Нова поліція в Івано-Франківську: У кандидатів вимагають виписки з лікарень десятирічної давності

 

 

Вчора, 6 жовтня, журналіст АН "Фіртка" Ірина Гаврилюк проходила другий етап відбору у нову поліцію Івано-Франківська - військово-медичну комісію.

 

Дівчина поділилася враженнями. Каже, що медики вивчають історію хвороб конкурсанта до деталей і, у більшості випадків, змушують доносити різноманітні довідки та виписки з амбулаторних карток про хвороби, якими хворів ще в дитинстві.

 

А це вже додає головного болю і затягує процес.

 

Далі пряма мова:

 

6 жовтня, я відправилась проходити військово-медичну комісію для всупу в нову поліцію Івано-Франківська. Скажу відверто, довелося добряче понервувати, адже процес виявився дуже напруженим.

 

В листі, який надіслали мені напередодні, зазначалося, що потрібно мати при собі паспорт та витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років. А для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендували надати результати флюорографії, електрокардіограму з висновками, аналізи крові та висновки огляду в гінеколога.

 

О 8.30 я прийшла на вулицю Сахарова, 11 до поліклініки УМВС, там вже зібралося чимало люду. Черга стояла від вхідних дверей до реєстратури, яка розташована на другому поверсі поліклініки. Поки чекали на реєстрацію знайомились між собою, жартували. Загалом люди налаштовані дуже позитивно, але довге очікування вдається в знаки.

 

Особисто я зареєструвалась десь о десятій. Мене зважили, поміряли і похвалили, що принесла всі аналізи. Після цього я відправилась на огляд до отоларинголога, окуліста, стоматолога, дерматолога, хірурга, гінеколога, терапевта та невропатолога. Процес трохи повільний, бо багато людей і довгі черги, але загалом не страшно.

 

Трималася я оптимістично, бо претензій в медиків до мене не було. Всі писали «Здорова» та «Придатна». Але невропатолог мене мало не довів до істерики. Поясню чому.

 

Заходжу в кабінет, роздягаюся, лікар проводить огляд після чого запитує чи були травми в дитинстві. Відповідаю, що були.

 

«Коли мені було шість років в мене був перелом, руки, ноги, і струс. В 13 я лікувала ВСД (вегетосудинна дистонія), але лікарі сказали, що то через перехідний вік».

 

З того часу минуло багато років, тож я і не думала, що це може вплинути на висновок комісії. Зараз я почуваю себе добре і проблем зі здоров’ям немаю. Але тут лікар мені заявив, що йому потрібні виписки з усіх лікарень де я лікувалася протягом всього життя. Це мене одразу ввело в ступор, адже в листі чітко зазначалося, що «потрібно мати при собі витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років». Крім того, в тому ж листі наголошувалося: «ми не можемо подовжувати одноденний термін проходження ВЛК».

 

Питаю: «А чому про це нічого не було написано в листі?».

Мені відповіли: «Там взагалі погано все написали, вам треба було з собою принести амбулаторні картки, доносьте».

 

Виходжу з кабінету питаю в людей чи в когось була така сама ситуація. Хлопці посміхаються та розповідають, що вони вже тиждень доносять довідки.

 

«Я тут вже вп’яте, - каже кандидат в нову поліцію Володя. – Мені десять років тому вирізали апендицит, а невропатолог сказав принести виписку з лікарні».

 

Я була шокована, починаю шукати всі документи, які маю. Заходжу ще раз в кабінет і намагаюся повторити спробу:

 

«В мене є висновок невропатолога за минулий рік».

 

Там було чітко написано – здорова. Але лікаря це не переконало:

 

«Добре, але вам треба дообстежуватись. Йдіть робіть РЕГ (Реоенцефалографія судин головного мозку)».

 

Пішла, зробила, прийшла вже втретє і знову без результату. Лікар глянула на висновок РЕГ і знову наголосила:

 

«Йдіть шукайте виписки, без них я вам не підпишу».

 

Тоді я мало не зірвалася.

 

Після тривалих суперечок, йдемо разом до головного лікаря ВЛК. Там мені знову уточнюють, що виписки просто необхідні. Але для чого конкретно – пояснити не можуть. Зійшлися на тому, що невропатолог відправить офіційні запити в лікарні, де я колись проходила лікування, щоб там надали історії моїх хвороб.

 

Якщо чесно, в мене склалося враження, що саме в такий спосіб комісія відсіює кандидатів в нову поліцію. Я досі не можу зрозуміти, для чого їм ті виписки. Але наразі залишається лише чекати результатів. Якщо ж я не пройду цей етап, то повинна чітко знати з яких причин. Бо зараз основна причина – відсутність виписок. А це навіть причиною назвати важко, бо раніше про них ніхто не попереджав.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську стати поліцейськими хочуть уже понад дві тисячі людей

Аваков анонсував у Івано-Франківську нових дільничих поліцейських та нову структуру райвідділків

Аваков у Івано-Франківську: Поліція ще не є досконалою, але люди, які свідомо прийшли служити, є ключовою її складовою (відео)

Аваков нагородив прикарпатських міліціонерів та військових (фото+відео)

В Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста (фоторепортаж+відео)

Аваков: Нова патрульна поліція в Івано-Франківську запрацює з нового року

Аваков у Франківську обізвав львів’ян дурними


07.10.2015 4485 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2833
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20974
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1926
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1312 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

636

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2107

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

786

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

972
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

62
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

722 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2129 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795