Нові автобуси у Калуші виїдуть на маршрути через місяць (ФОТО)

Як повідомлялось, до Калуша прибули три нові білоруські автобуси МАЗ, які за лізинговим договором з Укргазбанком від 4 червня закупили для комунального підприємства «Калуський муніципальний ринок».

Поставку ще одного автобуса очікують за тиждень, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Три автобуси призначені для міських пасажирських перевезень, один — для приміських. За словами міського голови, загальна вартість автобусів становить 339 тис. євро. Нагадаємо, 20% цієї суми муніципальний ринок має сплатити одразу — йому виділяють кошти з міського бюджету за програмою фінансової підтримки. Сплата решти суми разом з банківськими відсотками "розбита" на 60 місяців.

На брифінгу Ігор Матвійчук повідомив, що з міського бюджету будуть виділені кошти на додаткові опції: світові табло і аудіосистему оповіщення пасажирів. На один автобус потрібні три такі табло: спереду, ззаду і збоку. Тож, загальна вартість оснащення одного автобуса становитиме близько 40,5 тис. гривень.

Друга додаткова опція, яку має намір профінансувати місто, — система обліку пасажирів на вході та відеоспостереження в салоні вартістю 36 тис. гривень на один автобус.

Які маршрути обслуговуватимуть нові комунальні автобуси — поки що невідомо.

Як повідомив у коментарі «Вікнам» завідувач сектору транспорту і зв’язку відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку міста Василь Скурчанський, на даний час у Калуші сформовані сім пакетів маршрутів. Їх планують переформатувати, сформувати вісім пакетів маршрутів та винести на затвердження виконавчого комітету. Нових маршрутів не буде, просто пакети стануть менш об’ємними і це дозволить увійти на ринок пасажирських перевезень комунальному підприємству «Екоресурс», яке й займатиметься перевезенням пасажирів новими комунальними автобусами. Виходити на цей ринок підприємство буде через конкурс.

За словами Ігоря Матвійчука, нові комунальні автобуси посилять конкуренцію на ринку пасажирських перевезень, адже зараз конкурси проходять фактично без конкурсу, та стимулюватимуть інших перевізників оновлювати свій автопарк.

До повної сплати за лізинговим договором калуські автобуси є власністю Укргазбанку. Присутній на брифінгу заступник директора Івано-Франківської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Олександр Лонюк зазначив: це не перший досвід співпраці банку з Калушем. Так, торік КП «Екоресурс» уклало з цим банком лізинговий договір терміном на два роки на купівлю компактора для полігону твердих побутових відходів.

За словами Олександра Лонюка, банк уклав угоду з урядом Білорусі, який відшкодовує частину відсотків за кредитом: відсоткова ставка банку за лізинговим договором становить 17%, з них місто буде сплачувати 11,67%, а 5,33% — компенсує Білорусь.

Як наголосив представник банку, раніше Білорусь компенсувала частину відсотків за кредитними договорами і лише цього року прийняли рішення виплачувати компенсацію за лізинговими.  Таким чином, калуська угода на закупівлю автобусів є першою угодою в Україні, за якою Білорусь буде частково компенсувати відсотки. Це, за словами Олександра Лонюка, дуже вигідна для Калуша пропозиція. Окрім нижчих відсотків, лізинговий договір дає можливість комунальному підприємству відшкодовувати ПДВ. А Укргазбанк готовий і далі співпрацювати з містом та допомагати у розвитку інших комунальних підприємств.

Як повідомив міський голова, нові автобуси зможуть виїхати на міські маршрути орієнтовно за місяць-півтора: «Екоресурс» ще має виготовити ліцензію на пасажирські перевезення, також час займе процедура проведення конкурсу. Щодо вартості проїзду в комунальних автобусах (до прикладу, в Івано-Франківську вона є трохи нижчою), то в Калуші буде один для всіх тариф. Принаймні, спочатку, а далі — залежатиме від розвитку ситуації.

Фотогалерея


21.06.2020 2260
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

337
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13819 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1578
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

872
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6140
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1724

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

640

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1468

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1279

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1168
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

522
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1581
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

603
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

882
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5926
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13655
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

251
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

487
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

794 2