом Степан Андрійців, - Але всім відомо, що добро завжди перемагає зло. Наші методи боротьби теж змінилися, і невдовзі їм нічого не лишиться, як припинити будь-яку протизаконну діяльність.»
Комісія напрацювала проект рішення обласної ради про заборону будь-якого виду діяльності, під яким ховається гральний бізнес. На останній сесії дане питання включили до розгляду., його ініціювали Віктор Неміш та Остап Дзеса. Їх підтримав голова фракції ВО «Свобода» Василь Попович. Присутній у залі прокурор області Ігор Настасяк зазначив, що його відомство не буде опротестовувати подібне рішення.
«Цей документ – дуже важливий. Бандити ховаються за сумнівними вивісками та калічать долі людей», - прокоментував перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький.
Проте депутати вирішили відкласти на наступну сесію розгляд проекту рішення, аргументуючи це тим, що потрібно одразу напрацювати законодавчу базу для вдосконалення «Закону про заборону грального бізнесу» Верховною Радою України та його опрацювання в юридичному відділі обласної ради.
Наразі питання під особистий контроль взяли голова обласної ради Василь Скрипничук та голова облдержадміністрації Олег Гончарук. Вони пообіцяли, що до кінця року Прикарпаття позбудеться хвороби під назвою «гральний бізнес».