«Не плисти за течією, бути попереду» — інтерв’ю із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем поспілкувалися із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним.


БК Вертикаль має статус надійної компанії, яка створює якісні житлові комплекси протягом 10 років. Як думаєте, у чому успіх компанії? Чому люди довіряють вам?

Успіх компанії у команді, лідері, спільних цінностях, бачення, ідеях, безкінечному навчанні та інноваціях. Тому ми й завоювали своє місце на ринку в умовах жорсткої конкуренції.

Нам довіряють, бо ми клієнтоорієнтована компанія від прибиральника до засновника, яка поставила безкомпромісну якість наріжним каменем своєї діяльності.

Що вас привело вас у бізнес? Це було апріорі метою — керувати масштабною компанією чи так склалися обставини?

Так склалися обставини: це були 90-і, крах економіки, мізерні зарплати, тотальний дефіцит, безкінечні можливості. А також драйв та величезне бажання працювати на самого себе та заробляти.

Яким був місцевий бізнес, як тільки ви прийшли у нього, та яким він є зараз? У чому основні відмінності?

У 2000-их держава не цікавилась дрібним і середнім бізнесом, підприємці були залишені самі собі й тому він бурхливо розвивався. Одна з основних відмінностей на сьогодні — це високий поріг входу і ще вища ціна помилки.

Як продаж квартир 10 років тому відрізнявся від звичного зараз?

Змінився геть зовсім. Раніше потрібно було просто працювати. Зараз, щоб продати нерухомість, потрібно працювати багато, важко, креативно, творчо, невпинно, системно, на перспективу... І не факт, що саме сьогодні тобі пощастить.

Чим займалися до БК Вертикаль? Яка у вас освіта?

Все починалось у бурхливі 90-і: «човник», кіоск «Арта» та інші, безкінечні місяці й кілометри у дорозі, потім будівельна компанія «Екстім».

«Перший Віконний Завод» і «Вертикаль» — це вже нові сторінки власного бізнесу, які стали улюбленими дітьми.

Освіта вища технічна — інститут нафти і газу, потім навчання у шведсько-українському проєкті Develop Your Business, різноманітні програми у Києво-Могилянській та Львівській бізнес-школах. Планую пройти навчання для засновників бізнесу Presidents’ MBA у Могилянці. Та головний вчитель — це, безумовно, життя з щоденним набиттям ґуль на чолі.

Повернемось у часі до звичної роботи, якою вона була ще до всіх карантинних обмежень. Як зазвичай проходить ваш робочий день?

Зазвичай з 08:00 до 20:00 — зустрічі, знайомства, перемовини, наради,  розмови, аналіз, роздуми, рішення. У часи карантину завдань стало більше, тому засиджуюсь за документами до опівночі. Всього не опишеш.

Ви не лише засновник БК Вертикаль, а й директор «Першого віконного заводу». У чому складність управління одразу двома великими компаніям?

Одночасно та якісно управляти одразу двома немаленькими компаніями дуже складно. Тому Першим Віконним Заводом успішно керує виконавчий директор.

Основні правила Олега Лєпєніна як успішного підприємця.

Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставились до тебе.

Нам всім платить зарплату одна-єдина людина — Клієнт.

Як думаєте, чому в Івано-Франківську так багато будівельних компаній? Як ставитесь до конкуренції?

Мабуть, так історично склалось. Висока конкуренція робить нас сильнішими.

Ви вже досягли тієї мети, яку, можливо, ставили собі раніше стосовно бачення себе у бізнесі?

Досяг чергової мети, поставив собі іншу. Мета, яка мотивує тебе, повинна бути завжди.

Яким був найризикованіший вчинок у вашому житті, пов’язаний з роботою?

Ризикованих вчинків було багато, всіх і не згадаєш. З плином часу я переосмислюю та переоцінюю їх, тому нема най-най-най.

У вас багаторічний досвід ведення бізнесу, ви пережили не одну кризу. Як компанії пройти нелегкий період, залишившись помітним гравцем на ринку?

Не плисти за течією, мати стратегічний план, бути попереду конкурентів в прийнятті непопулярних управлінських рішень.


5 бліц-питань

Улюблена марка авто: Hyundai, KIA

Улюблена страва: гречка

Чим пишаєтесь найбільше у житті: родиною

Найважливіша якість у людині: порядність

Що потрібно, щоб почуватися щасливим: ловити моменти щастя


18.06.2020 12060
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699