Обласна федерація футболу не може порахувати гроші на будівництво стадіону, який відкривав Порошенко

На засіданні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків не змогли з'ясувати, у скільки обійшлося будівництво стадіону, який в Івано-Франківську відкривав Президент Петро Порошенко.

 

Члени депутатської комісії вирішили заслухати інформацію щодо вартості будівництва стадіону та його подальшого призначення. Оскільки роботи фінансувалися з різних джерел, депутати хотіли також з’ясувати, хто буде утримувати стадіон, пише Курс.

 

Замовником будівництва була Івано-Франківська обласна федерація футболу. Заступник голови федерації Тарас Клим на засіданні депкомісії зазначив, що на будівництво стадіону 8,7 млн гривень виділила Федерація футболу України. Генеральним підрядником було ТОВ "Алвір-Тандем", зареєстроване в Києві.

 

"Об’єкт завершений, але до цього часу ми не маємо всіх актів виконаних робіт", – розповів Клим.

 

Зокрема, за його словами, фірма-підрядник придбала німецьке покриття поля, встановила огорожу, облаштувала адмінбудиночок, поставила табло, зробила освітлення і частково внутрішній благоустрій.

 

За окремим проектом частину робіт виконувало управління капітального будівництва облдержадміністрації. Долучилася й міськрада Івано-Франківська, зазначив Тарас Клим, окрім того, що виділила ділянку, за кошти міста зроблено зелену огорожу і ремонт дороги на в’їзді з вулиці Дорошенка.

 

Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій попросив Тараса Клима озвучити п’ять цифр: загальну вартість будівництва стадіону, скільки коштів виділено з бюджету міста Івано-Франківська, з обласного бюджету, з державного бюджету та з бюджету ФФУ.

 

"Я не маю загального кошторису. Тому що, ще раз вам говорю, що будівництво велося комплексно. Кошти міського бюджету не виділялися, хоча вони робили паркан і дорогу…" – виправдовувався Клим.

 

Клим так і не зміг назвати суми з обласного бюджету.

 

"Обласний бюджет – 804 тисячі 1,4 мільйони – це в різні роки і по різних кведах чи кодах, я не знаю, як правильно сказати… Ще було по УКБ, але воно мало свій кошторис…" – згадував Клим.

 

Заступник директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Магулій підказала, що з обласного бюджету на будівництво стадіону виділили 4 млн грн.

 

"Ну, ви самі сказали, що ви були замовником будівництва. Ви повинні володіти всією інформацією. Якщо ви не володієте, тоді хто володіє? Скільки грошей, куди вони пішли, як вони пішли? Такими відповідями ви даєте підстави щось не так трактувати", – звернувся до Клима голова обласної ради Олександр Сич.

 

Не відповів Тарас Клим і на запитання, хто буде утримувати стадіон і за які кошти.

 

"Зараз у нас (в обласній федерації футболу. – КУРС) є керівник, Андрій Володимирович Бондаренко – він один зі штатних працівників ФФУ, є президент федерації, є керівництво області, міста, приймайте рішення. Я не маю повноважень говорити, як ми це будемо утримувати", – відповів Клим.

 

Сич зазначив, що над цим питанням у кулуарах обласної ради дискутують вже кілька місяців.

 

"Це питання депутати обговорюють декілька місяців неформально, підходять і ставлять мені запитання. Як федерація може утримувати стадіон? Робити бізнес на стадіоні. Хто коли може проконтролювати, чи той бізнес законний чи незаконний? Щоб потім не було нарікань від громадськості, що стадіон збудували за бюджетні кошти, а хтось там робить свої приватні справи", – сказав Сич.

 

Як варіант він запропонував створити комунальне підприємство обласної ради, яке буде фінансуватися з обласного бюджету, а керівника призначатиме обласна рада.

 

Комісія вирішила звернутися до усіх джерел фінансування стадіону і з’ясувати, у скільки обійшлося його будівництво, чому досі не підписані акти виконаних робіт. Після того провести нараду та визначити, хто буде утримувати стадіон.

 

Нагадаємо, у 2015 році Президент України Петро Порошенко заклав капсулу під будівництво цього стадіону, 29 вересня цього року Порошенко урочисто його відкрив.


20.12.2017 1658 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1866
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1861
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5518 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2156 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1514

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

748

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

802

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1004

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1007
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1774
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3686
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10261
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26152
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10190 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7718
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

905
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

212
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

386
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1281
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

887