Новий «міст-афера» в Пасічну. Скільки вкрадуть?

Ну шо, "господа прісяжні і засідатєлі, льод тронувся"?))

"Вагу нового франківського моста (в Пасічну) зменшили – задля економії коштів...", - каже підрядник, (не)-представник (не)-регіоналів...

"Здешевлення" моста - це єдине цікаве, що (вільно чи не вільно) прозвучало сьогодні на прес-конференції про міст. Все інше - дим і туман від комбінаторів і махінаторів ))

Тобто, з цих слів можна зробити висновок, що міст буде коштувати платникам податків вже не 120 млн. грн, як в тендері ціна "переможця", а менше - на суму "економії" на металі (бетоні і об’ємах робіт)?

(Цікаво, скільки тепер його ціна буде? 100? 80 млн.? ))) Ай молодці! Економлять гроші громади!))

...Бо якщо "зекономлять", а міст вийде за все ті ж 120 млн, то то вже буде називатися не "економією", а іншим словом?))

Чи не через цю "економію" вже ДЕВ'ЯТИЙ місяць УКБ не може "НАРОДИТИ" на всі інформаційні запити ЗМІ, журналістів і (навіть) депутатів (!!) проектно-кошторисну документацію на міст. В порушення закону і здорового глузду...

Навіть рішення міського адмінсуду з вимогою "розсекретити" документи на міст влада ігнорує... Завтра, до речі суд в Львові. Апеляційний. Влада каже, що не дає кошторист, бо виборець в неї тупий, не зрозуміє того "складного кошторису")) Тому й не дає. Ну а закон... Ну то як дишло в них).

І в бюджетну комісію вже два з половиною роки не можуть ввійти (також в порушення закону) депутати "не від владної більшості" - ще один блок для контролю...

Але, як і передбачалося, "цікавого" з тим мостом ще буде-а-буде))

Слідкуємо за руками наперсточників!)

І хтось ще скаже, що в тендері не було змови між владою і тою фірмою (не)-регіоналів?)

П.С. Просто зацитую тут ще одну оцінку. Не, як моя, емоційна), а фахівця, юриста:

Володимир Кричун:  Замість того, щоб будувати міст згідно проекту (і який вони не можуть збудувати через те що вони на тендері занизили ціну нижче собівартості), вони вирішили побудувати зовсім інший міст, економлячи на цьому (собі в кишеню мільйони гривень). Чим по суті обманули і громаду, і інших учасників тендеру. Тобто змахлювали, а тепер викручуються, щоб не попасти в збитки, викачуючи з бюджету гроші, які були заплановані на зовсім іншу кількість матеріалів (кількість металу, бетону і т.д.), ніж та, яку вони насправді потратять.

По суті міст мав бути бетонний, з балок. Такий як і інші наші автомобільні мости. Балки із спецбетону з спеціальною маркою сталі. Їх везти треба, монтувати. Бетонувати під них опори. Це дорого, хоча і довговічно. А тепер буде металічний міст, такий як залізничний. Ну помалюють його трохи щоб мав на початок вигляд. Тільки бетон, він значно довговічніший ніж залізо, а особливо за залізо, за яким не завжди дуже добре доглядають (усувають корозію, фарбують тощо).

Ну і раз міняють масу, то однозначно будуть економити і на його основі. Тому що металічний міст значно легший і не потребує таких опор як бетонний, от і весь секрет...

П.П.С. Ну що, друзі)) Апеляційний адмінсуд в Львові відмовив в апеляції тим кого нібито «не спинити». І залишив в силі рішення Івано-Франківського міського суду, який зобов’язує Івано-Франківську міську владу «розсекретити» проектною-кошторисну документацію на новий міст в Пасічну. Наші «любі друзі» на цей раз вже аргументували відмову в наданні документів не лише тим, що в нас тупі люди і не зрозуміють тієї документації. Цього разу вони придумали новий прикол - що ПКД може бути використана терористами (!!!), бо в Закарпатті десь нібито підірвали міст.... Ну і далі по ходу такий потік маразму) Ну але суд цей потік дебілізму не сприйняв, і напевно зрозумів справжні мотиви «будівничих» моста)) Так що тепер подивимося, що мало бути і що нам хочуть втюхати за ті самі гроші))


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

223
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1347
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2439 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3586
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2909
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2121

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

585

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

432

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1610

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1768
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

256
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

476
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

773
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4938
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

333
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

849
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10092
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

472
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

227
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

346
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

375
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

692