Нові правила гри: Франківцям розповіли про субсидійні нововведення

У новому опалювальному сезоні українці зустрілись з нововведеннями щодо надання субсидій, якими уряд відрегулював цю пільгу.

Якщо ще в опалювальний сезон 2017-18 аж 46000 франківських домогосподарств отримували субсидію, то тепер це число зменшилось вдвічі – до 20 590 родин. А все через нові жорсткі обмеження до того, хто має право на пільгу, інформує Фіртка з посилання на сайт міського голови.

Керівник департаменту соціальної політики Івано-Франківської міської ради Василь Семанюк розповів, що дуже багато змін впровадили у травні 2018. Тоді більшість людей, яким до цього автоматично перераховували субсидії, взагалі втратили право на пільги. Наприклад, раніше зареєстрована особа не проживала тривалий час у помешканні, її доходи не враховувались. А тепер потрібно звернутись до органу соцзахисту і довести, що людина дійсно не проживає. Ті, хто перебуває за кордоном більше 60 днів автоматично позбавляється права на субсидію, за винятком, лікування в іншій державі. Але це теж слід підтвердити документально.

Втратили право на субсидії і власники будинків, площа яких перевищує 200 кв. метрів, та квартир більших, ніж 120 квадратів. Раніше, якщо чоловік і дружина були зареєстровані за різними адресами, то для субсидії на помешкання рахувались доходи лиш одного, тепер – обох. І ще багато інших непростих нововведень. Плюс до всього зменшились і соціальні норми для тих, кому таки вдалось отримати субсидії.

«Тепер ще нові зміни – монетизація субсидій. Субсидії, за якими звернулись з січня-місяця, не будуть надходити безпосередньо компаніям надавачам послуг, як це було раніше. Усі кошти будуть перераховуватись в «Ощадбанк», той звертається в орган соцзахисту дізнатись розмір субсидій на певну особу, а аж потім перераховує кошти на рахунок організацій. В разі економії людині перерахують залишок на спеціальний рахунок «Ощадбанку». Хто отримував субсидію, починаючи з жовтня 2018, у березні гроші будуть перераховані на персональні рахунки. Пенсіонерам на пенсійні рахунки, а решті – на спеціальні рахунки в «Ощадбанку», і тоді людина сама розраховується з компаніями надавачами послуг», – ділиться нововведеннями Василь Семанюк.

Такі дві моделі нарахування субсидій будуть діяти паралельно до завершення цього опалювального сезону. А тоді уряд вибере одну з них. Ще однією зі змін, наголосив Семанюк, буде те, що в травні людям, які отримують субсидії з жовтня 2018, слід звернутись в департамент соцполітики – а це 20 тисяч людей! – з повторною заявою. Там треба зазначити номер мобільного, на який «Ощадбанк» буде присилати повідомлення: скільки перераховано в організацію і скільки лишилось доплатити людині.

Зараз у департаменті соцполітики кажуть, що активність з заявами не зменшується. Щоб претендувати на субсидію, слід подати заяву-декларацію. При собі мати паспорти та ідентифікаційні коди, документи на помешкання, особові рахунки, відкриті в організаціях.

До речі, тепер кількість сімей, які претендують на субсидію за рішенням комісії, зросла в рази. Якщо у 2017 році потрібно було скласти 1700 актів обстежень, то перед цим опалювальним сезоном – понад 8000.

«До мене часто телефонують в ефіри або ж запитують на зустрічах про субсидії. Ми розуміємо, що через державну політику правила постійно змінюються і це створює труднощі для людей. Є багато нюансів, які слід вирішувати. А це створює соціальну напругу, яке доводиться вгамовувати на місцях. В Івано-Франківську намагаємось, що в наших силах, зробити процес отримання субсидій максимально простим для людей. Ми відкрили спеціальний відділ на вул. Військових Ветеранів, також подати документи можна у трьох територіальних відділеннях ЦНАПу. А сьогодні навідався до департаменту соцполітики, аби подивитись, як йде процес, які черги та вирішити, як можна ще покращити ситуацію», – заявив міський голова Руслан Марцінків.


08.02.2019 1217 1
Коментарі (1)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12534 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1452
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

786
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5954
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1639
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1491

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

559

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1388

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1198

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1101
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

449
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

575
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1492
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

525
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

798
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5839
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12924
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

443
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

728 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1179