Нові автобуси у Калуші виїдуть на маршрути через місяць (ФОТО)

Як повідомлялось, до Калуша прибули три нові білоруські автобуси МАЗ, які за лізинговим договором з Укргазбанком від 4 червня закупили для комунального підприємства «Калуський муніципальний ринок».

Поставку ще одного автобуса очікують за тиждень, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Три автобуси призначені для міських пасажирських перевезень, один — для приміських. За словами міського голови, загальна вартість автобусів становить 339 тис. євро. Нагадаємо, 20% цієї суми муніципальний ринок має сплатити одразу — йому виділяють кошти з міського бюджету за програмою фінансової підтримки. Сплата решти суми разом з банківськими відсотками "розбита" на 60 місяців.

На брифінгу Ігор Матвійчук повідомив, що з міського бюджету будуть виділені кошти на додаткові опції: світові табло і аудіосистему оповіщення пасажирів. На один автобус потрібні три такі табло: спереду, ззаду і збоку. Тож, загальна вартість оснащення одного автобуса становитиме близько 40,5 тис. гривень.

Друга додаткова опція, яку має намір профінансувати місто, — система обліку пасажирів на вході та відеоспостереження в салоні вартістю 36 тис. гривень на один автобус.

Які маршрути обслуговуватимуть нові комунальні автобуси — поки що невідомо.

Як повідомив у коментарі «Вікнам» завідувач сектору транспорту і зв’язку відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку міста Василь Скурчанський, на даний час у Калуші сформовані сім пакетів маршрутів. Їх планують переформатувати, сформувати вісім пакетів маршрутів та винести на затвердження виконавчого комітету. Нових маршрутів не буде, просто пакети стануть менш об’ємними і це дозволить увійти на ринок пасажирських перевезень комунальному підприємству «Екоресурс», яке й займатиметься перевезенням пасажирів новими комунальними автобусами. Виходити на цей ринок підприємство буде через конкурс.

За словами Ігоря Матвійчука, нові комунальні автобуси посилять конкуренцію на ринку пасажирських перевезень, адже зараз конкурси проходять фактично без конкурсу, та стимулюватимуть інших перевізників оновлювати свій автопарк.

До повної сплати за лізинговим договором калуські автобуси є власністю Укргазбанку. Присутній на брифінгу заступник директора Івано-Франківської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Олександр Лонюк зазначив: це не перший досвід співпраці банку з Калушем. Так, торік КП «Екоресурс» уклало з цим банком лізинговий договір терміном на два роки на купівлю компактора для полігону твердих побутових відходів.

За словами Олександра Лонюка, банк уклав угоду з урядом Білорусі, який відшкодовує частину відсотків за кредитом: відсоткова ставка банку за лізинговим договором становить 17%, з них місто буде сплачувати 11,67%, а 5,33% — компенсує Білорусь.

Як наголосив представник банку, раніше Білорусь компенсувала частину відсотків за кредитними договорами і лише цього року прийняли рішення виплачувати компенсацію за лізинговими.  Таким чином, калуська угода на закупівлю автобусів є першою угодою в Україні, за якою Білорусь буде частково компенсувати відсотки. Це, за словами Олександра Лонюка, дуже вигідна для Калуша пропозиція. Окрім нижчих відсотків, лізинговий договір дає можливість комунальному підприємству відшкодовувати ПДВ. А Укргазбанк готовий і далі співпрацювати з містом та допомагати у розвитку інших комунальних підприємств.

Як повідомив міський голова, нові автобуси зможуть виїхати на міські маршрути орієнтовно за місяць-півтора: «Екоресурс» ще має виготовити ліцензію на пасажирські перевезення, також час займе процедура проведення конкурсу. Щодо вартості проїзду в комунальних автобусах (до прикладу, в Івано-Франківську вона є трохи нижчою), то в Калуші буде один для всіх тариф. Принаймні, спочатку, а далі — залежатиме від розвитку ситуації.

Фотогалерея


21.06.2020 2303
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

618
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3207
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1265 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003