Обережно: на сайті коломийської міськради розміщують неправдиву інформацію

 

23 листопада в сесійній залі Коломийської ратуші відбулися громадські слухання «Про створення комунального друкованого ЗМІ».

Варто наголосити, що на останньому засіданні Коломийської міської ради, депутати навіть не захотіли вносити це питання до порядку денного сесії. «За» проголосувало 20 народних обранців, прихильників міського голови. І навіть з другої спроби таки всунути дане питання у порядок денний сесії було лише 23 при 26 необхідних голосів.

Мотивація противників створення комунальної газети проста – бюджет Коломиї не може забезпечити в повній мірі потреби міста, а тут – газета, яка на сьогодні є доволі затратною як по оплаті праці так і з огляду витрат спочатку для забезпечення редакційних потреб та безпосередньо витрати на друк.

Недоцільно створювати комунальну газету, коли в місті не вистачає коштів на елементарні речі: приміщення дитсадків і шкіл потребують ремонтів, які за відсутності коштів в бюджеті мусять компенсувати батьки дітей, бюджетні установи знаходяться в аварійних приміщеннях, культурні об’єкти потребують коштів, в жахливому стані тротуари,а ще благоустрій міста, потреба у дитячих та спортивних майданчиках,допомога потребуючим…

Хочу зауважити, що свої послуги, до того ж абсолютно безкоштовно, щодо висвітлення діяльності міської ради та депутатського корпусу запропонували приватні ЗМІ. «Коломийська правда» та «Коломийські ВІСТИ» згодилися друкувати інформацію БЕЗКОШТОВНО, та навіть виділити спеціально по 4 сторінки для цього.

Більше того, висвітлення діяльності депутатів міської ради та виконавчих органів ведеться від самого початку заснування приватних газет. На їх шпальтах можна побачити інтерв’ю депутатів, коментарі з того чи іншого питання, інформацію про заходи, гарячі новини зміни законодавства України та важливі моменти життєдіяльності міста. По суті приватники уже давно висвітлюють діяльність міської ради та громадських організацій і що важливо, газети відкриті для бажаючих висловитися на їхніх шпальтах. Подекуди вони критичні, але такою і має бути нормальна преса у цивілізованому суспільстві, де панують гласність та свобода слова.

Під час громадських слухань точилася гостра дискусія щодо майбутнього комунальних ЗМІ і схоже питання створення комунальної газети для міського голови Коломиї Ігоря Слюзаря дуже принципове, бо склалося враження, що він собі в підмогу скликав ледь не всю партійну організацію політичної партії УНП, яку він очолює. В залі засідань більшість з присутніх, що зібралися - його прибічники і однопартійці, які рідко з’являються на подібні заходи. Саме вони на чолі з Ігорем Слюзаром і переконували громаду в необхідності створення комунальної газети.

 

У своїх виступах Ігор Слюзар звинуватив одну з газет, він не назвав яку саме, у викривленні поданої державним органом влади інформації і переконував, що міська комунальна газета буде надавати офіційно правильні дані. До того ж, міський голова, зловживаючи правом головуючого, не всім давав можливості висловитися, перекрикуючи бажаючих у мікрофон і відверто заявляючи "У мене мікрофон і я маю право!".

Тяжко в це повірити, адже буквально наступного дня, на офіційному сайті Коломийської міської ради з’явилася недостовірна і неправдива інформація.

Наводжу статтю з сайту http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/.

http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/news/detail/8898.htm

«23 листопада 2011 року у залі засідань Коломийської міської ради під керівництвом міського голови Ігоря Богдановича Слюзара відбулися громадські слухання на тему: “Про заснування комунального друкованого органу міської ради”.

На громадські слухання були запрошені депутати, представники політичних партій, громадських організаці, громадяни міста та місцеві ЗМІ. Майже півтора години присутні в за лі обговорювали питання стоворення газети. Виступило 19 осіб, які висловили свої “за” та “проти”.

За результатами громадського обговорення визнано за доцільне створити друкований орган міської ради. Проти висловились тільки двоє присутніх у залі.»

 

А згодом, після того як мною було опубліковано цю статтю у первинному варіанті на сайті Коломийських ВІСТИЙ на офіційному сайті міської ради офіційну(!) інформацію так собі легенько підправили, справивши "двоє" на "троє".

 

А тепер за порядком. Якщо помилку про заміну слова «створення» на «заснування», в назві громадських слухань ще можна списати на технічну і не звернути увагу, то на останнє речення не звернути увагу неможливо!

Під час обговорення питання щодо створення комунальної газети виступити проти та поставити під сумнів доцільність створення комунальної газети за бюджетні кошти як мінімум 6 присутніх в сесійній залі, а не двоє, як там сказано: Оксана Островська, заступник редактора тижневика «Коломийські ВІСТИ», Віктор Фітьо редактор газети «Коломийська правда», депутати міської ради Богдан Колодніцький та Ігор Ільчишин, мешканці Коломиї поневе Жупанський та Найдух. неоднозначно виступив і редактор колишньої комунальної газети "Коломийський Вісник" Василь Демянів, якого у минулій каденції міська рада залишила напризволяще із купою проблем та боргів, одноосібно вийшовши із засновництва. І це лише ті кого я знаю по прізвищах. От і судіть про яку стовідсотково вірну інформацію можемо говорити, коли на сайті міської ради явно дезінформують громадськість!

Цікаво якою ж тоді буде газета, якщо офіційний сайт друкує неправдиву інформацію та вводить в оману людей!?!? Як на мене, то у час роздержавлення комунальних ЗМІ створювати таку газету виглядає повним абсурдом. Тим паче якщо головна мотивація «висвітлення роботи депутатського корпусу та міської ради».

Я вважаю, що піар депутатів, тобто, як казав голова – висвітлення їхньої діяльності – це справа самих депутатів, а не платників податків за гроші яких і утримуватиметься комунальна газета. Чому коломийці повинні платити двічі за піар "слуг народу": один раз у вигляді податків до бюджету, з якого існуватиме комунальна газета, а другий раз - купуючи цю ж газету?

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


Коментарі (0)

02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1325
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

853
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6016
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1567
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5964
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1728

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

371

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1038

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1341

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1343
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

299
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

516
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

712
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

276
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

751
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1245
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

60
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

100
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

237
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

408
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

640