Під час війни шахраї використовують вразливість громадян, їх тривогу, скрутний стан.
Більшість випадків, коли прикарпатці втрачають свої кошти, виникають через розголошення ними даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу.
Про це повідомила пресслужба поліції в Івано-Франківській області, передає
Фіртка.
У схожу аферу потрапила 34-річна мешканка Івано-Франківська, яка перейшла за посиланням від міжнародної благодійної організації у соціальній мережі, щоб отримати грошову допомогу.
Заявниця вказала свої анкетні дані та інформацію про банківський рахунок. В результаті – позбулась майже 44 тисячі гривень з банківської карти.
Як не втрапити у схожу пастку аферистів:
- не вірте оголошенням у соцмережах, які обіцяють вам якісь виплати;
- шукайте інформацію про програми підтримки на офіційних джерелах;
- не відкривайте посилання в месенджерах, соціальних мережах, SMS від незнайомих контактів;
- спам-розсилка може йти й від знайомих контактів, якщо вони «спіймали вірус». Завжди можна перепитати в особистому листування, що це за посилання, аби впевнитися, що це не пастка.
- дані своєї картки можна вводити лише на сайтах, у яких ви впевнені;
- проведіть бесіду із батьками. Літні люди частіше вірять у виграші автівок чи державні виплати. Тим паче розрізнити фішингову сторінку для них дуже складно. Тож попередьте, щоб не переходили за посиланням, а у разі чого радились із вами;
- якщо таки потрапили на гачок і ввели свої дані, негайно блокуйте картку. Або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки;
- нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Шахраї ошукали прикарпатку майже на 67 тисяч гривень