Обережно: на сайті коломийської міськради розміщують неправдиву інформацію

 

23 листопада в сесійній залі Коломийської ратуші відбулися громадські слухання «Про створення комунального друкованого ЗМІ».

Варто наголосити, що на останньому засіданні Коломийської міської ради, депутати навіть не захотіли вносити це питання до порядку денного сесії. «За» проголосувало 20 народних обранців, прихильників міського голови. І навіть з другої спроби таки всунути дане питання у порядок денний сесії було лише 23 при 26 необхідних голосів.

Мотивація противників створення комунальної газети проста – бюджет Коломиї не може забезпечити в повній мірі потреби міста, а тут – газета, яка на сьогодні є доволі затратною як по оплаті праці так і з огляду витрат спочатку для забезпечення редакційних потреб та безпосередньо витрати на друк.

Недоцільно створювати комунальну газету, коли в місті не вистачає коштів на елементарні речі: приміщення дитсадків і шкіл потребують ремонтів, які за відсутності коштів в бюджеті мусять компенсувати батьки дітей, бюджетні установи знаходяться в аварійних приміщеннях, культурні об’єкти потребують коштів, в жахливому стані тротуари,а ще благоустрій міста, потреба у дитячих та спортивних майданчиках,допомога потребуючим…

Хочу зауважити, що свої послуги, до того ж абсолютно безкоштовно, щодо висвітлення діяльності міської ради та депутатського корпусу запропонували приватні ЗМІ. «Коломийська правда» та «Коломийські ВІСТИ» згодилися друкувати інформацію БЕЗКОШТОВНО, та навіть виділити спеціально по 4 сторінки для цього.

Більше того, висвітлення діяльності депутатів міської ради та виконавчих органів ведеться від самого початку заснування приватних газет. На їх шпальтах можна побачити інтерв’ю депутатів, коментарі з того чи іншого питання, інформацію про заходи, гарячі новини зміни законодавства України та важливі моменти життєдіяльності міста. По суті приватники уже давно висвітлюють діяльність міської ради та громадських організацій і що важливо, газети відкриті для бажаючих висловитися на їхніх шпальтах. Подекуди вони критичні, але такою і має бути нормальна преса у цивілізованому суспільстві, де панують гласність та свобода слова.

Під час громадських слухань точилася гостра дискусія щодо майбутнього комунальних ЗМІ і схоже питання створення комунальної газети для міського голови Коломиї Ігоря Слюзаря дуже принципове, бо склалося враження, що він собі в підмогу скликав ледь не всю партійну організацію політичної партії УНП, яку він очолює. В залі засідань більшість з присутніх, що зібралися - його прибічники і однопартійці, які рідко з’являються на подібні заходи. Саме вони на чолі з Ігорем Слюзаром і переконували громаду в необхідності створення комунальної газети.

 

У своїх виступах Ігор Слюзар звинуватив одну з газет, він не назвав яку саме, у викривленні поданої державним органом влади інформації і переконував, що міська комунальна газета буде надавати офіційно правильні дані. До того ж, міський голова, зловживаючи правом головуючого, не всім давав можливості висловитися, перекрикуючи бажаючих у мікрофон і відверто заявляючи "У мене мікрофон і я маю право!".

Тяжко в це повірити, адже буквально наступного дня, на офіційному сайті Коломийської міської ради з’явилася недостовірна і неправдива інформація.

Наводжу статтю з сайту http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/.

http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy/ua/news/detail/8898.htm

«23 листопада 2011 року у залі засідань Коломийської міської ради під керівництвом міського голови Ігоря Богдановича Слюзара відбулися громадські слухання на тему: “Про заснування комунального друкованого органу міської ради”.

На громадські слухання були запрошені депутати, представники політичних партій, громадських організаці, громадяни міста та місцеві ЗМІ. Майже півтора години присутні в за лі обговорювали питання стоворення газети. Виступило 19 осіб, які висловили свої “за” та “проти”.

За результатами громадського обговорення визнано за доцільне створити друкований орган міської ради. Проти висловились тільки двоє присутніх у залі.»

 

А згодом, після того як мною було опубліковано цю статтю у первинному варіанті на сайті Коломийських ВІСТИЙ на офіційному сайті міської ради офіційну(!) інформацію так собі легенько підправили, справивши "двоє" на "троє".

 

А тепер за порядком. Якщо помилку про заміну слова «створення» на «заснування», в назві громадських слухань ще можна списати на технічну і не звернути увагу, то на останнє речення не звернути увагу неможливо!

Під час обговорення питання щодо створення комунальної газети виступити проти та поставити під сумнів доцільність створення комунальної газети за бюджетні кошти як мінімум 6 присутніх в сесійній залі, а не двоє, як там сказано: Оксана Островська, заступник редактора тижневика «Коломийські ВІСТИ», Віктор Фітьо редактор газети «Коломийська правда», депутати міської ради Богдан Колодніцький та Ігор Ільчишин, мешканці Коломиї поневе Жупанський та Найдух. неоднозначно виступив і редактор колишньої комунальної газети "Коломийський Вісник" Василь Демянів, якого у минулій каденції міська рада залишила напризволяще із купою проблем та боргів, одноосібно вийшовши із засновництва. І це лише ті кого я знаю по прізвищах. От і судіть про яку стовідсотково вірну інформацію можемо говорити, коли на сайті міської ради явно дезінформують громадськість!

Цікаво якою ж тоді буде газета, якщо офіційний сайт друкує неправдиву інформацію та вводить в оману людей!?!? Як на мене, то у час роздержавлення комунальних ЗМІ створювати таку газету виглядає повним абсурдом. Тим паче якщо головна мотивація «висвітлення роботи депутатського корпусу та міської ради».

Я вважаю, що піар депутатів, тобто, як казав голова – висвітлення їхньої діяльності – це справа самих депутатів, а не платників податків за гроші яких і утримуватиметься комунальна газета. Чому коломийці повинні платити двічі за піар "слуг народу": один раз у вигляді податків до бюджету, з якого існуватиме комунальна газета, а другий раз - купуючи цю ж газету?

 

Оксана Островська, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4509
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1581 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3714 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2912
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7589 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19839 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

581

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1605

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2121

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1976
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14200
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

337
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2148
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

994 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5859
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4511 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1144 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23163 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

242
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

741 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1210
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1448 5