Новий «міст-афера» в Пасічну. Скільки вкрадуть?

Ну шо, "господа прісяжні і засідатєлі, льод тронувся"?))

"Вагу нового франківського моста (в Пасічну) зменшили – задля економії коштів...", - каже підрядник, (не)-представник (не)-регіоналів...

"Здешевлення" моста - це єдине цікаве, що (вільно чи не вільно) прозвучало сьогодні на прес-конференції про міст. Все інше - дим і туман від комбінаторів і махінаторів ))

Тобто, з цих слів можна зробити висновок, що міст буде коштувати платникам податків вже не 120 млн. грн, як в тендері ціна "переможця", а менше - на суму "економії" на металі (бетоні і об’ємах робіт)?

(Цікаво, скільки тепер його ціна буде? 100? 80 млн.? ))) Ай молодці! Економлять гроші громади!))

...Бо якщо "зекономлять", а міст вийде за все ті ж 120 млн, то то вже буде називатися не "економією", а іншим словом?))

Чи не через цю "економію" вже ДЕВ'ЯТИЙ місяць УКБ не може "НАРОДИТИ" на всі інформаційні запити ЗМІ, журналістів і (навіть) депутатів (!!) проектно-кошторисну документацію на міст. В порушення закону і здорового глузду...

Навіть рішення міського адмінсуду з вимогою "розсекретити" документи на міст влада ігнорує... Завтра, до речі суд в Львові. Апеляційний. Влада каже, що не дає кошторист, бо виборець в неї тупий, не зрозуміє того "складного кошторису")) Тому й не дає. Ну а закон... Ну то як дишло в них).

І в бюджетну комісію вже два з половиною роки не можуть ввійти (також в порушення закону) депутати "не від владної більшості" - ще один блок для контролю...

Але, як і передбачалося, "цікавого" з тим мостом ще буде-а-буде))

Слідкуємо за руками наперсточників!)

І хтось ще скаже, що в тендері не було змови між владою і тою фірмою (не)-регіоналів?)

П.С. Просто зацитую тут ще одну оцінку. Не, як моя, емоційна), а фахівця, юриста:

Володимир Кричун:  Замість того, щоб будувати міст згідно проекту (і який вони не можуть збудувати через те що вони на тендері занизили ціну нижче собівартості), вони вирішили побудувати зовсім інший міст, економлячи на цьому (собі в кишеню мільйони гривень). Чим по суті обманули і громаду, і інших учасників тендеру. Тобто змахлювали, а тепер викручуються, щоб не попасти в збитки, викачуючи з бюджету гроші, які були заплановані на зовсім іншу кількість матеріалів (кількість металу, бетону і т.д.), ніж та, яку вони насправді потратять.

По суті міст мав бути бетонний, з балок. Такий як і інші наші автомобільні мости. Балки із спецбетону з спеціальною маркою сталі. Їх везти треба, монтувати. Бетонувати під них опори. Це дорого, хоча і довговічно. А тепер буде металічний міст, такий як залізничний. Ну помалюють його трохи щоб мав на початок вигляд. Тільки бетон, він значно довговічніший ніж залізо, а особливо за залізо, за яким не завжди дуже добре доглядають (усувають корозію, фарбують тощо).

Ну і раз міняють масу, то однозначно будуть економити і на його основі. Тому що металічний міст значно легший і не потребує таких опор як бетонний, от і весь секрет...

П.П.С. Ну що, друзі)) Апеляційний адмінсуд в Львові відмовив в апеляції тим кого нібито «не спинити». І залишив в силі рішення Івано-Франківського міського суду, який зобов’язує Івано-Франківську міську владу «розсекретити» проектною-кошторисну документацію на новий міст в Пасічну. Наші «любі друзі» на цей раз вже аргументували відмову в наданні документів не лише тим, що в нас тупі люди і не зрозуміють тієї документації. Цього разу вони придумали новий прикол - що ПКД може бути використана терористами (!!!), бо в Закарпатті десь нібито підірвали міст.... Ну і далі по ходу такий потік маразму) Ну але суд цей потік дебілізму не сприйняв, і напевно зрозумів справжні мотиви «будівничих» моста)) Так що тепер подивимося, що мало бути і що нам хочуть втюхати за ті самі гроші))


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492