Про це повідомив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук.
На думку Юрія Стефанчука, інтерес об’єднаних громад до Асоціації міст України передовсім пов'язаний з тим, що ця організація, яка є майже ровесницею нашої молодої незалежної держави, була біля витоків реформування місцевого самоврядування. «АМУ своєю активною суспільною діяльністю і чіткою державотворчою позицієюпросто cпонукала поважати себе усі гілки влади. – наголосив Юрій Стефанчук. – На сьогодні Асоціація довела свою спроможність захищати інтереси місцевого самоврядування на національному та європейському рівнях. Прикметно, що протягом років своєї діяльності АМУ бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, надає інформаційну, організаційну та консультативну допомогу своїм членам, опікується проблемою підготовки і перепідготовки муніципальних кадрів, налагоджує міжнародні побратимські зв‘язки між містами, а також лобіює інтереси територіальних громад у центральних та регіональних органах державної влади».
Юрій Стефанчук нагадав, що торік Асоціація провела широкомасштабну акцію «Децентралізаційний марафон», яка охопила всі регіони України задля активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.Упродовж півроку у громадах Прикарпаття відбулося 100 виїзних заходів, організованих Івано-Франківським РВ АМУ. Регіональні консультанти інформували людей про переваги децентралізації, роз’яснювали, яким чином об’єднуватися громадам, консультували і допомагали підготувати необхідні документи та проекти рішень. А також «Децентралізаційний марафон» згуртував навколо реформи місцевого самоврядування однодумців, розширив коло прихильників децентралізації, показав, що в громадах є лідери, які спроможні вести за собою людей, змінювати мислення і, як наслідок, життя в громаді. У результаті на Прикарпатті успішно працює 11 ОТГ, або органів місцевого самоврядування нового типу.
Також Юрій Стефанчук підкреслив, що питання розвитку місцевого самоврядування є пріоритетним у діяльності АМУ, зокрема Івано-Франківського регіонального відділення. За його словами, торік експерти АМУ розробили 61 проект нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення проблем місцевого самоврядування. Як результат, парламент схвалив низку законів, які підготувала АМУ.
Голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка у розмові з нашим кореспондентом наголосив: «Ми вважаємо Асоціацію міст України дуже впливовою і діяльною організацією на рівні держави. Саме експерти АМУ одразу після схвалення тих чи інших законів, які стосуються місцевого самоврядування, доступно пояснюють їх суть і механізми втілення в життя. А це надзвичайно важливо для об’єднаних територіальних громад. Також Асоціація організовує різноманітні навчальні тренінги для представників ОТГ, у тому числі й щодо написання різнопланових проектів. А ще в АМУ збирають проблемні питання від голів об’єднаних громад і доносять їх до вищої влади України задля вирішення на законодавчому рівні та багато іншого».
Також Юрій Стефанчук поінформував, що до правління Івано-Франківського РВ АМУ було обрано міських голів: Івано-Франківська – Руслана Марцінківа,Галича –Ореста Трачика, Коломиї – Ігоря Слюзаря,Долини –Володимира Гаразда, Косова – Юрія Плосконоса, Бурштина – Роксолану Джуру, а також селищного голову Верховини – Василя Мицканюка і сільського голову Вікнян Тлумацького району– Мирослава Краснюка. А ще нещодавно на загальних зборахІвано-Франківським РВ АМУ дообрали до правління очільників ОТГ, зосібна головуСтаробогородчанської ОТГ – Ярослава Здерку, голову Тлумацької ОТГ– Романа Круховського і голову Матеївецької ОТГ – Петра Книшука.
Юрій Стефанчук підкреслив, що Асоціація міст України прагне розширювати коло своїх учасників, оскільки це дає можливість ділитися успішними практиками, обмінюватися досвідом, а також вивчати проблеми і знаходити шляхи їх вирішення.