Назар Павлів: Переживаю, щоб з такими зарплатами працівники самі не звільнялися з держслужби

 

/data/blog/98147/b210e11b019ffc780361b95bcffbd5f9.jpeg

 

Журналісти газети "Галичина" поспілкувалися з людиною, яка відповідає за галузь спорту в нашій області, а це заступник начальника управління молоді і спорту облдержадміністрації, знаний богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів.

 

- Пане Назаре, розкажіть, чи був 2015 рік успішний для наших прикарпатських спортсменів?
— Торік відбувались кубки та чемпіонати Європи і світу як з олімпійських, так і неолімпійських видів спорту і серед юнаків, і серед дорослих. і наші спортсмени майже з усіх таких змагань привозили медалі. Улітку особлива увага була прикута до Азербайджану, де проходили перші Європейські ігри. Наші представники і тут здобули нагороди із самбо, баскетболу «3 на 3» та бодібілдингу. Вже буквально за тиждень ми плануємо відзначити найкращих спортсменів та їхніх тренерів за підсумками минулого року.

 

- Яким було фінансування галузі спорту у 2015-му?
— Управління молоді і спорту проплачує спортсменам проїзд на змагання в межах України, проживання на змаганнях і видає на харчування по 64 гривні на добу. Звичайно, цих грошей не вистачає, щоб повноцінно поснідати, пообідати та повечеряти, але межа нашого спортивного бюджету не дозволяє виділяти більше. Також за кошти нашого управління для найкращих спортсменів області перед змаганнями проводять навчально-тренувальні збори. Крім того, 20 найкращих спортсменів — юнаків і 40 найкращих — дорослих з олімпійських видів спорту отримують стипендії від управління. А це від 250 до 1 430 грн. на місяць, залежно від рейтингу. Додаткових 500 тис. грн. ми розподілили між федераціями. За них вони змогли закупити собі спортінвентар, форму чи відправити спортсменів на змагання за кордон.
Завдяки такій підтримці наші прикарпатці зуміли завоювати 486 медалей на турнірах національного та міжнародного рівнів, з яких 56 — на європейських і світових чемпіонатах і кубках. А також, відповідно до спортивної класифікації, область отримала одного заслуженого майстра спорту України, 6 майстрів спорту міжнародного класу та 41 майстра спорту України. За кошти управління завершено будівництво і відкрито п’ять майданчиків зі штучним покриттям у різних районах. А от за заслуги перед Прикарпаттям кошти на поліпшення житлово-побутових умов були виділені для двох заслужених тренерів України та однієї спортсменки: Євгенові Боднаруку (який підготував Романа Гонтюка — дворазового Олімпійського призера з дзюдо), ігореві Барні (підготував Василя Федоришина — призера Олімпійських ігор з вільної боротьби), Олені Сайко (майстру спорту міжнародного класу з дзюдо, заслуженому майстру спорту із самбо, срібній призерці I Європейських ігор).
Наше управління фінансово підтримує і масовий спорт, зокрема структуру «Спорт для всіх». Підтримуємо і спортсменів-інвалідів через фінансування центру «інваспорт» та обласної дитячо-юнацької школи інвалідів. До речі, хотів би відзначити ірину Волинець, адже на сьогодні вона єдина від нашої області виборола ліцензію на Параолімпіаду зі стрільби з лука. Через управління фінансують і СДЮСШОР з футболу «Прикарпаття» і ще 13 ДЮСШ різних фізкультурно-спортивних товариств (усього в області функціонує 51 ДЮСШ). Фінансову підтримку отримували від нас і ФСТ «Спартак», «Україна», «Колос» і «Динамо» — по 169 тис. грн. кожне. Також на нашому балансі перебуває Льодова арена в Калуші, де всі працівники отримують заробітну плату від нас.

 

- А яке фінансування передбачено на 2016-й рік?
— В обласному бюджеті передбачалося збільшення видатків на спорт, але буквально кілька тижнів тому з обласного бюджету забрали 112 млн. грн. екологічного податку в Державний бюджет. У зв’язку з цим з різних галузей обласного бюджету позабирали кошти. З нашого управління забрали 3,5 млн. грн. Незважаючи на те, що Україна нині перебуває в стані війни, спортсмени все одно відчувають підтримку. 2016 рік є дуже особливим, бо у серпні в Бразилії проходитимуть Олімпійські ігри. Через це уже тепер розпочинається сезон виборювання ліцензій. і хочеться, щоб наші спортсмени якомога більше їх здобули. На мою думку, великі шанси мають представники вільної боротьби, легкої та важкої атлетики, дзюдо, боксу і веслування на байдарках.

 

- А які плани не вдалося здійснити?
— Івано-Франківська область — єдина, де ще дотепер немає сучасної легкоатлетичної бігової доріжки. Відповідно і всі бігуни не мають нормальних умов для тренувань. Я, напевно, уже набрид усім комісіям обласної ради: і профільній, і бюджетній, де наголошував на проблемі і просив врахувати цю потребу. Річ у тім, що серед усіх стадіонів, що є в Івано-Франківську, лише один підходить під стандарти змагань з легкої атлетики — стадіон технічного університету нафти і газу. Однак це власність державна, тому тут є певні юридичні проблеми. Щоправда, я сподіваюсь, що вже незабаром їх буде розв’язано і наші легкоатлети матимуть де тренуватись та поліпшувати свої результати.

 

- Ви недавно повернулися з Києва з відрядження. Для чого вас викликав міністр спорту?
— Обговорювалося питання функціонування ДЮСШ в Україні. Передусім міністр заслуховував області, яким не вдалося повністю забезпечити фінансування всіх ДЮСШ. Тут до івано-Франківщини зауважень не було.

 

- Чи правда те, що у вас, в «білому домі», відбувається скорочення держслужбовців?
— Правда. Уже навіть є окреме розпорядження з цього приводу. Щодо управління молоді і спорту, то його ліквідують, а на його місці має утворитися управління спорту. Функції молодіжної політики та оздоровлення дітей, які були закріплені весь цей час за нами, передадуть до департаменту освіти і науки.

 

- А чи збільшиться зарплата у держслужбовців у зв’язку з такою реформою?
 — Збільшиться (сміється). Торік оклад працівника-спеціаліста держслужбовця в управлінні молоді і спорту був 1 218 грн., нині він зріс до 1 378 грн., але тоді працівникові до окладу доплачували ще індексацію, а тепер її забрали. Тож я переживаю, щоб з такими зарплатами і за теперішнього курсу долара працівники самі не звільнялися з держслужби.


30.01.2016 646 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3878

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741