Нова схема руху в центрі Яремче: як проходить процес реалізації (фото)

 
 
Триває нанесення нової розмітки в центральній частині міста Яремче (вул.Свободи), на ділянці довжиною 1 км між автостанцією та поворотом до ринку.
 
 
Місцевий активіст, учасник розробки "Програми нульової смертності" на українських дорогах Віктор Загреба пояснив, що потрібно, аби нова схема руху запрацювала і вирішила болючі проблеми - затори (особливо в пікові туристичні дні), хаотичне паркування і низький рівень безпеки руху.
 
 
Що вже зроблено?
 
Мешканці і гості міста вже бачать нові смуги на дорозі, які можуть здаватись незрозумілими. Осьова смуга йде не по центру вулиці, якісь розгалуження і діагональні лінії. Це все тому, що розмітка реалізована на близько 30% - решта 70% ще будуть дороблені і тоді все стане зрозуміло.
 
Раніше в Яремче, та й в усій Україні, дорожники знали лише три типи розмітки - суцільна лінія, переривчаста лінія та “зебра”. Насправді ж в ПДР та ДСТУ є значно ширший асотримент розмітки, яка робить рух зрозумілим, безпечним, інформативним, а вигляд вулиці - сучасним. Тому яремчанцям треба вчити нову розмітку і звикати до неї.
 
Хочу відзначити високу якість нанесення розмітки за технологією термопластику, що означає, що ця розмітка протримається принаймні декілька років без потреби щорічного оновлення.
 
Що ще потрібно зробити?
 
Давайте пройдемось по цій кілометровій ділянці разом поглянемо, як тепер треба їздити в центрі Яремча і що ще потрібно зробити, аби все це запрацювало. Бо сама по собі розмітка може не дати потрібного результату, якщо не буде інших дій, зокрема з боку мерії міста Яремче і поліції.
 
Нова розмітка наразі розпочинається одразу після автостанції (від повороту вул.Ковпака). Першим об’єктом ми бачимо пішохідний перехід і два трикутники зі штриховкою 1.16.1. (дивіться ПДР). Така штриховка буде і в інших місцях і її буде досить багато. До відома водіїв: на цю розмітку заборонено заїжджати, і тим більше заборонено на ній паркуватись! Так само не можна заїжджати на будь-які інші суцільні лінії! Якщо після нанесення нової розмітки ви не зможете проїхати центр Яремче, не заїжджаючи на суцільні лінії, то або ви їдете занадто швидко, або ви просто поганий водій і вам краще взагалі не сідати за кермо.
 


 
 
Чому на цьому переході смужки “зебри” розірвані двома червоними лініями? Це розмітка 1.14.4, якою позначається місце переходу сліпих пішоходів. Чи вони тут справді є - невідомо, але під знаками “перехід” висить відповідна табличка з “окулярами”, тому проектувальники привели розмітку у відповідність до знаків, які стоять тут віддавна.
 
 
Та частина, які біля бордюру, є так званим “захисним буфером” перед початком і після завершення смуги для паркування. В цьому місці вона розташована по парній стороні. Штриховка посередині також означає захисну зону, тільки не перед парковкою, а перед переходом. Це так званий “острівець безпеки”, який у майбутньому буде реалізований в бордюрі, а поки що - лише в розмітці.
 
Місця для паркування декілька разів змінюють сторону, і водії мають зміщуватись вліво-вправо. Це має подвійну мету. По-перше, облаштувати паркування ближче до місць тяжіння (магазинів, кафе, банків, громадських закладів) - тобто тих місць, де людям реально треба. Друга мета - це зламати пряму лінію, щоб знизити швидкість руху автомобілів.
 
 
Розрахункова швидкість руху по центру Яремче - 40 км/год. Яремчанцям транзитним користувачам дороги варто звикнути їздити по центру міста саме з цією швидкістю -- тоді ви не будете відчувати дискомфорт і заїжджати на суцільні лінії.
 
 
Найпроблемніше місце в Яремче - біля супермаркету “Вопак”. Тут відтепер можна паркуватись лише зі сторони самого супермаркету. Парковка на протилежній стороні є забороненою, оскільки ц, фактично, блокує рух по всій вулиці і є причиною заторів. Навіть з частковим виїздом на тротуар стояти навпроти “Вопака” неможна. Якщо ви їдете по цьому боці вулиці і вам треба до супермаркету, у вас є кілька можливостей: розвернутися на розриві і припаркуватись біля маркету чи трохи далі від нього, або повернути в провулок до музичної школи і припаркуватись там.
 
Біля самого “Вопака”, поміж аптекою і школою мистецтв, облаштовано дуже потрібний новий перехід. В майбутньому на ньому тут також має бути острівець безпеки.
 
 
 
Трохи далі, біля пам’ятника, буде організовано паркомісця великого розміру, розраховані на туристичні автобуси. Звідси смуга паркування знову переходить на парну сторону, і йде там далі по всьому центру міста, аж до фонтану.
 
 
 
Перехід біля міської ради отримав нову пластикову розмітку.
 
 
 
Перехід біля Будинку культури та зміщення осьової смуги праворуч
 
 
 
"Це ще незавершений проект, але я вірю в те, що він буде завершений, нова схема запрацює, і створить новий рівень якості, зручності та безпеки мешканцям і численним гостям міста! Що туристи з усіх куточків України наступного літа, приїхавши в Яремче, будуть відчувати, що вони потрапили як мінімум в Чехію, а урбаністи, проектанти і дорожники з цілої України будуть приїздити в Яремче для вивчення досвіду. Хочу відзначти, що цей проект - приклад успішної співпраці місцевого самоврядування (міський голова, його заступник, члени виконкому і депутати міської ради), балансоутримувача дороги та замовника ремонту (Служби автомобільних доріг), свідомого і якісного підрядника ремонту - фірми “ПБС” (Івано-Франківськ), та сучасних проектувальників - фірми
UCG. urban consulting group з Івано-Франківська, та Національної поліції - місцевого відділку та департаменту в місті Києві (адже дорога національна). Дуже дякую всім учасникам", - підсумував Віктор Загреба.


03.09.2017 1089 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1443 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1756 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2541
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2343 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7577
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15292 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

353

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1066

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1139

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1927
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

311
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

689
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

929
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3139
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

955
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1980
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1033
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35182 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

305
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

515
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

657
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

974