Не існує невиліковних хвороб, існують невиліковні хворі

 

 

Я переконаний, що люди самі можуть створити не тільки захворювання, але й, мабуть, хвороботворні мікроорганізми. Це ж доводять і декотрі науковці, але у них все дуже складно…

 

Для прикладу візьмемо ту ж дерматовенерологію.

 

Так, відкриваючи будь-який підручник, вітчизняний чи іноземний, з цієї галузі медицини в зазначені етіології (причини) більшості шкірних захворювань їх опис переважно якийсь доволі розмитий, так, начебто вчені автори й досі сумніваються в тому, що викликає ці хвороби, використовуючи фрази: прийнято вважати…; можливий спадковий генетичний фактор…; розглядають за можливу причину…; можна вважати неврологічні чи психологічні розлади… і т.д..

 

А часто й, взагалі, відверто зізнаються у своїй профанації фразою: етіологія захворювання поки чи достеменно не з’ясована.

 

Але, як би там не було, всі дерматологічні захворювання таки прийнято вважати відображенням (дзеркалом) порушення функцій та захворювань певних внутрішніх органів людини. Адже, дійсно, можна провести паралель між ними та багатьма шкірними захворюваннями.

 

І, якщо не першу, то і не останню роль тут грають неврологічні та психоемоційні розлади, як у виникненні самого захворювання, так згодом і у його лікуванні.

 

Саме ці розлади із згубними хвороботворними думками виступають першопричиною наших захворювань, і, як не дивно це б звучало, але так стверджують навіть японські вчені. За допомогою несвідомого плину власних думок, люди створюють хворобу з нічого: з повітря, вакууму, просто використовуючи будь-який мікроорганізм.

 

А як щодо інфекції?

Фактично бактерії та мікроорганізми не повинні приносити для нас шкоди. Вони є складовою навколишнього середовища, і, в певній мірі, грають свою, не менш важливу роль. Всі чудово знають про мікрофлору людини, без якої неможливе існування людини. Але ж сама мікрофлора по суті складається з бактерій. Тільки в агресивних умовах мікроорганізми стають агресивними і токсикогенними. Луї Пастер, відомий вчений-мікробіолог колись сказав: "Мікроби - ніщо, ґрунт – це все". А ґрунт (мовою науки - поживне середовище для них) ми удобрюємо позитивними думками, а негативними якраз навпаки – засмічуємо.

 

Прикладом може слугувати вірус звичайного герпесу, який вважається присутнім у понад 80% жителів планети Земля. Але у багатьох він так впродовж життя і не проявляється. В інших же, коли він все таки клінічно проявляється у вигляді везикулярних висипань на шкірі та слизових, то цьому переважно передують саме зниження імунітету, спричиненні іншими захворюваннями чи банальними перевтомою та психологічними переживаннями у формі безсоння, нервових розладів (зривів) тощо. Хоча деколи тут також може бути й інший шлях виникнення цього захворювання, а саме зараження від іншої людини при близькому контакті в тому числі навіть через брудну склянку чи повітряно -краплинно при розмові за допомогою невидимих для людського ока крапель слини…

 

Щось подібне можна сказати й про решту вірусних інфекційних, грибкових та інших захворюваннях шкіри.

 

В даному випадку є два шляхи їх подолання. Перший шлях - це знищення інфекції з використанням зовнішніх та пероральних антибіотиків, протигрибкових засобів, імуномодуляторів чи стимуляторів та інших фармакологічних груп ліків. І цим вилікувати лиш зовнішні прояви хвороби, якими, як уже згадувалося, і є шкірні захворювання. Проте, практика показує, що даний шлях не є ефективним, адже не знайшовши з допомогою різноманітних обстежень та аналізів внутрішньої причини і її не усунувши, ми тільки тимчасово прибираємо її зовнішні прояви на нашій шкірі. А паралельно з таким непрофесійним підходом до лікування ми можемо ще й сформувати резистентність нашого організму до різноманітних ліків та водночас створити стійкі види мікроорганізмів, котрих вже неможливо подолати попередніми препаратами. Тому, як наслідок, медицина змушена створювати більш потужні ліки, котрі мають все більш багатий хімічний склад, що водночас негативно позначається на нашому здоров’ї.

 

В цілому успішність даного шляху в 70% залежить від лікаря, не стільки в його теоретичних знаннях, як у практичних, а саме досвіді, якому надають превагу японці, та в 30% - від правильно індивідуально підібраних для кожного хворого ліків.

 

Другий шлях – паралельний першому. Ба, більше того. Від цього шляху суттєво залежить успіх першого. А сам цей другий шлях на всі 100% виключно залежить вже від самого хворого – це його власне бажання одужати.

 

Окрім чіткого слідування приписам лікаря та інструкціям сюди також входить і психологічне самоналаштування людини: варто забути про агресивні думки, хвилювання та емоції, адже вони, як ми знаємо, здатні створити середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів. Варто налаштувати себе на позитив і повірити у своє одужання, а відповідно цим допомогти лікарю та медикаментам виконувати їхні роботу, підвищивши власний імунітет.

 

Адже беззаперечним є той факт, що песимісти ніколи не виліковуються, а віра, дійсно, творить чудеса.

 

І хоча офіційна, т. зв. наукова, медицина говорить про невиліковність багатьох таких захворювань як псоріаз, нейродерміт, герпетиформний дерматит Дюрінга і т.д., на практиці доводилося бачити повне одужання від останнього захворювання, понад тридцятирічну ремісію поширеного псоріазу і ін.. Звісно, що переважно тут нема заслуги скептичної традиційної медицини, а на ряду із народними, ще поки мало дослідженими засобами, велику роль тут таки відіграє психоналаштування самого пацієнта.

 

Попри такі феноменальні випадки також кожен лікар розповість про певну категорію пацієнтів, яким, як це не дивно, «подобається» хворіти - ходити до лікарів і постійно на щось скаржитися. Можливо у такий спосіб, займаючи чиєсь ліжко-місце у палаті чи на прийомі у лікаря, ці люди компенсують свій брак спілкування? Але факт залишається фактом – такі люди є.

 

Саме тому сміливо можна сказати, що не існує невиліковних хвороб, існують невиліковні хворі. Варто просто насолоджуватися життям і тоді не буде проблем зі здоров’ям. І так, це мій вибір.

 

 

Тарас Боднар

лікар-дерматовенеролог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

(050) 3 777 299, (067) 3 777 299


10.07.2017 8492 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1374
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7047
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14927 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1838
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1086
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6577

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

59

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

890

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1675

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1479
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

459
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

708
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

874
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

687
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1770
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

798
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1099
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34935 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

276
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

450
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

767
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

677