Нова поліція в Івано-Франківську: У кандидатів вимагають виписки з лікарень десятирічної давності

 

 

Вчора, 6 жовтня, журналіст АН "Фіртка" Ірина Гаврилюк проходила другий етап відбору у нову поліцію Івано-Франківська - військово-медичну комісію.

 

Дівчина поділилася враженнями. Каже, що медики вивчають історію хвороб конкурсанта до деталей і, у більшості випадків, змушують доносити різноманітні довідки та виписки з амбулаторних карток про хвороби, якими хворів ще в дитинстві.

 

А це вже додає головного болю і затягує процес.

 

Далі пряма мова:

 

6 жовтня, я відправилась проходити військово-медичну комісію для всупу в нову поліцію Івано-Франківська. Скажу відверто, довелося добряче понервувати, адже процес виявився дуже напруженим.

 

В листі, який надіслали мені напередодні, зазначалося, що потрібно мати при собі паспорт та витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років. А для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендували надати результати флюорографії, електрокардіограму з висновками, аналізи крові та висновки огляду в гінеколога.

 

О 8.30 я прийшла на вулицю Сахарова, 11 до поліклініки УМВС, там вже зібралося чимало люду. Черга стояла від вхідних дверей до реєстратури, яка розташована на другому поверсі поліклініки. Поки чекали на реєстрацію знайомились між собою, жартували. Загалом люди налаштовані дуже позитивно, але довге очікування вдається в знаки.

 

Особисто я зареєструвалась десь о десятій. Мене зважили, поміряли і похвалили, що принесла всі аналізи. Після цього я відправилась на огляд до отоларинголога, окуліста, стоматолога, дерматолога, хірурга, гінеколога, терапевта та невропатолога. Процес трохи повільний, бо багато людей і довгі черги, але загалом не страшно.

 

Трималася я оптимістично, бо претензій в медиків до мене не було. Всі писали «Здорова» та «Придатна». Але невропатолог мене мало не довів до істерики. Поясню чому.

 

Заходжу в кабінет, роздягаюся, лікар проводить огляд після чого запитує чи були травми в дитинстві. Відповідаю, що були.

 

«Коли мені було шість років в мене був перелом, руки, ноги, і струс. В 13 я лікувала ВСД (вегетосудинна дистонія), але лікарі сказали, що то через перехідний вік».

 

З того часу минуло багато років, тож я і не думала, що це може вплинути на висновок комісії. Зараз я почуваю себе добре і проблем зі здоров’ям немаю. Але тут лікар мені заявив, що йому потрібні виписки з усіх лікарень де я лікувалася протягом всього життя. Це мене одразу ввело в ступор, адже в листі чітко зазначалося, що «потрібно мати при собі витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років». Крім того, в тому ж листі наголошувалося: «ми не можемо подовжувати одноденний термін проходження ВЛК».

 

Питаю: «А чому про це нічого не було написано в листі?».

Мені відповіли: «Там взагалі погано все написали, вам треба було з собою принести амбулаторні картки, доносьте».

 

Виходжу з кабінету питаю в людей чи в когось була така сама ситуація. Хлопці посміхаються та розповідають, що вони вже тиждень доносять довідки.

 

«Я тут вже вп’яте, - каже кандидат в нову поліцію Володя. – Мені десять років тому вирізали апендицит, а невропатолог сказав принести виписку з лікарні».

 

Я була шокована, починаю шукати всі документи, які маю. Заходжу ще раз в кабінет і намагаюся повторити спробу:

 

«В мене є висновок невропатолога за минулий рік».

 

Там було чітко написано – здорова. Але лікаря це не переконало:

 

«Добре, але вам треба дообстежуватись. Йдіть робіть РЕГ (Реоенцефалографія судин головного мозку)».

 

Пішла, зробила, прийшла вже втретє і знову без результату. Лікар глянула на висновок РЕГ і знову наголосила:

 

«Йдіть шукайте виписки, без них я вам не підпишу».

 

Тоді я мало не зірвалася.

 

Після тривалих суперечок, йдемо разом до головного лікаря ВЛК. Там мені знову уточнюють, що виписки просто необхідні. Але для чого конкретно – пояснити не можуть. Зійшлися на тому, що невропатолог відправить офіційні запити в лікарні, де я колись проходила лікування, щоб там надали історії моїх хвороб.

 

Якщо чесно, в мене склалося враження, що саме в такий спосіб комісія відсіює кандидатів в нову поліцію. Я досі не можу зрозуміти, для чого їм ті виписки. Але наразі залишається лише чекати результатів. Якщо ж я не пройду цей етап, то повинна чітко знати з яких причин. Бо зараз основна причина – відсутність виписок. А це навіть причиною назвати важко, бо раніше про них ніхто не попереджав.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську стати поліцейськими хочуть уже понад дві тисячі людей

Аваков анонсував у Івано-Франківську нових дільничих поліцейських та нову структуру райвідділків

Аваков у Івано-Франківську: Поліція ще не є досконалою, але люди, які свідомо прийшли служити, є ключовою її складовою (відео)

Аваков нагородив прикарпатських міліціонерів та військових (фото+відео)

В Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста (фоторепортаж+відео)

Аваков: Нова патрульна поліція в Івано-Франківську запрацює з нового року

Аваков у Франківську обізвав львів’ян дурними


07.10.2015 4298 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

687
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

962 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2534
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1836
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2124
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5726 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

178

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

307

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1261

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1260
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

997
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

827
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14661
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

687
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10481
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6183
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

712
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

744
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2944
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

663
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

730
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

641