Одним із найдавніших занять людини є полювання. В наш час воно, як і раніше, має величезну кількість шанувальників, які готові йти на пошуки здобичі в дику природу. При цьому людині потрібні не тільки знання та навички, а й правильно підібране спорядження, від якого залежить комфорт та успіх усього процесу. Перед виходом важливо чітко розуміти, які позиції екіпірування є першорядними, а які заборонені, наприклад, як глушник для зброї, за використання якого на полюванні можна отримати штраф. Щоб не допустити помилок, потрібно детальніше розглянути перелік необхідного спорядження.
Що взяти на полювання
Перш ніж говорити про конкретні елементи та готувати список екіпірування, важливо врахувати три ключові фактори:
- на скільки годин чи днів планується вилазка;
- які погодні умови прогнозують найближчим часом;
- тип дичини, на яку ведеться полювання.
Представники компанії orkov.net підкреслюють, що це головні параметри, на які потрібно орієнтуватися у процесі підготовки. Далі будемо розглянути, що ж взяти з собою на полювання.
Зброя
Підбір зброї напряму залежить від виду полювання та потенційної дичини. Через це можна брати карабін, рушницю тощо. Важливо переконатися, що вибір не суперечить місцевим правилам та законам. Це стосується також боєприпасів: кулі, картеч, стріли тощо. Патрони потрібно брати із запасом, а також перевірити їх цілісність та придатність до використання.
Для підвищення ефективності можна взяти оптичний приціл. Не зайвим буде бінокль або обладнання для нічного бачення. Частиною спорядження мисливця є добрий ніж, який знадобиться для готування, оброблення видобутку та інших дій.
Одяг
Важливо, щоб екіпірування захищало від негоди і забезпечувало комфортне пересування людини будь-якою місцевістю. Що взяти:
- базовий комплект камуфляжного одягу відповідно до місцевості;
- утеплений одяг для ночі та холодної пори року;
- для захисту від дощу знадобиться пончо або дощовик;
- також потрібні чоботи або водонепроникні черевики.
При цьому брати варто лише найнеобхідніше, щоб не перевантажувати свій рюкзак під час виходу.
Сумки та рюкзаки
Це важливий елемент екіпіровки, в якому буде виконуватися перенесення води, їжі, спорядження та отриманої здобичі. Головна вимога до вибору – зручність та місткість. Крім цього потрібно взяти з собою сумки або ремені для пакування дичини.
Важливе доповнення екіпіровки:
- Портативні рації. Забезпечать зв'язок з іншими мисливцями чи табором. Також за допомогою їх можна подати сигнал лиха незалежно від наявності мобільної мережі.
- GPS-навігатори. Допоможуть ефективно йти маршрутом і не дозволять заблукати.
- Аптечка мисливця. Дозволить у польових умовах надати собі чи товаришу першу допомогу.
Також у рюкзак варто покласти сірники, ліхтарик, засіб від укусів комах. Важливо не забути про дозвіл на зброю, ліцензії на полювання та інші документи.
Все це забезпечити комфортне та ефективне полювання навіть новачкові в незнайомій місцевості. При цьому список можна змінювати або розширювати в залежності від місцевості, виду дичини та особистих переваг.
Поради щодо підготовки
Перш ніж вирушити на полювання, потрібно виконати наступне:
- перевірити працездатність зброї та допоміжного спорядження;
- уважно вивчити карту місцевості та маршрут, що дозволить почуватися впевненіше;
- важливо звернути увагу на прогноз погоди та скоригувати набір свого екіпірування;
- мисливець повинен переконатися у наявності ліцензій та всіх дозвільних документів.
З урахуванням усіх цих моментів можна забезпечити безпеку, комфорт та ефективність полювання.
Реклама