Не став на лічильник, Дідусю Морозе! «В натурі!»

Я часто буваю у передноворічні та передріздвяні свята в закордонних відрядженнях і завжди дивуюся тій святковій, навіть, на мій погляд, надмірно пафосній і ейфоричній атмосфері, яка панує в цих країнах.

Якщо у нас і за місяць, і навіть за тиждень до свят частіше за все ще немає передчуття вселенських веселощів, то у них «пред-свято» б'є ключем. Базарчики, виряджені в маскарадні костюми, глінтвейн річкою, шопінг без упину і все таке, що починається практично з кінця листопада.

А у нас «пробки», суворі обличчя, і звична істерія на політичних телешоу.

З цього приводу у мене виникла гіпотеза, що ми, на відміну від багатьох і західних, і східних народів, переплутали будні з головним святом року. У «них» до цих пір існує віра в святкові дива.

На Сході вірять в мудрого Дракона, який виконує бажання і в Новий Рік за західним стилем, і в Новий Рік по іх стилях.

На Заході навіть офісний планктон свято вірить у диво різдвяної індички, у сакральність передноворічних побажань і в невтомного роздавальника чудес - Санта Клауса. Правда, в будні ніхто в чудеса вже не вірить, всі вірять тільки в важку працю, в дику напругу мізків і в правила дорожнього руху.

У нас все навпаки. Давно ніхто ні в що святкове не вірить. Ні в щедрого Діда Мороза, ні в добродушного передноворічного даішника, ні в чудовий секс під ялинкою з чарівною Снігуронькою.

Зате у будні наші люди вірять у все підряд. Всі поголовно вірять у можливе диво раптового збагачення, типу: випадково з сусідом щось дістали (вагон покрівельного заліза), тут же штовхнули - «навар» чудовий. Або взяли кредит, а банк лопнув, чи податкова все переплутала і повернула вам ПДВ без «відкату»; або кум влаштувався на митницю і відкрив вам маленьке віконце, куди влазить великий «контрабас»...

Так от, пора б нам ставати нормальними, типу західних або хоча б східних, людей. Пора б нам зрозуміти, що хорошого в будні, а тим більше чудесного, навряд чи що буде - на те вони і в будні. Зате Новий Рік справді чарівне свято. Хоча б тому, що в Новий Рік кожен пересічний «кролик» - тобто найпростіший громадянин - може відчути те, що відчуває сам нардеп в перший день свого «заходу під купол».

У нардепів вже є своя велика легенда, яка пояснює, що відбувається відразу після його присяги. А відбувається дійсно диво - обнуляються всі його кримінальні справи, всі юридичні позови, всі прокурорські нагляди. Бо жоден слідчий, або прокурор не буде у себе тримати папку на людину, яка цілих п'ять років буде перебувати під ковпаком недоторканності.

Але ж і у нас простих є хай не депутатська п'ятирічка, а нескінченно довга новорічна ніч. У цю ніч Дід Мороз «обнуляє» лічильник (як це робили колись таксисти для нового пасажира) і прощає нам всі образи, всі гріхи, всі негаразди, які ми нагородили за цілий рік.

Цілу новорічну ніч ми, як немовлята, маємо бездоганну кредитну історію і відкриті для нових надій, для нових проектів, для нової мрії. Якщо це не диво, то що це таке?!

Так що, Дідусь Мороз, «в натурі», зніми нас з лічильника, хоча б на одну ніч!



Дмитро Видрін

ForUm

11


01.01.2011 Дмитро Видрін 1465 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7751 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2375

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

390
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5643
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488