О 1:23 годині 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталося два вибухи, що повністю зруйнували реактор.
Через вибух почалася пожежа, а повітря було забруднене радіоактивними речовинами, виверження яких вдалося зупинити тільки в кінці травня, передає Фіртка.
У результаті аварії з сільськогосподарського користування виведено близько 5 мільйонів га земель, а навколо АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.
Нині над зруйнованим четвертим енергоблоком АЕС встановили саркофаг — новий безпечний конфайнмент, запущений в експлуатацію в липні 2019 року.
Внаслідок Чорнобильської катастрофи, радіаційне опромінення отримали майже 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі та росії.
24 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильску АЕС, загрожуючи світу ядерним тероризмом, та лише завдяки вмілим діям Збройних сил України вдалося уникнути повторення масштабної катастрофи.
Українські рятувальники у річницю Чорнобильської катастрофи нагадали, як зовсім нещодавно Росія створила нову загрозу ядерної катастрофи, коли окупанти захопили атомну електростанцію.
Надзвичайники опублікували відео про трагедію на ЧАЕС та загрозливу ситуацію з російськими окупантами у 2022 році.
«Пам’ятаємо про радіаційну трагедію на нашій землі! Вшануємо подвиг ліквідаторів!
Не допустимо нової катастрофи, спричиненою „русским миром“. Слава Україні!», — йдеться у повідомленні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як вберегти себе та рідних при радіоактивному зараженні: поради Євгена Комаровського (ВІДЕО)
У російських військових повністю відбита пам’ять про Чорнобиль, про цю світову трагедію — Зеленський