НПП "Гуцульщина" отримає державний акт на постійне користування землями (ФОТО/ВІДЕО)

Національний природний парк "Гуцульщина", що у Косівському районі, отримає у постійне користування майже півтори тисячі гектарів землі. Відповідне розпорядження Кабмін підписав наприкінці листопада.

За словами директора НПП "Гуцульщина" Юрія Стефурака, ці землі розташовані на території сіл Кобаки, Вербовець, Люча, Уторопи та міста Косів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Тепер НПП буде сплачувати радам цих населених пунктів близько двох мільйонів гривень земельного податку. Також планують спільно з громадами розвивати ці території та залучати інвестиції.

Міська рада Косова не заперечувала, щоб НПП "Гуцульщина" отримала у постійне користування 400 гектарів лісів. За словами голови Косівської ОТГ Юрія Плосконоса, раніше за користування сільгоспугіддями, які розташовані за межами населених пунктів, сільради отримували гроші. Тепер поповнювати бюджет зможуть і ті села, де замість полів – ліси. Ставку земельного податку визначать на сесії Косівської міської громади.

"Раніше, коли давали дозвіл погодження на розробку документації, існував Косів і ще чотири ради. Поки ці документи затверджувалися (вони там багато щаблів пройшли), то ми вже маємо зовсім інший адмінустрій в Україні. І фактично це все буде затверджувати рада Косівської об'єднаної громади. По кожній окремій ділянці будемо встановлювати відсоткову ставку земельного податку", - пояснює міський голова Юрій Плосконос.

На території Рожнівської ОТГ - 340 гектарів земель НПП. Голова громади, яка живе здебільшого коштом малого підприємництва, Сергій Радиш розповідає, що жителі підтримали таке рішення.

"Всі ж знають, що це не природно-заповідний фонд. А це є національний парк - це не зле, це добре. Це буде впорядкування, це будуть доглядати. Основне - це наповнення нашого бюджету", - каже Сергій Радиш.

Начальник науково-дослідного НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний показує ділянку дубово-грабового лісу, де деревам сто і більше років. Вона належить Рожнівській громаді. Ділянка належить до заповідної зони, адже тут - домівка рідкісних тварин та рослин. Це свідчить про цілісність екосистеми.

"У літній період тут можна зустріти досить рідкісну лілію лісову, яка мало де зустрічається в лісах України. Також, за останніми спостереженнями нашого відділу, ми тут спостерігаємо гніздування сови довгохвостої – досить рідкісний птах", - розповідає начальник науково-дослідного відділу НПП "Гуцульщина" Олег Погрібний.

За право постійного користування землями природний парк "Гуцульщина" боровся 18 років – з моменту створення у 2002-му. Серед причин затримки – спротив серед місцевої влади та "перетини" - деякі земельні ділянки на території парку вже перебувають у користуванні інших людей. Унеможливлювала виготовлення документів і постійна зміна влади – кожне оновлення Кабміну вимагало переробки або перевірки документів. Справа зрушила з місця у січні 2017-го року, коли Мінрегіон провів нараду та ухвалив відповідне рішення. Державні акти на постійне користування землею виготовлятимуться в три етапи.

Директор НПП "Гуцульщина" Юрій Стефурак пояснює:

"Перший етап - вибрати безпроблемні території. На другому етапі - вибрати ті, де є незначні проблеми, які можна вирішити шляхом змін до, наприклад, Указу Президента України. І третій - такий як Пістинська сільська рада, яка чинить супротив. Тоді треба в законному порядку, через суди, чим ми тепер і займаємося, виборювати свої законні території".

До слова, національний природний парк "Гуцульщина" площею понад 32 тисячі гектарів на території Косівського району створено у 2002-му році на виконання Указу Президента України. У постійному користуванні парку є понад 7,5 тисяч гектарів землі.


Читайте також:


01.12.2020 1022
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

556
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

751
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2384
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1774
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2066
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5674 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

42

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

210

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1181

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1200
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

942
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

792
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14613
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

630
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10441
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6136
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

664
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7621
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2872
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

596
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

685
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

511