
Раптове переривання вагітності — це завжди важка травма для жінки. Якщо відбулось самовільне завершення розвитку плоду до 37 тижня, тоді говорять про невиношування вагітності. Патологічний стан небезпечний тим, що після першого переривання дуже високий ризик виникнення наступного, тому важливо визначити причину патології та пройти відповідне лікування.
Види невиношування вагітності
Для полегшення процесу діагностики та лікування в гінекології використовують робочу класифікацію невиношування вагітності:
-
Самовільний аборт, який може бути раннім (до 12 тижнів) та пізнім (з 12 до 22 тижнів).
-
Передчасні пологи, які бувають ранні (з 22 до 28 тижнів) та пізні (з 28 до 37 тижнів).
-
Звичне невиношування вагітності — якщо переривання відбулося 2 – 3 рази підряд.
Для кожного виду переривання вагітності виділяють найбільш характерні фактори ризику, деякі з них можуть бути спільними для всіх різновидів патології. У кожному разі потрібно звернутись до фахівців клініки Феськова https://feskov.ua/uk/services/likuvannya-bezpliddya/nevinoshuvannya-vagitnosti, щоб пройти необхідне обстеження та лікування.
Основні причини невиношування
Переривання вагітності на ранніх термінах трапляється практично у кожної восьмої жінки. Іноді викидень проходить непомітно і сприймається за затримку місячних. Здебільшого подібне виникає через аномалії будови матки, ендометріоз, передлежання плаценти чи міому.
Основні причини невиношування:
-
Гормональні розлади, які часто розвиваються на фоні діабету, ендокринних порушень, полікістозу яєчників.
-
Генетичні порушення, частіше зі сторони ембріона, хоча нерідко приховані генетичні аномалії жінки теж можуть приводити до викидня чи передчасних пологів, тоді говорять про спадкове невиношування.
-
Порушення будови репродуктивних органів, зокрема новоутворення, аномальні перегородки, рубцеві та спайкові процеси.
-
Інфекційні захворювання, особливо ті, які передаються статевим шляхом.
-
Імунні реакції, що проявляються в неприйнятті плідного яйця.
-
Тромбофілія, яка супроводжується утворенням тромбів всередині судин, зокрема в плаценті, що призводять до недостатнього кровообігу між жіночим та ембріональним організмами.
Додатково невиношування можуть провокувати шкідливі звички, важка фізична робота, психологічні навантаження, погане харчування, ослаблення організму жінки тривалими захворюваннями.
Лікування невиношування
Спершу проводиться усунення або зменшення впливу причинного фактора. Для цього лікування може бути направлене на корекцію імунітету, лікування захворювань репродуктивної системи, відновлення гормонального балансу в організмі. Подібна терапія повинна проводитись на етапі підготовки до наступної вагітності, а не після її виявлення. Вчасне лікування дозволяє попередити розвиток багатьох ускладнень, включно з перериванням вагітності.
Партнерський матеріал