Небезпека з лісу

 

/data/blog/112291/43b720b54f291859ef2ac4fab85d7b3f.jpg

 

Мабуть, з самого дитинства ми знаємо, що чорниця дуже корисна для очей. Корисні властивості чорниці обумовлені її багатим хімічним складом.

 

Вчені виявили в ній велику кількість вітамінів і мікроелементів, таких як вітамін С, РР, В1 і В6, бета-каротин, марганець, кобальт, магній, калій, фосфор, залізо, кальцій та інші. Також в рослині містяться пектини, дубильні речовини і корисні кислоти: бурштинова, лимонна, яблучна, молочна, хінна.

 

Чорниця одна з небагатьох рослин, в яких присутня така велика кількість сильних антиоксидантів. Одним з них є речовина мелатонін.  Це гормон, який виробляється шишкоподібною залозою і бере участь в регуляції багатьох процесів організму, є антидепресантом і протистоїть утворенню ракових пухлин, покращує адаптивні та імунні функції організму. Але сама чудова властивість це здатність уповільнювати процеси старіння.

 

Але чорниці, як і всі інші лісові ягоди не можна ні в якому разі їсти в лісі прямо з гілки, бо ймовірність заразитись кишковою інфекцією, або навіть таким небезпечним паразитозом як ехінококоз. Уникнути інфікування дуже просто: тільки необхідно ретельно мити ягоди перед вживанням в їжу.

 

Ехінококоз - хронічне захворювання, що характеризується розвитком в печінці, рідше легенях та інших органах солітарних або множинних кістозних утворень.  Збудником є личинки ціп'яка Echinococcus granulosus. Переносником даного захворювання можуть дикі тварини – лисиці, вовки та домашні – собаки, коти.

 

В навколишньому середовищі зрілі яйця можуть знаходитись довгий час, забруднюючи листя, гриби, ягоди, траву. Вживаючи в їжу немиті дикоростучі ягоди і фрукти, можна наразитися на інфікований плід, з яким яйця гельмінта або його личинки вражають внутрішні органи людини: печінку, легені, мозок.

 

Основною клінічною ознакою даного захворювання є пухлина (кіста). Окремі випадки ехінококозу можуть закінчитись смертельно.

 

Щоб не захворіти необхідно Держпродспоживслужба в Івано – Франківській області рекомендує притримуватись таких простих правил:

-        перед вживанням ягоди необхідно ретельно промити в теплій протічній воді;

-        після повернення з лісу необхідно добре вимити руки з милом;

-        в лісі необхідно постійно слідкувати за дітьми, щоб вони нічого не їли із землі;

-        регулярно проводити дегельмінтизацію домашніх улюбленців – собак і котів, особливо якщо літом вони були в селі;

-        завжди перед їдою мити куплені овочі та фрукти, при можливості – ошпарювати кип’ятком.

-        не купляти ягоди і гриби біля автомобільних шляхів та інших місцях стихійної торгівлі, де продукція не проходить ветеринарно – санітарний контроль.

 

 

Начальник Управління державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Головного управління Держпродспоживслужби в Івано–Франківській області В.М.Фіглевський


28.07.2016 2783 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2446
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19557
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2013

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2059 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740