Невиношування вагітності: причини, особливості лікування

Раптове переривання вагітності — це завжди важка травма для жінки. Якщо відбулось самовільне завершення розвитку плоду до 37 тижня, тоді говорять про невиношування вагітності. Патологічний стан небезпечний тим, що після першого переривання дуже високий ризик виникнення наступного, тому важливо визначити причину патології та пройти відповідне лікування.

Види невиношування вагітності

Для полегшення процесу діагностики та лікування в гінекології використовують робочу класифікацію невиношування вагітності:

  • Самовільний аборт, який може бути раннім (до 12 тижнів) та пізнім (з 12 до 22 тижнів).

  • Передчасні пологи, які бувають ранні (з 22 до 28 тижнів) та пізні (з 28 до 37 тижнів).

  • Звичне невиношування вагітності — якщо переривання відбулося 2 – 3 рази підряд.

Для кожного виду переривання вагітності виділяють найбільш характерні фактори ризику, деякі з них можуть бути спільними для всіх різновидів патології. У кожному разі потрібно звернутись до фахівців клініки Феськова https://feskov.ua/uk/services/likuvannya-bezpliddya/nevinoshuvannya-vagitnosti, щоб пройти необхідне обстеження та лікування.

Основні причини невиношування

Переривання вагітності на ранніх термінах трапляється практично у кожної восьмої жінки. Іноді викидень проходить непомітно і сприймається за затримку місячних. Здебільшого подібне виникає через аномалії будови матки, ендометріоз, передлежання плаценти чи міому.

Основні причини невиношування:

  • Гормональні розлади, які часто розвиваються на фоні діабету, ендокринних порушень, полікістозу яєчників.

  • Генетичні порушення, частіше зі сторони ембріона, хоча нерідко приховані генетичні аномалії жінки теж можуть приводити до викидня чи передчасних пологів, тоді говорять про спадкове невиношування.

  • Порушення будови репродуктивних органів, зокрема новоутворення, аномальні перегородки, рубцеві та спайкові процеси.

  • Інфекційні захворювання, особливо ті, які передаються статевим шляхом.

  • Імунні реакції, що проявляються в неприйнятті плідного яйця.

  • Тромбофілія, яка супроводжується утворенням тромбів всередині судин, зокрема в плаценті, що призводять до недостатнього кровообігу між жіночим та ембріональним організмами.

Додатково невиношування можуть провокувати шкідливі звички, важка фізична робота, психологічні навантаження, погане харчування, ослаблення організму жінки тривалими захворюваннями.

Лікування невиношування

Спершу проводиться усунення або зменшення впливу причинного фактора. Для цього лікування може бути направлене на корекцію імунітету, лікування захворювань репродуктивної системи, відновлення гормонального балансу в організмі. Подібна терапія повинна проводитись на етапі підготовки до наступної вагітності, а не після її виявлення. Вчасне лікування дозволяє попередити розвиток багатьох ускладнень, включно з перериванням вагітності.

Партнерський матеріал


24.01.2023 139
Коментарі ()

24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

592
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

5215
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1348
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5566
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1537
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1910

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

842

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1156

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1155

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1420
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

253
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

530
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

858
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

255
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

569
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1013
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1749
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

194
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

234
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

453
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

628
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

878