«Не плисти за течією, бути попереду» — інтерв’ю із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем поспілкувалися із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним.


БК Вертикаль має статус надійної компанії, яка створює якісні житлові комплекси протягом 10 років. Як думаєте, у чому успіх компанії? Чому люди довіряють вам?

Успіх компанії у команді, лідері, спільних цінностях, бачення, ідеях, безкінечному навчанні та інноваціях. Тому ми й завоювали своє місце на ринку в умовах жорсткої конкуренції.

Нам довіряють, бо ми клієнтоорієнтована компанія від прибиральника до засновника, яка поставила безкомпромісну якість наріжним каменем своєї діяльності.

Що вас привело вас у бізнес? Це було апріорі метою — керувати масштабною компанією чи так склалися обставини?

Так склалися обставини: це були 90-і, крах економіки, мізерні зарплати, тотальний дефіцит, безкінечні можливості. А також драйв та величезне бажання працювати на самого себе та заробляти.

Яким був місцевий бізнес, як тільки ви прийшли у нього, та яким він є зараз? У чому основні відмінності?

У 2000-их держава не цікавилась дрібним і середнім бізнесом, підприємці були залишені самі собі й тому він бурхливо розвивався. Одна з основних відмінностей на сьогодні — це високий поріг входу і ще вища ціна помилки.

Як продаж квартир 10 років тому відрізнявся від звичного зараз?

Змінився геть зовсім. Раніше потрібно було просто працювати. Зараз, щоб продати нерухомість, потрібно працювати багато, важко, креативно, творчо, невпинно, системно, на перспективу... І не факт, що саме сьогодні тобі пощастить.

Чим займалися до БК Вертикаль? Яка у вас освіта?

Все починалось у бурхливі 90-і: «човник», кіоск «Арта» та інші, безкінечні місяці й кілометри у дорозі, потім будівельна компанія «Екстім».

«Перший Віконний Завод» і «Вертикаль» — це вже нові сторінки власного бізнесу, які стали улюбленими дітьми.

Освіта вища технічна — інститут нафти і газу, потім навчання у шведсько-українському проєкті Develop Your Business, різноманітні програми у Києво-Могилянській та Львівській бізнес-школах. Планую пройти навчання для засновників бізнесу Presidents’ MBA у Могилянці. Та головний вчитель — це, безумовно, життя з щоденним набиттям ґуль на чолі.

Повернемось у часі до звичної роботи, якою вона була ще до всіх карантинних обмежень. Як зазвичай проходить ваш робочий день?

Зазвичай з 08:00 до 20:00 — зустрічі, знайомства, перемовини, наради,  розмови, аналіз, роздуми, рішення. У часи карантину завдань стало більше, тому засиджуюсь за документами до опівночі. Всього не опишеш.

Ви не лише засновник БК Вертикаль, а й директор «Першого віконного заводу». У чому складність управління одразу двома великими компаніям?

Одночасно та якісно управляти одразу двома немаленькими компаніями дуже складно. Тому Першим Віконним Заводом успішно керує виконавчий директор.

Основні правила Олега Лєпєніна як успішного підприємця.

Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставились до тебе.

Нам всім платить зарплату одна-єдина людина — Клієнт.

Як думаєте, чому в Івано-Франківську так багато будівельних компаній? Як ставитесь до конкуренції?

Мабуть, так історично склалось. Висока конкуренція робить нас сильнішими.

Ви вже досягли тієї мети, яку, можливо, ставили собі раніше стосовно бачення себе у бізнесі?

Досяг чергової мети, поставив собі іншу. Мета, яка мотивує тебе, повинна бути завжди.

Яким був найризикованіший вчинок у вашому житті, пов’язаний з роботою?

Ризикованих вчинків було багато, всіх і не згадаєш. З плином часу я переосмислюю та переоцінюю їх, тому нема най-най-най.

У вас багаторічний досвід ведення бізнесу, ви пережили не одну кризу. Як компанії пройти нелегкий період, залишившись помітним гравцем на ринку?

Не плисти за течією, мати стратегічний план, бути попереду конкурентів в прийнятті непопулярних управлінських рішень.


5 бліц-питань

Улюблена марка авто: Hyundai, KIA

Улюблена страва: гречка

Чим пишаєтесь найбільше у житті: родиною

Найважливіша якість у людині: порядність

Що потрібно, щоб почуватися щасливим: ловити моменти щастя


18.06.2020 11919
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5196 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

273

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18374
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

985 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492