НПП "Гуцульщина" отримає державний акт на постійне користування землями (ФОТО/ВІДЕО)

Національний природний парк "Гуцульщина", що у Косівському районі, отримає у постійне користування майже півтори тисячі гектарів землі. Відповідне розпорядження Кабмін підписав наприкінці листопада.

За словами директора НПП "Гуцульщина" Юрія Стефурака, ці землі розташовані на території сіл Кобаки, Вербовець, Люча, Уторопи та міста Косів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Тепер НПП буде сплачувати радам цих населених пунктів близько двох мільйонів гривень земельного податку. Також планують спільно з громадами розвивати ці території та залучати інвестиції.

Міська рада Косова не заперечувала, щоб НПП "Гуцульщина" отримала у постійне користування 400 гектарів лісів. За словами голови Косівської ОТГ Юрія Плосконоса, раніше за користування сільгоспугіддями, які розташовані за межами населених пунктів, сільради отримували гроші. Тепер поповнювати бюджет зможуть і ті села, де замість полів – ліси. Ставку земельного податку визначать на сесії Косівської міської громади.

"Раніше, коли давали дозвіл погодження на розробку документації, існував Косів і ще чотири ради. Поки ці документи затверджувалися (вони там багато щаблів пройшли), то ми вже маємо зовсім інший адмінустрій в Україні. І фактично це все буде затверджувати рада Косівської об'єднаної громади. По кожній окремій ділянці будемо встановлювати відсоткову ставку земельного податку", - пояснює міський голова Юрій Плосконос.

На території Рожнівської ОТГ - 340 гектарів земель НПП. Голова громади, яка живе здебільшого коштом малого підприємництва, Сергій Радиш розповідає, що жителі підтримали таке рішення.

"Всі ж знають, що це не природно-заповідний фонд. А це є національний парк - це не зле, це добре. Це буде впорядкування, це будуть доглядати. Основне - це наповнення нашого бюджету", - каже Сергій Радиш.

Начальник науково-дослідного НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний показує ділянку дубово-грабового лісу, де деревам сто і більше років. Вона належить Рожнівській громаді. Ділянка належить до заповідної зони, адже тут - домівка рідкісних тварин та рослин. Це свідчить про цілісність екосистеми.

"У літній період тут можна зустріти досить рідкісну лілію лісову, яка мало де зустрічається в лісах України. Також, за останніми спостереженнями нашого відділу, ми тут спостерігаємо гніздування сови довгохвостої – досить рідкісний птах", - розповідає начальник науково-дослідного відділу НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний.

За право постійного користування землями природний парк "Гуцульщина" боровся 18 років – з моменту створення у 2002-му. Серед причин затримки – спротив серед місцевої влади та "перетини" - деякі земельні ділянки на території парку вже перебувають у користуванні інших людей. Унеможливлювала виготовлення документів і постійна зміна влади – кожне оновлення Кабміну вимагало переробки або перевірки документів. Справа зрушила з місця у січні 2017-го року, коли Мінрегіон провів нараду та ухвалив відповідне рішення. Державні акти на постійне користування землею виготовлятимуться в три етапи.

Директор НПП "Гуцульщина" Юрій Стефурак пояснює:

"Перший етап - вибрати безпроблемні території. На другому етапі - вибрати ті, де є незначні проблеми, які можна вирішити шляхом змін до, наприклад, Указу Президента України. І третій - такий як Пістинська сільська рада, яка чинить супротив. Тоді треба в законному порядку, через суди, чим ми тепер і займаємося, виборювати свої законні території".

До слова, національний природний парк "Гуцульщина" площею понад 32 тисячі гектарів на території Косівського району створено у 2002-му році на виконання Указу Президента України. У постійному користуванні парку є понад 7,5 тисяч гектарів землі.


Читайте також:


01.12.2020 959
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2028
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1885
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1883
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5596 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2178 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1536

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

781

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

849

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1062

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1026
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1799
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3705
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10300
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26190
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10218 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7746
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

273
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

307
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

409
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1309
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

912