Необхідне спорядження для полювання

Одним із найдавніших занять людини є полювання. В наш час воно, як і раніше, має величезну кількість шанувальників, які готові йти на пошуки здобичі в дику природу. При цьому людині потрібні не тільки знання та навички, а й правильно підібране спорядження, від якого залежить комфорт та успіх усього процесу. Перед виходом важливо чітко розуміти, які позиції екіпірування є першорядними, а які заборонені, наприклад, як глушник для зброї, за використання якого на полюванні можна отримати штраф. Щоб не допустити помилок, потрібно детальніше розглянути перелік необхідного спорядження.

Що взяти на полювання

Перш ніж говорити про конкретні елементи та готувати список екіпірування, важливо врахувати три ключові фактори:

  • на скільки годин чи днів планується вилазка;
  • які погодні умови прогнозують найближчим часом;
  • тип дичини, на яку ведеться полювання.

Представники компанії orkov.net підкреслюють, що це головні параметри, на які потрібно орієнтуватися у процесі підготовки. Далі будемо розглянути, що ж взяти з собою на полювання.

Зброя

Підбір зброї напряму залежить від виду полювання та потенційної дичини. Через це можна брати карабін, рушницю тощо. Важливо переконатися, що вибір не суперечить місцевим правилам та законам. Це стосується також боєприпасів: кулі, картеч, стріли тощо. Патрони потрібно брати із запасом, а також перевірити їх цілісність та придатність до використання.

Для підвищення ефективності можна взяти оптичний приціл. Не зайвим буде бінокль або обладнання для нічного бачення. Частиною спорядження мисливця є добрий ніж, який знадобиться для готування, оброблення видобутку та інших дій.

Одяг

Важливо, щоб екіпірування захищало від негоди і забезпечувало комфортне пересування людини будь-якою місцевістю. Що взяти:

  • базовий комплект камуфляжного одягу відповідно до місцевості;
  • утеплений одяг для ночі та холодної пори року;
  • для захисту від дощу знадобиться пончо або дощовик;
  • також потрібні чоботи або водонепроникні черевики.

При цьому брати варто лише найнеобхідніше, щоб не перевантажувати свій рюкзак під час виходу.

Сумки та рюкзаки

Це важливий елемент екіпіровки, в якому буде виконуватися перенесення води, їжі, спорядження та отриманої здобичі. Головна вимога до вибору – зручність та місткість. Крім цього потрібно взяти з собою сумки або ремені для пакування дичини.

Важливе доповнення екіпіровки:

  1. Портативні рації. Забезпечать зв'язок з іншими мисливцями чи табором. Також за допомогою їх можна подати сигнал лиха незалежно від наявності мобільної мережі.
  2. GPS-навігатори. Допоможуть ефективно йти маршрутом і не дозволять заблукати.
  3. Аптечка мисливця. Дозволить у польових умовах надати собі чи товаришу першу допомогу.

Також у рюкзак варто покласти сірники, ліхтарик, засіб від укусів комах. Важливо не забути про дозвіл на зброю, ліцензії на полювання та інші документи.

Все це забезпечити комфортне та ефективне полювання навіть новачкові в незнайомій місцевості. При цьому список можна змінювати або розширювати в залежності від місцевості, виду дичини та особистих переваг.

Поради щодо підготовки

Перш ніж вирушити на полювання, потрібно виконати наступне:

  • перевірити працездатність зброї та допоміжного спорядження;
  • уважно вивчити карту місцевості та маршрут, що дозволить почуватися впевненіше;
  • важливо звернути увагу на прогноз погоди та скоригувати набір свого екіпірування;
  • мисливець повинен переконатися у наявності ліцензій та всіх дозвільних документів.

З урахуванням усіх цих моментів можна забезпечити безпеку, комфорт та ефективність полювання.

Реклама


02.06.2024 304
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

391
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

811
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1113 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2596
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1930
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2182

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

250

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

377

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1318

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1306
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1045
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

859
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14717
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

744
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10521
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6234
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

760
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

847
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2994
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

707
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

777
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

679