«Не ми. Не зараз. Не тут»

Гіпнотична вібрація мантри  «Хто як не ми?», що в останній день недавнього жовтня так сподобалась івано-франківському виборцю, через три минувші післявиборчі тижні почала потрохи трансформовуватись на майже містичне заклинання «Не ми. Не зараз. Не тут». Не надавши відповіді на питання, які залишились у зануд після 31.10, а саме: чому місцева «Свобода» не пустила на посаду міського голови (погодьтесь, що мерська кампанія пана Марцінківа була дещо комічною):  

 

а) Сича – для якого перемога була б хорошим стартом на вибори до Верховної Ради, або принаймні сатисфакцією після виборів 2006 року;

 

б) Онуфріїва - як керівника міського осередку «Свободи», депутата міської ради 2002-2006 р.р.;

 

в) будь-кого зі знаних осіб міського політикуму чи бізнесу, підтримавши їх своїм «золотим» брендом;

 

г) зрештою, одного з конкурентів діючого на той час міського голови,

 

і, зберігаючи мовчанку щодо планів на майбутнє, «Свобода» створила широке поле творення версій найближчого майбутнього нашого міста.

 

Версія перша  – «незрозуміла». Після своєї повної перемоги свободівці ведуть перемови з міським головою, фронтменами і, в результаті, діляться своїми лаврами переможців з іншими учасниками перегонів. Формується виконавчий комітет за участю цих сил. На початку сесії міської ради всі, взявшись за руки, співають гімн України. Міський голова разом з Марцінківим – секретарем міськради, стоячи в президії, утирають скупу чоловічу сльозу і цілуються по-дорослому в губи.

Не зрозумілим для «Свободи» залишається відповідь на питання: кого ж тоді критикувати і як перемагати на наступних місцевих виборах та на виборах до Верховної Ради?

 

Версія друга –  «столична». Проект «Свобода» - розробка столичних (про Росію «страшно думати») політтехнологів. Результат місцевих виборів – домовленості між Сильними Світу Цього (ССЦ) та мером міста. Тому: ССЦ отримує місто («а чьо цикатись»), мер – його улюблену посаду («ну тіпа крісло»), «Свободі» - місця в майбутній Верховній Раді. Після чого проект «Свобода», як варіант, закінчується. Про нього забувають, як забули про СДПУ(о) і скоро забудуть про ЄЦ. Всі співають «Мурку» на двох державних мовах.

 

Версія третя – «ймовірна». Не дивлячись на фактичну більшість в міській раді представників «Свободи», остання гарячково придумує як їй в даній ситуації залишитись в опозиції, хоча б до виконавчої влади. Для цього всі ключові пости у структурах міськвиконкому «підступно» віддаються в квоту старо-ново-обраного мера. «Свобода» критикує поганого мера і його виконком. Через рік-півтора меру оголошують відставку. «Свобода» очолює все що можна очолити і як цнотлива дівчина йде на вибори до Верховної Ради. Всі глядачі встають і супроводжують процедуру бурхливими оваціями.

Сумний мер разом з виконкомом виїжджають у Молдавію.

 

Версія четверта – «неймовірна». Неймовірна, як наша віра в Українське Завтра. Свободівці розуміють очікування міста, яке проголосувало за них, як розуміють сумніви тих, хто за них не проголосував. Ці "не стомлені життям і минулим" молоді люди беруть на себе і на свою політичну силу ВСЮ повноту влади і відповідальність за сьогодення і за майбутнє Івано-Франківська, формують і реформують виконавчі структури, як того і заслуговують Переможці. Викорінюють корупцію, спрощують дозвільну систему, роблять первинні осередки «Свободи» в кожному будинку, залучають інвестиції, за рахунок яких капітально ремонтують всі дороги міста, будують чотири нових моста…. Тобто, діють так, як сьогодні це роблять грузини.

 

А поки: «Хто як не ми–Продовжимо розпочате–бо, Свій до свого по своє».

 


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492