Обдаровані діти Прикарпаття відтепер мають свій центр

 

/data/blog/33160/b2ea0866129f8d948a3d40aafa184215.jpg

В Івано-Франківську відкрили регіональний центр інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

 

Мета новоствореного закладу - допомагати педагогічним працівникам краю створювати в школах сприятливе середовище для розвитку задатків та здібностей кожної дитини.


До Івано-Франківська на відкриття регіонального центру завітав директор інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України Володимир Камишин. Він зауважив, що їхній інститут не може охопити чотири мільйони обдарованих дітей, які живуть в кожному населеному пункті нашої країни. На часі — відкриття в усіх областях України регіональних центрів. Крім того, є певна диспропорція, адже основна наукова, культурна думка сконцентрована у великих містах, а обдаровані діти є всюди, тому й регіональні центри інституту обдарованої дитини повинні бути всюди. Наразі створено регіональні відділення інституту в десяти областях України. “Ми як інститут, який опікується обдарованими дітьми, розробляємо відповідні методики, технології тощо. і ми зацікавлені в тому, щоби наші та світові напрацювання доходили безпосередньо до освітянської громади, вчителів, методистів та дітей. Ми орієнтуємося на тих, хто працює з вчителями, студентами - майбутніми вчителями, для того, щоби вони з самого початку володіли певними технологіями, знаннями, що треба робити з обдарованою дитиною”, - констатує В. Камишин.

 

За словами Володимира Камишина, робота з обдарованими дітьми насамперед повинна базуватися на психологічній діагностиці. “Щоби визначити індивідуальний шлях розвитку дитини, недостатньо лише продіагностувати цю дитину, треба продіагностувати всіх, з ким вона спілкується - батьків, вчителів та всіх однокласників. У нас є відповідна програма, яка дозволяє це зробити за декілька хвилин по всій школі”, - підсумовує науковець.

 

Завідувач Івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини Оксана Микитин каже, що заклад впроваджуватиме інноваційні проекти та програми інституту обдарованої дитини. На її думку, на розвиток обдарованості в кожної дитини впливає два фактори - спадковість та середовище. Мета івано-Франківського регіонального центру інституту обдарованої дитини створити в кожному навчальному закладі області умови для якнайкращого розвитку талановитої молоді.

 

Ми співпрацюємо з інститутом післядипломної освіти, який якраз займається підвищенням кваліфікації педагогів краю і збираємо все найкраще, що з’являється в науці, і будемо це впроваджувати в регіоні, - зазначає Оксана Микитин. - Ми працюємо на область, на запити регіону - консультуємо, проводимо семінари-практикуми і навчаємо молодих педагогів працювати саме з обдарованими дітьми. і найосновніше - хочемо залучити до цього батьків. Щоби вони подивилися на своїх діток новими очима, прийняли їх такими, якими вони є, зуміли побачити їхні здібності, які їхні дітки успадкували від них. Ми будемо допомагати ці здібності виявляти, діагностувати та складати індивідуальні програми для кожної дитини, щоби вона розвивалася на радість батькам і для успіху на своєму життєвому шляху.

 

Оксана Микитин наголошує на тому, що відкриття такого центру на Прикарпатті є дуже актуальним. На її думку, обдарована дитина та, що має певні успіхи та досягнення у найрізноманітніших сферах. “Це як снігова куля - задатки, здібності, обдарованість, талант і геніальність. Можна розвивати різні задатки, здібності - головне побачити їх та правильно спрямувати”, - наголошує завідувач регіонального центру.

 

- Нестачу мудрих дітей відчувають і школи, і університети, - каже ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда. - Ми женемося за кількістю, не відчуваючи якості. і значною мірою це впливає не лише на наш статус в університеті, Україні та світі, але знижує рівень знань наших викладачів, тому що немає мотивації, немає з ким працювати. і це проблема номер один. “Сірість” створює такі умови, які не дають можливості талановитим студентам реалізовувати себе. Тому від дошкільного закладу протягом навчання в загальноосвітній школі до університету обдарована дитина має бути під опікою. На тих дітей потрібно звернути увагу і створити всі умови, щоби вони могли себе реалізувати, пише газета ”Галичина”.


14.03.2013 2240 1
Коментарі (1)

Гість 2013.03.14, 21:27
В батьків не має грошей, і хліба бракує в сім"ї. А діти розумні. Що для цього Ви зробили, щоб діти змогли вчитися без грошей ? ? ? Вже майже допомогли дітям. Написали статтю. Молодці!
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

284
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1138
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2090 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

991
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2913
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1999

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

774

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

944

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1363

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1965
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26207 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

652
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

858
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2863
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1129
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

841
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1098
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1095
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

284
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4034
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

967
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1537