Нові автобуси у Калуші виїдуть на маршрути через місяць (ФОТО)

Як повідомлялось, до Калуша прибули три нові білоруські автобуси МАЗ, які за лізинговим договором з Укргазбанком від 4 червня закупили для комунального підприємства «Калуський муніципальний ринок».

Поставку ще одного автобуса очікують за тиждень, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Три автобуси призначені для міських пасажирських перевезень, один — для приміських. За словами міського голови, загальна вартість автобусів становить 339 тис. євро. Нагадаємо, 20% цієї суми муніципальний ринок має сплатити одразу — йому виділяють кошти з міського бюджету за програмою фінансової підтримки. Сплата решти суми разом з банківськими відсотками "розбита" на 60 місяців.

На брифінгу Ігор Матвійчук повідомив, що з міського бюджету будуть виділені кошти на додаткові опції: світові табло і аудіосистему оповіщення пасажирів. На один автобус потрібні три такі табло: спереду, ззаду і збоку. Тож, загальна вартість оснащення одного автобуса становитиме близько 40,5 тис. гривень.

Друга додаткова опція, яку має намір профінансувати місто, — система обліку пасажирів на вході та відеоспостереження в салоні вартістю 36 тис. гривень на один автобус.

Які маршрути обслуговуватимуть нові комунальні автобуси — поки що невідомо.

Як повідомив у коментарі «Вікнам» завідувач сектору транспорту і зв’язку відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку міста Василь Скурчанський, на даний час у Калуші сформовані сім пакетів маршрутів. Їх планують переформатувати, сформувати вісім пакетів маршрутів та винести на затвердження виконавчого комітету. Нових маршрутів не буде, просто пакети стануть менш об’ємними і це дозволить увійти на ринок пасажирських перевезень комунальному підприємству «Екоресурс», яке й займатиметься перевезенням пасажирів новими комунальними автобусами. Виходити на цей ринок підприємство буде через конкурс.

За словами Ігоря Матвійчука, нові комунальні автобуси посилять конкуренцію на ринку пасажирських перевезень, адже зараз конкурси проходять фактично без конкурсу, та стимулюватимуть інших перевізників оновлювати свій автопарк.

До повної сплати за лізинговим договором калуські автобуси є власністю Укргазбанку. Присутній на брифінгу заступник директора Івано-Франківської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Олександр Лонюк зазначив: це не перший досвід співпраці банку з Калушем. Так, торік КП «Екоресурс» уклало з цим банком лізинговий договір терміном на два роки на купівлю компактора для полігону твердих побутових відходів.

За словами Олександра Лонюка, банк уклав угоду з урядом Білорусі, який відшкодовує частину відсотків за кредитом: відсоткова ставка банку за лізинговим договором становить 17%, з них місто буде сплачувати 11,67%, а 5,33% — компенсує Білорусь.

Як наголосив представник банку, раніше Білорусь компенсувала частину відсотків за кредитними договорами і лише цього року прийняли рішення виплачувати компенсацію за лізинговими.  Таким чином, калуська угода на закупівлю автобусів є першою угодою в Україні, за якою Білорусь буде частково компенсувати відсотки. Це, за словами Олександра Лонюка, дуже вигідна для Калуша пропозиція. Окрім нижчих відсотків, лізинговий договір дає можливість комунальному підприємству відшкодовувати ПДВ. А Укргазбанк готовий і далі співпрацювати з містом та допомагати у розвитку інших комунальних підприємств.

Як повідомив міський голова, нові автобуси зможуть виїхати на міські маршрути орієнтовно за місяць-півтора: «Екоресурс» ще має виготовити ліцензію на пасажирські перевезення, також час займе процедура проведення конкурсу. Щодо вартості проїзду в комунальних автобусах (до прикладу, в Івано-Франківську вона є трохи нижчою), то в Калуші буде один для всіх тариф. Принаймні, спочатку, а далі — залежатиме від розвитку ситуації.

Фотогалерея


21.06.2020 2160
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

754
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2323
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2034
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2050
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6211 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2338 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

213

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1034

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1019

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1283
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

135
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

505
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1967
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26392
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

455
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10372 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

461
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

310
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

461
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

539
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1477