«Не ми. Не зараз. Не тут»

Гіпнотична вібрація мантри  «Хто як не ми?», що в останній день недавнього жовтня так сподобалась івано-франківському виборцю, через три минувші післявиборчі тижні почала потрохи трансформовуватись на майже містичне заклинання «Не ми. Не зараз. Не тут». Не надавши відповіді на питання, які залишились у зануд після 31.10, а саме: чому місцева «Свобода» не пустила на посаду міського голови (погодьтесь, що мерська кампанія пана Марцінківа була дещо комічною):  

 

а) Сича – для якого перемога була б хорошим стартом на вибори до Верховної Ради, або принаймні сатисфакцією після виборів 2006 року;

 

б) Онуфріїва - як керівника міського осередку «Свободи», депутата міської ради 2002-2006 р.р.;

 

в) будь-кого зі знаних осіб міського політикуму чи бізнесу, підтримавши їх своїм «золотим» брендом;

 

г) зрештою, одного з конкурентів діючого на той час міського голови,

 

і, зберігаючи мовчанку щодо планів на майбутнє, «Свобода» створила широке поле творення версій найближчого майбутнього нашого міста.

 

Версія перша  – «незрозуміла». Після своєї повної перемоги свободівці ведуть перемови з міським головою, фронтменами і, в результаті, діляться своїми лаврами переможців з іншими учасниками перегонів. Формується виконавчий комітет за участю цих сил. На початку сесії міської ради всі, взявшись за руки, співають гімн України. Міський голова разом з Марцінківим – секретарем міськради, стоячи в президії, утирають скупу чоловічу сльозу і цілуються по-дорослому в губи.

Не зрозумілим для «Свободи» залишається відповідь на питання: кого ж тоді критикувати і як перемагати на наступних місцевих виборах та на виборах до Верховної Ради?

 

Версія друга –  «столична». Проект «Свобода» - розробка столичних (про Росію «страшно думати») політтехнологів. Результат місцевих виборів – домовленості між Сильними Світу Цього (ССЦ) та мером міста. Тому: ССЦ отримує місто («а чьо цикатись»), мер – його улюблену посаду («ну тіпа крісло»), «Свободі» - місця в майбутній Верховній Раді. Після чого проект «Свобода», як варіант, закінчується. Про нього забувають, як забули про СДПУ(о) і скоро забудуть про ЄЦ. Всі співають «Мурку» на двох державних мовах.

 

Версія третя – «ймовірна». Не дивлячись на фактичну більшість в міській раді представників «Свободи», остання гарячково придумує як їй в даній ситуації залишитись в опозиції, хоча б до виконавчої влади. Для цього всі ключові пости у структурах міськвиконкому «підступно» віддаються в квоту старо-ново-обраного мера. «Свобода» критикує поганого мера і його виконком. Через рік-півтора меру оголошують відставку. «Свобода» очолює все що можна очолити і як цнотлива дівчина йде на вибори до Верховної Ради. Всі глядачі встають і супроводжують процедуру бурхливими оваціями.

Сумний мер разом з виконкомом виїжджають у Молдавію.

 

Версія четверта – «неймовірна». Неймовірна, як наша віра в Українське Завтра. Свободівці розуміють очікування міста, яке проголосувало за них, як розуміють сумніви тих, хто за них не проголосував. Ці "не стомлені життям і минулим" молоді люди беруть на себе і на свою політичну силу ВСЮ повноту влади і відповідальність за сьогодення і за майбутнє Івано-Франківська, формують і реформують виконавчі структури, як того і заслуговують Переможці. Викорінюють корупцію, спрощують дозвільну систему, роблять первинні осередки «Свободи» в кожному будинку, залучають інвестиції, за рахунок яких капітально ремонтують всі дороги міста, будують чотири нових моста…. Тобто, діють так, як сьогодні це роблять грузини.

 

А поки: «Хто як не ми–Продовжимо розпочате–бо, Свій до свого по своє».

 


29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

881
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1914 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

881
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1