НПП "Гуцульщина" отримає державний акт на постійне користування землями (ФОТО/ВІДЕО)

Національний природний парк "Гуцульщина", що у Косівському районі, отримає у постійне користування майже півтори тисячі гектарів землі. Відповідне розпорядження Кабмін підписав наприкінці листопада.

За словами директора НПП "Гуцульщина" Юрія Стефурака, ці землі розташовані на території сіл Кобаки, Вербовець, Люча, Уторопи та міста Косів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Тепер НПП буде сплачувати радам цих населених пунктів близько двох мільйонів гривень земельного податку. Також планують спільно з громадами розвивати ці території та залучати інвестиції.

Міська рада Косова не заперечувала, щоб НПП "Гуцульщина" отримала у постійне користування 400 гектарів лісів. За словами голови Косівської ОТГ Юрія Плосконоса, раніше за користування сільгоспугіддями, які розташовані за межами населених пунктів, сільради отримували гроші. Тепер поповнювати бюджет зможуть і ті села, де замість полів – ліси. Ставку земельного податку визначать на сесії Косівської міської громади.

"Раніше, коли давали дозвіл погодження на розробку документації, існував Косів і ще чотири ради. Поки ці документи затверджувалися (вони там багато щаблів пройшли), то ми вже маємо зовсім інший адмінустрій в Україні. І фактично це все буде затверджувати рада Косівської об'єднаної громади. По кожній окремій ділянці будемо встановлювати відсоткову ставку земельного податку", - пояснює міський голова Юрій Плосконос.

На території Рожнівської ОТГ - 340 гектарів земель НПП. Голова громади, яка живе здебільшого коштом малого підприємництва, Сергій Радиш розповідає, що жителі підтримали таке рішення.

"Всі ж знають, що це не природно-заповідний фонд. А це є національний парк - це не зле, це добре. Це буде впорядкування, це будуть доглядати. Основне - це наповнення нашого бюджету", - каже Сергій Радиш.

Начальник науково-дослідного НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний показує ділянку дубово-грабового лісу, де деревам сто і більше років. Вона належить Рожнівській громаді. Ділянка належить до заповідної зони, адже тут - домівка рідкісних тварин та рослин. Це свідчить про цілісність екосистеми.

"У літній період тут можна зустріти досить рідкісну лілію лісову, яка мало де зустрічається в лісах України. Також, за останніми спостереженнями нашого відділу, ми тут спостерігаємо гніздування сови довгохвостої – досить рідкісний птах", - розповідає начальник науково-дослідного відділу НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний.

За право постійного користування землями природний парк "Гуцульщина" боровся 18 років – з моменту створення у 2002-му. Серед причин затримки – спротив серед місцевої влади та "перетини" - деякі земельні ділянки на території парку вже перебувають у користуванні інших людей. Унеможливлювала виготовлення документів і постійна зміна влади – кожне оновлення Кабміну вимагало переробки або перевірки документів. Справа зрушила з місця у січні 2017-го року, коли Мінрегіон провів нараду та ухвалив відповідне рішення. Державні акти на постійне користування землею виготовлятимуться в три етапи.

Директор НПП "Гуцульщина" Юрій Стефурак пояснює:

"Перший етап - вибрати безпроблемні території. На другому етапі - вибрати ті, де є незначні проблеми, які можна вирішити шляхом змін до, наприклад, Указу Президента України. І третій - такий як Пістинська сільська рада, яка чинить супротив. Тоді треба в законному порядку, через суди, чим ми тепер і займаємося, виборювати свої законні території".

До слова, національний природний парк "Гуцульщина" площею понад 32 тисячі гектарів на території Косівського району створено у 2002-му році на виконання Указу Президента України. У постійному користуванні парку є понад 7,5 тисяч гектарів землі.


Читайте також:


01.12.2020 1102
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

62
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21017
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2121

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

100
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

449
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

770 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2144 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805