Независимая газета (Росія): Справу Кучми перевели на Литвина

Литвина цькують? Екс-президент Леонід Кучма все більше виглядає у порушеній проти нього справі лише «пішаком». Акцент зміщується на колишнього голову його адміністрації, нині спікера Ради Володимира Литвина, який нібито свого часу «підставив» Кучму. Сам Литвин називає такий поворот подій цькуванням – пише Тетяна Івженко у статті в російській «Независимой газете».

 

«Учора у справі проти другого президента України Леоніда Кучми з’явилася нова інтрига: екс-майор держохорони Микола Мельниченко заявив, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе було сплановане як ланка у низці подій, які повинні були в результаті призвести до державного перевороту», – пише Тетяна Івженко. За словами Мельниченка, Кучму в цьому разі використали і підставили, а за схемами стояв тодішній глава адміністрації президента, нині спікер – Володимир Литвин.

 

Микола Мельниченко мав намір поставити екс-президенту щонайменше два запитання: чи просив він кілька років тому президента РФ Путіна умовити Мельниченка не свідчити і які умови пропонував за відмову Мельниченка від співпраці з прокуратурою. Екс-охоронець Леоніда Кучми наполягає на кримінальному переслідуванні Литвина. Своєю чергою, Володимир Литвин називає це цькуванням.

 

Учора планувалася очна ставка Кучми не лише з Мельниченком, а і з екс-начальником департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексієм Пукачем. Останній у справі Гонгадзе проходить як лідер групи, яка розправилася з журналістом. Цікаво, що раніше відсторонений від справи адвокат Пукача Олег Мусієнко погоджується з Мельниченком у питанні рівня відповідальності Кучми, зауважує авторка статті. Днями адвокат заявив про неповноцінність справи проти екс-президента без порушення інших справ проти осіб, без яких Кучма діяти не міг.

 

Лідер Соцпартії Олександр Мороз, який на початку 2000-х років був спікером парламенту і перший оприлюднив записи Мельниченка, висловив своє припущення щодо того, чому справу Гонгадзе не розкрили досі. За його словами, Ющенко хотів стати президентом, а Кучма підписав відповідний закон про переголосування другого туру президентських виборів. Мороз фактично звинуватив Кучму і Ющенка у змові, підсумком якої стала перемога «помаранчевої» команди.

 

Авторка статті нагадує, що півтора роки тому Віктор Ющенко в інтерв’ю російському виданню «Независимая газета» категорично спростував припущення про залаштункові домовленості з Кучмою, які нібито дали змогу мирно завершити Помаранчеву революцію та гарантували колишньому президенту безпеку. У 2004 році Верховна Рада, порушивши законодавство, проголосувала у пакеті за так званий третій тур виборів і конституційну реформу, що суттєво зменшувала повноваження глави держави. Саме через ці процедурні порушення команда Януковича легко відновила дію попередньої Конституції, знову розширивши президентські повноваження.

 

Екс-президент Кучма у цій справі виглядає уже не як мета, а як засіб, пише авторка статті. Учора екс-президенту офіційно висунули звинувачення. За словами Миколи Мельниченка, його попросили перенести очну ставку на п’ятницю, оскільки Леонід Кучма погано почувається. Водночас сам Кучма це спростував, сказавши: «Я що, схожий на хворого?» У понеділок екс-президент знову має з’явитися до генпрокуратури.

 

Тетяна Івженко,

Независимая газета (Росія)

ІноЗМІ

11


25.03.2011 736 1
Коментарі (1)

--- 2011.03.29, 10:28
давно пора всех этих маленьких фюреров — под суд.
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

552
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

921
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3700 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2924
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7082 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3478

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

519

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

329

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

682

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1448
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

260
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17303
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

919
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8055 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

538
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

938
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2310
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27656 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

423
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

452
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

782
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

726