Назарій Павлів: Хотілося б, щоб про тебе колись спортивна громадськість згадувала позитивно

 

 

 

Відомий стронгмен в Україні іванофранківець Назарій Павлів понад рік тому став заступником начальника управління молоді та спорту ОДА. Його прямим обов’язком як керівника, є налагодження спортивної роботи на Прикарпатті та її належне представлення на всеукраїнському і міжнародному рівнях.

 

Напередодні Дня працівника фізичної культури і спорту Назарій Павлів погодився дати інтерв’ю для «Галичини».

 

- Пане Назарію, які враження від нової роботи та нової посади?
— Зізнаюся чесно: бути спортсменом — це одне, а працювати в сфері спорту — це зовсім інше. Якщо як спортсмен я ходив на тренування, тренувався і відповідав лише за власні результати, то зараз ходжу на роботу, працюю в адміністрації і відповідаю за всіх спортсменів з різних видів спорту. А якщо точніше, щоб ви розуміли, управління молоді і спорту фінансує 48 різних федерацій. і для того, щоби працювати в такому управлінні, недостатньо бути добрим спортсменом, а потрібно ще й орієнтуватися в цифрах та у бюджеті. А в цьому мені допомагає вища економічна освіта.

- Що змінилося у вашому особистому житті за цей рік?
— Я став держслужбовцем. Крім того, у мене минулого серпня народився первісток Станіславчик. Ми з дружиною Людмилою живемо від батьків окремо. Після роботи я завжди стараюся якнайшвидше йти додому, щоб допомогти дружині бавити нашого малюка. До своєї роботи ставлюся відповідально, через це інколи можу затримуватись в управлінні. У вихідні теж не завжди вдається відпочити, адже у суботу і неділю відбуваються різні спортивні заходи, де мені як представнику влади від управління молоді та спорту  потрібно бути. Тому за такого щільного графіка часу на себе, на свої тренування уже просто не вистачає.

- Що вам вдалося зробити для спортсменів і спорту за цей час?
— Ви, напевно, знаєте, що найкращі спортсмени отримують стипендії від управління молоді і спорту. Так-от, нам її вдалося підвищити з 800 грн. до 1 430 грн. Таку стипендію щомісяця отримують члени національної збірної команди України зі своїх видів спорту. По 1 230 грн. щомісяця отримують кандидати в збірну, і по 1 030 грн. — спортсмени, які перебувають в резерві до національної збірної. Усього 40 найкращих спортсменів з області (крім юнаків) згідно з рейтингом отримують стипендії за свої досягнення.

Із січня цього року ми взяли на фінансування ще два види спорту, яким попередній керівник не допомагав. Це бодібілдинг, в якому ми вже нинішнього року завоювали золоту медаль на чемпіонаті світу (нам її привіз Федір Хашалов), і жіночий баскетбол, де наші дівчата вибороли срібні нагороди на I Європейських іграх з баскетболу 3х3. Ми виділили кошти на придбання квартир учасниці зимових Олімпіад Надії Діденко та її тренеру Олександрові Пічугіну. Тепер плануємо надати кошти на придбання квартир ще двом спортсменам і двом тренерам. Щодо таких фізкультурно-спортивних товариств, як«Спартак», «Україна», «Колос» і  «Динамо», то їм виділено на цей рік по 168 тис. грн.
В області функціонує 53 дитячо-юнацькі спортивні школи. Управління молоді та спорту фінансує 10 ДЮСШ. Ще 2 ДЮСШ ми фінансували на початку року — в січні та лютому (через те, що ці школи повністю втратили фінансування з фонду з тимчасової втрати працездатності), доки на них не надійшла субвенція з Державного бюджету.
Щодо спортивної інфраструктури в області, то для побудови спортивних майданчиків зі штучним покриттям цього року виділено 854 тис. грн. А саме: 200 тис. грн. — для м. Галича; 200 тис. грн. — для с. Старого Косова Косівського р-ну; 200 тис. грн. — для с. Драгомирчан Тисменицького району; 204 тис. грн. — для м. Рогатина та 50 тис. грн. — для с. Прибилова Тлумацького р-ну. Також нам вдалося відновити фінансування федерацій спорту: 500 тис. грн. розподілили між ними згідно з їхнім рейтингом.

- Як заступник начальника управління, крім того, ви є ще і головою обласної федерації стронгменів. Скільки коштів передбачили на свою федерацію?
— Ви не перший, хто мене це запитує. Я ані гривні не взяв для своєї федерації з тих 500 тисяч, аби ніхто не говорив, що зловживаю службовим становищем.

- Ви донедавна працювали в одному кабінеті зі своїм начальником управління. Вам так було зручно?
— Після того, як новим начальником управління молоді та спорту призначили Ростислава Микитюка, попередній керівник ніяк не хотів вступатися. і кабінет, в якому мали розмістити мене як заступника, він не віддавав.

- Нещодавно з робочим візитом на Прикарпаття приїздив міністр молоді та спорту Ігор Жданов. Якою була мета його відвідин області?
— З робочим візитом міністр їздить у всі області. От настала черга і нашої. Передусім міністр особисто хотів перевірити стан справ на базі «Заросляк», адже вона безпосередньо підпорядкована Міністерству молоді та спорту і нещодавно там поміняли директора.
З огляду на те, що міністр був у нашій області вперше, ми організували йому зустріч із молодіжним та спортивним активом області, де всі охочі мали можливість поставити йому запитання та поспілкуватись. Після того ми з  міністром відвідали коледж фізичного виховання, де він ознайомився з тренувальною базою: манежем і басейном, поспілкувався зі студентами в навчальному корпусі. Також ігор Жданов поклав квіти до пам’ятника Степанові Бандері, відвідав Центр патріотичного виховання молоді, музей Небесної Сотні, а вже дорогою на базу «Заросляк» побачив і жалюгідний стан ворохтянських трамплінів.

- Ваші плани на майбутнє?
— Я уже згадував про стипендіатів. Зрештою, стипендії отримують і наші юні спортсмени, які стали переможцями чемпіонатів України, — по 250 грн. на місяць ще згідно зі старим розпорядженням. Як на мене, це дуже мало, тим більше тепер. Тому і плануємо переробити розпорядження, щоб наші юні чемпіони з нового року вже отримували хоча б по 650 грн. щомісяця.
Також у мене є мрія, щоб наша область мала сучасну європейську легкоатлетичну бігову доріжку, палац спорту. Хочеться зробити щось корисне, адже я саме для цього погодився долучитися до роботи в  управлінні. Хочеться, щоб про тебе колись спортивна громадськість згадувала позитивно, а не так, як про попередників,  з прокльонами за те, що продали спорткомплекс «Олімп».

- Що хотіли би побажати нашим спортсменам?
— Передусім хочу привітати всіх, хто має причетність до нашого професійного свята, з Днем працівника фізичної культури і спорту. А також побажати, щоб яких би успіхів у житті не досягли, яким би висококласним спортсменом не стали, завжди залишатися людьми. Старайтеся жити за основами християнської моралі, а вже потім — за принципами Олімпійської хартії.


15.09.2015 748 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2393 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1731
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5520
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15830 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3818 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3655

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

422

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

513

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1615

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2963
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3036
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

566
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1732
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

407
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

958
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

715
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

854
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22147
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

294
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

707
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

677 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1149 1