Нова поліція в Івано-Франківську: У кандидатів вимагають виписки з лікарень десятирічної давності

 

 

Вчора, 6 жовтня, журналіст АН "Фіртка" Ірина Гаврилюк проходила другий етап відбору у нову поліцію Івано-Франківська - військово-медичну комісію.

 

Дівчина поділилася враженнями. Каже, що медики вивчають історію хвороб конкурсанта до деталей і, у більшості випадків, змушують доносити різноманітні довідки та виписки з амбулаторних карток про хвороби, якими хворів ще в дитинстві.

 

А це вже додає головного болю і затягує процес.

 

Далі пряма мова:

 

6 жовтня, я відправилась проходити військово-медичну комісію для всупу в нову поліцію Івано-Франківська. Скажу відверто, довелося добряче понервувати, адже процес виявився дуже напруженим.

 

В листі, який надіслали мені напередодні, зазначалося, що потрібно мати при собі паспорт та витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років. А для прискорення процесу проходження ВЛК, рекомендували надати результати флюорографії, електрокардіограму з висновками, аналізи крові та висновки огляду в гінеколога.

 

О 8.30 я прийшла на вулицю Сахарова, 11 до поліклініки УМВС, там вже зібралося чимало люду. Черга стояла від вхідних дверей до реєстратури, яка розташована на другому поверсі поліклініки. Поки чекали на реєстрацію знайомились між собою, жартували. Загалом люди налаштовані дуже позитивно, але довге очікування вдається в знаки.

 

Особисто я зареєструвалась десь о десятій. Мене зважили, поміряли і похвалили, що принесла всі аналізи. Після цього я відправилась на огляд до отоларинголога, окуліста, стоматолога, дерматолога, хірурга, гінеколога, терапевта та невропатолога. Процес трохи повільний, бо багато людей і довгі черги, але загалом не страшно.

 

Трималася я оптимістично, бо претензій в медиків до мене не було. Всі писали «Здорова» та «Придатна». Але невропатолог мене мало не довів до істерики. Поясню чому.

 

Заходжу в кабінет, роздягаюся, лікар проводить огляд після чого запитує чи були травми в дитинстві. Відповідаю, що були.

 

«Коли мені було шість років в мене був перелом, руки, ноги, і струс. В 13 я лікувала ВСД (вегетосудинна дистонія), але лікарі сказали, що то через перехідний вік».

 

З того часу минуло багато років, тож я і не думала, що це може вплинути на висновок комісії. Зараз я почуваю себе добре і проблем зі здоров’ям немаю. Але тут лікар мені заявив, що йому потрібні виписки з усіх лікарень де я лікувалася протягом всього життя. Це мене одразу ввело в ступор, адже в листі чітко зазначалося, що «потрібно мати при собі витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років». Крім того, в тому ж листі наголошувалося: «ми не можемо подовжувати одноденний термін проходження ВЛК».

 

Питаю: «А чому про це нічого не було написано в листі?».

Мені відповіли: «Там взагалі погано все написали, вам треба було з собою принести амбулаторні картки, доносьте».

 

Виходжу з кабінету питаю в людей чи в когось була така сама ситуація. Хлопці посміхаються та розповідають, що вони вже тиждень доносять довідки.

 

«Я тут вже вп’яте, - каже кандидат в нову поліцію Володя. – Мені десять років тому вирізали апендицит, а невропатолог сказав принести виписку з лікарні».

 

Я була шокована, починаю шукати всі документи, які маю. Заходжу ще раз в кабінет і намагаюся повторити спробу:

 

«В мене є висновок невропатолога за минулий рік».

 

Там було чітко написано – здорова. Але лікаря це не переконало:

 

«Добре, але вам треба дообстежуватись. Йдіть робіть РЕГ (Реоенцефалографія судин головного мозку)».

 

Пішла, зробила, прийшла вже втретє і знову без результату. Лікар глянула на висновок РЕГ і знову наголосила:

 

«Йдіть шукайте виписки, без них я вам не підпишу».

 

Тоді я мало не зірвалася.

 

Після тривалих суперечок, йдемо разом до головного лікаря ВЛК. Там мені знову уточнюють, що виписки просто необхідні. Але для чого конкретно – пояснити не можуть. Зійшлися на тому, що невропатолог відправить офіційні запити в лікарні, де я колись проходила лікування, щоб там надали історії моїх хвороб.

 

Якщо чесно, в мене склалося враження, що саме в такий спосіб комісія відсіює кандидатів в нову поліцію. Я досі не можу зрозуміти, для чого їм ті виписки. Але наразі залишається лише чекати результатів. Якщо ж я не пройду цей етап, то повинна чітко знати з яких причин. Бо зараз основна причина – відсутність виписок. А це навіть причиною назвати важко, бо раніше про них ніхто не попереджав.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську стати поліцейськими хочуть уже понад дві тисячі людей

Аваков анонсував у Івано-Франківську нових дільничих поліцейських та нову структуру райвідділків

Аваков у Івано-Франківську: Поліція ще не є досконалою, але люди, які свідомо прийшли служити, є ключовою її складовою (відео)

Аваков нагородив прикарпатських міліціонерів та військових (фото+відео)

В Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста (фоторепортаж+відео)

Аваков: Нова патрульна поліція в Івано-Франківську запрацює з нового року

Аваков у Франківську обізвав львів’ян дурними


07.10.2015 4425 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1371 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1695 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2490
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2313 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7557
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15278 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

332

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1051

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1119

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1909
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

293
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

670
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

911
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

937
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1966
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1016
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35167 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

285
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

495
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

640
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

957