З 1 квітня зросте вартість проїзду в міському автобусному транспорті загального користування. Принаймні все до цього йде.
Недавно в міськвиконкомі відбулися громадські слухання, в ході яких присутні обговорили проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування». Виконком пропонує мешканцям новий тариф з подвійною складовою: 5 грн. до 20.00 год., а з 20.00 год. до 23.00 год. проїзд коштуватиме 7 гривень. Пільговий проїзд для пенсіонерів з 10.00 до 16.00 год. збережеться без обмежень.
Два тижні тому Спілка перевізників Івано-Франківська закликала Руслана Марцінківа припинити підритись за їхній рахунок та компенсувати проїзд пільговиків. Мова йде про те, що перевізники виконали обіцянку міського голови про безкоштовний проїзд пенсіонерів і школярів, натомість не отримавши жодної компенсації з міського бюджету. Проте це вже трохи інша тема, бо стосується виключно «шкурних» інтересів власників автобусів.
Варто акцентувати на іншому. На жаль, міська влада не пішла на непопулярний крок для міського голови, тобто, збереження існуючої ціни проїзду разом зі зменшенням часу безкоштовного проїзду пенсіонерів –скажімо, від ранку до 12 години дня, а не до 16.00 як зараз.
Але ще гірше, що від здорожчання проїзду жодним чином не виграють пересічні мешканці-пасажири, бо в структурі нового тарифу на закладена купівля маршрутчиками нових автобусів. Про це теж згадували в ході громадських слухань (які чомусь навіть не були проанонсовані на офіційному сайті міста). Перевізники заявляють, що нових автобусів не буде, навіть при здорожчанні вартості проїзду. Тобто, вони фактично не здатні забезпечити нормальні умови перевезення пасажирів. Відтак аварійні маршрутки курсуватимуть надалі, просто проїзд у них коштуватиме дорожче.
І ще кілька слів про те, як рахували.
Цікаво, якою методологією при обчисленні ринкової вартості квитка користувалась аудиторська компанія «Аудитсервіс», якщо на автобусах «Корида Транс» (де проводився моніторинг), як й всіх інших, немає електронної системи фіксації денного пасажиропотоку?
Не хочеться вірити , що роль цього аудитора стала розмінною монетою в домовленостях перевізників з міською владою.
Тим паче, якщо це сталося врозріз з потребами іванофранківців.