Обдаровані діти Прикарпаття відтепер мають свій центр

 

/data/blog/33160/b2ea0866129f8d948a3d40aafa184215.jpg

В Івано-Франківську відкрили регіональний центр інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

 

Мета новоствореного закладу - допомагати педагогічним працівникам краю створювати в школах сприятливе середовище для розвитку задатків та здібностей кожної дитини.


До Івано-Франківська на відкриття регіонального центру завітав директор інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України Володимир Камишин. Він зауважив, що їхній інститут не може охопити чотири мільйони обдарованих дітей, які живуть в кожному населеному пункті нашої країни. На часі — відкриття в усіх областях України регіональних центрів. Крім того, є певна диспропорція, адже основна наукова, культурна думка сконцентрована у великих містах, а обдаровані діти є всюди, тому й регіональні центри інституту обдарованої дитини повинні бути всюди. Наразі створено регіональні відділення інституту в десяти областях України. “Ми як інститут, який опікується обдарованими дітьми, розробляємо відповідні методики, технології тощо. і ми зацікавлені в тому, щоби наші та світові напрацювання доходили безпосередньо до освітянської громади, вчителів, методистів та дітей. Ми орієнтуємося на тих, хто працює з вчителями, студентами - майбутніми вчителями, для того, щоби вони з самого початку володіли певними технологіями, знаннями, що треба робити з обдарованою дитиною”, - констатує В. Камишин.

 

За словами Володимира Камишина, робота з обдарованими дітьми насамперед повинна базуватися на психологічній діагностиці. “Щоби визначити індивідуальний шлях розвитку дитини, недостатньо лише продіагностувати цю дитину, треба продіагностувати всіх, з ким вона спілкується - батьків, вчителів та всіх однокласників. У нас є відповідна програма, яка дозволяє це зробити за декілька хвилин по всій школі”, - підсумовує науковець.

 

Завідувач Івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини Оксана Микитин каже, що заклад впроваджуватиме інноваційні проекти та програми інституту обдарованої дитини. На її думку, на розвиток обдарованості в кожної дитини впливає два фактори - спадковість та середовище. Мета івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини створити в кожному навчальному закладі області умови для якнайкращого розвитку талановитої молоді.

 

Ми співпрацюємо з інститутом післядипломної освіти, який якраз займається підвищенням кваліфікації педагогів краю і збираємо все найкраще, що з’являється в науці, і будемо це впроваджувати в регіоні, - зазначає Оксана Микитин. - Ми працюємо на область, на запити регіону - консультуємо, проводимо семінари-практикуми і навчаємо молодих педагогів працювати саме з обдарованими дітьми. і найосновніше - хочемо залучити до цього батьків. Щоби вони подивилися на своїх діток новими очима, прийняли їх такими, якими вони є, зуміли побачити їхні здібності, які їхні дітки успадкували від них. Ми будемо допомагати ці здібності виявляти, діагностувати та складати індивідуальні програми для кожної дитини, щоби вона розвивалася на радість батькам і для успіху на своєму життєвому шляху.

 

Оксана Микитин наголошує на тому, що відкриття такого центру на Прикарпатті є дуже актуальним. На її думку, обдарована дитина та, що має певні успіхи та досягнення у найрізноманітніших сферах. “Це як снігова куля - задатки, здібності, обдарованість, талант і геніальність. Можна розвивати різні задатки, здібності - головне побачити їх та правильно спрямувати”, - наголошує завідувач регіонального центру.

 

- Нестачу мудрих дітей відчувають і школи, і університети, - каже ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда. - Ми женемося за кількістю, не відчуваючи якості. і значною мірою це впливає не лише на наш статус в університеті, Україні та світі, але знижує рівень знань наших викладачів, тому що немає мотивації, немає з ким працювати. і це проблема номер один. “Сірість” створює такі умови, які не дають можливості талановитим студентам реалізовувати себе. Тому від дошкільного закладу протягом навчання в загальноосвітній школі до університету обдарована дитина має бути під опікою. На тих дітей потрібно звернути увагу і створити всі умови, щоби вони могли себе реалізувати, пише газета ”Галичина”.


14.03.2013 2207 1
Коментарі (1)

Гість 2013.03.14, 21:27
В батьків не має грошей, і хліба бракує в сім"ї. А діти розумні. Що для цього Ви зробили, щоб діти змогли вчитися без грошей ? ? ? Вже майже допомогли дітям. Написали статтю. Молодці!
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

622
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

917 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3143 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33624
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2526
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3718

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

90

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

554

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1407

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

885
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

424
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

336
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

704
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12009
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1300
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1091
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1181
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30336 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

177
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1077
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4087
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

630