Неаполь (фото)

 

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/11050806_1020521774632913_1038646389750689743_n.jpg?oh=4994001560438c53b5031753522f6e1e&oe=55E7A17E

 

O dolce Napoli - якщо однією фразою говорити про Неаполь. Важко знайти більш "егоїстичне" місто. Воно живе своїм солодким життям, і все що відбувається довкола, ніби його не стосується. Ніби опшарпаний, але багатий; ніби брудно, але романтично; ніби людей багато, але без туристів; ніби Італія, але ні. І всюди запах кави і піци.

 

 

Неаполь заснований греками у VIII ст. до н. е. під назвою Парфеноб (Партенопея). Через три століття поруч будують нове місто, назва якого дійшла до нашого часу - Неаполіс, тобто "нове місто", а Парфеноб стали називати Палеполіс - "старе місто".

 

Кастель дель'Ово:

 

 

В цьому замку був ув'язнений останній Римський Імператор Ромул Августул.

Після завоювання міста Римською імперією тут похазяйнували візантійці, потім грабували нормани, пізніше став частиною Сицилійського королівства і навіть був його столицею. І тільки в 1860-ому році Неаполь, як і весь регіон Кампанья приєднаний до Італії.

 

 

В  1631-ому році сталося виверження вулкану Везувій і як вірять неаполітанці, їх від потоку магми врятував Св. Дженаро. Він є покровителем Неаполя. 

Обеліск на честь Святого:

 

 

Вулкан Везувій є активним і зараз, хоч і не в таких масштабах :)

 

 

 

Весь центр Неаполя - суцільний мурашник. Нема такого місця, щоб хтось не їхав, йшов, співав, кричав, сміявся...

 

Віа дей Трібуналі - одна з найживіших вулиць:

 

 

Час від часу вуличка переходить в маленьку площу:

 

 

 

Неаполь взагалі-то столиця піци, і для неаполітанців це велика гордість.

 

Sorbillo - дна з найстаріших піцерій в яку завжди черга:

 

 

А ця, кажуть місцеві - найперша:

 

 

 А ще тут крім мене "Марґаріту" за 1 євро їв сам Білл Клінтон, про що свідчить фотодоказ всередині:

 

 

До речі, найвідоміша піца "Марґаріта" названа в честь Королеви Савойської Марґаріти, яка не встояла перед смаком і ароматом страви у вигляді італійського прапора, що був викладений помідорами, моцарелою і базиліком. Це королівське частування відбулось у 1889-ому році.

 

Тільки в Неаполі центральний собор Дуомо не на площі, а затиснутий з усіх боків:

 

 

І чим менша і вужча вулиця, тим вона колоритніша і живіша:

 

 

 

Ось він, образ Неаполя, те що залишається в пам'яті як спогад про атмосферу і енергетику міста:

 

 

Хоча неаполітанці розмовляють своєю мовою, не асоціюють себе з італійцями, але одне спільне у них є - сушити білизну і спідній одяг на показ:

 

 

Національний неаполітанський транспортний засіб - моторіно. Таке враження, що мопедисти тут священні і недоторкані і сам Святий Дженаро їх покровитель. Трафік хаотичний, ніхто нікого не пропускає, хто має борзіший погляд і наглішу морду, той і має перевагу.

 

 

 

Моторіно подають поганий приклад автомобілям, які паркуються у дві смуги:

 

 

 

Спокою тут мало, але деколи можна знайти тиху вуличку:

 

 

 

 

Неаполітанське патіо. Тут тиша і спокій, ну зрозуміло з поправкою на темперамент:

 

 

Так і хочеться заглянути в кожну арку:

 

 

 

В Неаполі близько двохсот церков.

 

 

 

 

Не зважаючи на те, що неаполітанці дуже побожні, до деяких храмів дорога поросла травою...

 

 

А подекуди і зовсім сумно:

 

 

Деталі:

 

 

Фонтана дель Ґіґанте:

 

 

Базиліка Сан Франческо ді Паола на площі Плебісціто:

 

 

Якись античний фундамент:

 

 

За межами старого міста ближче до набережної красиво, але не так колоритно як на віа Трібуналі:

 

 

 

 

Площа Данте:

 

 

 

Звичайно, Італія без українців не Італія :)

 

 

Навіть у вояків на шапках пір'я як у гуцулів з Верховини :)

 

 

Галерея Умберто чомусь пустує, тільки деколи торгаші розпродають останні колекції ґуччів, дольчеґабанів і луївітонів:

 

 

Але це тільки в сезон сейлів, а у звичайний час їхнє місце тут:

 

 

 

Кожному знайдеться місце і прихисток:

 

 

Кастель Нуово:

 

 

 

Неаполітанці не бачать себе без футболу і клубу Наполі. В честь Марадони, який грав в Наполі назвали одну з веж Собору. Вболівати вони вміють, сам пересвідчився у секторі хуліганів "Курва Норд"

 

 

Особливої атмосфери і аромату матчу додає димок марихуани. На стадіоні курять всі:

 

 

Не зважаючи на те, що Неаполь столиця і місце базування Каморри і подекуди атмосфера нагадує про це, на рівні відчуттів переконаний у безпечності перебування тут.

 

Архіологічний музей Неаполя - справжній клондайк античних артефактів, але він заслуговує окремої розповіді.

 

 

Заради інтриги один артефакт відкрию ;)

 

 

Неаполь не простий. Його треба зуміти і захотіти сприйняти таким, який він є - веселим, кольоровим, містом, яке живе для себе і неаполітанців. А туристи - то таке. Воно вас прийме тільки тоді, коли ви зрозумієте його.

 

Руслан Руско


23.06.2015 2224 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

540
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

799
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

398

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1059

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

292
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5683
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902