
Фото: Firtka, початок 2022 року
У минулих роках, зазвичай, ялинки в обласних центрах відкривали 19 грудня, на День Святого Миколая.
Однак, цьогоріч через повномасштабне російське вторгнення на територію України святкові заходи, або ж скасували повністю, або ж відчутно скоротили.
Думки українців щодо відзначення свят та встановлення ялинок у 2022 році розділилися. Одні вважають, що ялинки не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні новорічні дерева — символ незламності, адже під час війни людям особливо необхідні позитивні емоції.
Фіртка розповідає, які обласні центри на Заході України цьогоріч відмовились від новорічного дерева, а які — ні.
Івано-Франківськ
У понеділок, 19 грудня, за ініціативи ради учнівського самоврядування, жителі та гості міста зможуть побачити головну ялинку — «Ялинку Перемоги».

«Наша позиція — не витрачати кошти цього року, тому що триває війна. Зважаючи, що на стометрівці знаходиться Алея Слави Героїв, я думаю, що це — логічно.
Ми встановили символічну «Ялинку перемоги» з малюнків дітей, щоб показати, як вони бачать перемогу України.
Багато є думок, але я вважаю, що наша ялинка чудова. Діти намалювали малюнки про те, як вони бачать українську перемогу. Віримо в неї. А коли вона настане — тоді святкуватимемо з ілюмінацією. Та зараз нам потрібно бути максимально уважними і скромними. Але діти повинні відчувати радість свята», — розповів міський голова Руслан Марцінків.
Львів
У Львові буде ялинка. Очільник міста Андрій Садовий каже, що радився щодо цього з військовими та психологами.
Цього разу різдвяне дерево подарувало місту підприємство Світанок. Ялинка росте на теплотрасі і її коріння почали нищити мережі.
«Ялинка — це не просто святкова декорація, а багаторічна традиція. І ми встановлюємо її не на зло комусь чи всупереч, а завдяки тому, що маємо таку можливість і хочемо зберегти хоч частину гарних спогадів наших дітей.
Їх і так пограбували, вкрали дитинство у всіх можливих значеннях», — зазначив Садовий.
Міський голова запевняє, що мерія не витратить на встановлення і декорування ялинки ані копійки: все робитимуть підприємці.
Будуть на ялинці також гірлянди, однак вмикати їх будуть 5 годин на день: з 17 до 22 години.
«Година роботи ілюмінацій за потужністю як одне кип‘ятіння чайника.
Якщо не буде електрики в центрі, то ялинка теж не світитиме», — пояснив Садовий.
Традиційного ярмарку у Львові не буде.
Фото: зі сторінки Андрія Садового
Ужгород
Встановлювати ялинку вирішили також в Ужгороді. Міська влада каже, що ялинка потрібна не лише маленьким закарпатцям, а також дітям-переселенцям, які знайшли прихисток у місті.
«Зваживши все, вирішили: діти, а зараз ідеться не тільки про маленьких ужгородців, а й про багатьох дітей, які переїхали до обласного центру Закарпаття у зв'язку з повномасштабною агресією росії, повинні мати свято, позитивні емоції для них сьогодні дуже важливі.Рішення погодили із керівництвом Закарпатської ОВА».
Ужгородська міська рада минулого року придбала штучну ялинку, її встановлять на площі Шандора Петефі. Для підсвічення ялинки у певні години та дні, задля економії електроенергії, придбають інверторний генератор — за кошти благодійників.
Масових розважальних новорічних заходів, як у попередні роки, в Ужгороді цьогоріч не буде.
Фото: зі сторінки Ужгородської міської ради
Тернопіль
У Тернополі вирішили не ставити ялинку.
«За результатами понад 70% мешканців, які взяли участь у голосуванні, висловили свою думку проти того, щоб встановлювати ялинку у місті, 13% — за те, щоб була ялинка, але без ілюмінацій і решта голосів віддали за встановлення символічної патріотичної ялинки та ялинки без ілюмінацій.
Тому, враховуючи думку тернополян, цьогоріч у Тернополі зустрінуть без ялинки», — поділився міський голова Сергій Надал.
Однак, на Театральному майдані працюватиме Резиденція Святого Миколая, а також буде влаштована Різдвяна шопка.
«Саме ці атрибути відповідають нашим традиціям», — кажуть у міській раді.
Фото: Різдвяна шопка, 2022
Зі сторінки Сергія Надала
Луцьк
У Луцьку традиції не змінили — на Театральному майдані, як і раніше, прикрашають ялинки, які там ростуть.
Тріо ялинок вбрані в патріотичні кольори та символізують віру, єдність та незламність українців. Прикраси оздоблені рукотворними символами Різдва, до виготовлення яких долучились мешканці громади, митці та обдаровані діти.
Ілюмінація у місті буде мінімальною.
Фото: зі сторінки Луцької міської ради
Рівне
Після опитування, яке провів у своєму Telegram міський голова Олександр Третяк, влада відмовилась від встановлення загальноміської ялинки на майдані Незалежності. Більшість учасників опитування сказали, що в умовах війни буде достатньо тих локацій, які зроблять біля торгових центрів.
Відтак, у Рівному поблизу торгового центру Злата Плаза поставили різдвяну ялинку. Штучне дерево тут встановлюють сьомий рік поспіль, локація буде однією із тих, яка замінить центральний майдан, де ялинку через війну не ставитимуть.
Чернівці
У Чернівцях вирішили встановити новорічну ялинку на площі біля філармонії. Очільник міста Роман Клічук назвав ялинку «народною», оскільки вона невелика і декорована прикрасами, які власноруч виготовили діти.
Коштів з міського бюджету на ялинку не виділятимуть.
«Прийняли рішення не встановлювати ялинку на площі Соборній, але встановимо на площі біля філармонії. Вона буде маленька, буде декорована прикрасами, які виготовлять діти. Як вони самі вирішать — чи на військову тематику, чи на іншу.
Вона буде більш народною, ми не будемо виділяти кошти взагалі. Була дискусія, думаю, це найбільш правильне рішення», — сказав Клічук.
Разом із тим, гучних святкувань, ярмарку, великої ялинки та різдвяного містечка на площі Соборній не буде.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: