Назад до школи. Ганна Суслик

 

/data/blog/71965/9b2ea832a87ca4de597d5ca15e64b50d.jpg

 

Ми продовжуємо повертати відомих спортсменів Івано-Франківщини назад до школи. На черзі - абсолютна чемпіонка України зі спортивної ходьби серед юніорок Ганна Суслик.

Ще кілька років тому вона серйозно займалась скрипкою, і вчителі говорили, що в неї чудові здібності. Проте вона залишила музичну школу і пішла на легку атлетику – щоб бігати. Сьогодні ж Аня здобуває нагороду за нагородою у спортивній ходьбі. 

Уже за кілька днів вона стартуватиме на домашньому Чемпіонаті України. Яким же був шлях до перших успіхів у спортивній ходьбі, розказують сама спортсменка та її тренер – Микола Шевчук.

- Аню, як почала займатись спортом?

- Я починала в СДЮСШОР у Калуші. Мій шкільний учитель фізкультури побачив, що я маю здібності до спорту і порадив батькам відвести мене до Миколи Михайловича Шевчука, який і до сьогодні є моїм тренером. Спочатку я займалась бігом – на 800 м, 1,5 км. Але за два-три роки тренер не побачив перспективи і сказав, щоб я спробувала себе у спортивній ходьбі. Я спочатку була проти, мені більше подобалось бігати. Але попробувала, і в мене стало виходити. За кілька місяців я вже завоювала свою першу медаль на чемпіонаті України – бронзу. Ми почали ускладнювати тренування, інтенсивніше готуватись... І за три роки я виграла майже всі всеукраїнські змагання.

Тренер Ганни – Микола Шевчук, розказує, що ніколи не займався спортивною ходьбою. "Я сам ніколи не ходив, але техніки міг навчити. Побачив, що особливих даних для бігу в Ані не було, але вона знайшла себе в іншому виді спорту, і вже виступає за збірну України з легкої атлетики. Освоювати ходьбу було непросто, але результати почали з’являтись досить швидко", – розказує тренер.

- Де ти зараз тренуєшся?

- Спочатку я виступала за калуську СДЮСШОР, але там не було особливих умов для тренувань і підготовки, майже ніхто не допомагав. Тоді мій тренер порадив мені перейти до СДЮСШОР "Україна" в Івано-Франківську, тож зараз я виступаю за цю школу. Проте живу і тренуюсь у Калуші. Місцевий манеж підходить для ходьби, у ньому рівне покриття. Тренуюсь двічі на день по 2-3 години, іноді й більше.

Микола Шевчук працює одночасно і в Калуші – там його основне місце роботи, і у Франківську – на півставки. "Окрім Ганни, в Івано-Франківську займаються й інші наші спортсмени – Анна Бабінчук, Юрій Грищишин. У Калуші нема можливостей утримувати атлетів такого рівня, – говорить тренер. – Я сам стараюсь допомагати їм і, як і мій наставник – покійний Олексій Кобрин, допомагати дітям вступати до вищих навчальних закладів".

- Як батьки ставились до твоїх занять спортом?

- Загалом добре, бо вони знали, що я не сиджу на місці, а постійно рухаюсь. Я дуже просила тата, щоб він відвів мене на легку атлетику. До того часу я займалась у музичній школі – шість років грала на скрипці. Але лишила музику, хоч мені говорили, що в мене є здібності. Вибрала спорт – він завжди був для мене улюбленою справою.

- Де ти зараз навчаєшся?

- У Прикарпатському університеті на заочному відділенні факультету фізвиховання. Здаю лише сесію, але все одно важко. Тим більше, пари перебивають графік тренувань.

- Нещодавно ти була на змаганнях в Білорусі й встановила там особистий рекорд.

- Так, це був мій особистий рекорд (13 хв. 03,68 с – прим. Sport.if.ua) і, до того ж, рекорд Білорусі серед юніорів. Мене це, звісно, порадувало, але я хотіла вийти з 13 хвилин. Трьох секунд не вистачило.

- А на тренуваннях вдавалось?

- На тренуваннях я не ходжу на короткі дистанції на кшталт 3 км, я відпрацьовую кроси на 10-15 км у повільнішому темпі.

- 3 км – це твоя коронна дистанція?

- Не сказала би. У спортивній ходьбі 3 км вважається ніби спринтом. А так я спеціалізуюсь вже на 10 км. Ось на чемпіонаті України, що відбудеться 14-15 березня, йтиму цю відстань.

- Тебе не виснажують тренування? Не буває такого, що хочеться все залишити і займатись чимось іншим?

- Звісно, я втомлююсь, кожне тренування важке. Але після занять відчуваю себе краще, приходить полегшення. Були моменти раніше, що я тренувалась трохи не так, як потрібно, але зрозуміла свою помилку і зараз стараюсь виконувати все, що говорить тренер.

- Що було найскладніше за цей час в тренуваннях?

- У нас вид технічний. Іти 10 км при ідеальній техніці – дуже важко, для цього треба багато працювати. Спочатку в мене техніка була не дуже, але я тренувалась, виконувала поради тренера – як руки тримати, як спину, як ставити ноги…

Микола Шевчук зізнається, що в роботі буває всяке – і суперечки, й сварки, але все це на фоні бажання йти до своєї мети. "Кожен спортсмен має свій характер, який витворюється в процесі довгих тренувань. Але з простим характером у спорті, напевне, ­неможливо", – говорить наставник.

- Який зі стартів тобі найбільше запам’ятався?

- Це був мій останній старт закордоном – в Юджині, США. Я особливо до нього не готувалась, пройшла по своєму результату, але усвідомила, що треба більше працювати. Бо я хочу досягати чогось вищого, аніж просто місце в двадцятці, хочу завойовувати медалі. А просто це не дається.

Анін наставник говорить, що змалечку вчив спортсменку не хизуватись досягненнями. "Пам’ятаю, як ми поїхали на одні з перших наших змагань, і Аня посіла там третє місце. Вона дуже тішилась медалі, але я їй порадив, щоб вона сховала нагороду і забула про неї, бо інакше наступної може не бути, – згадує Микола Шевчук. – Напевне, вона тоді зрозуміла мене, що попереду ще дуже багато роботи. Після того в неї були виступи в Донецьку на Чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, на Кубку світу в Китаї, на Чемпіонаті світу з легкої атлетики в США. Вона вже понад 20 разів піднімалась на п’єдестали пошани, але на європейському та світовому рівні ми ще нічого не завоювали. Сподіваємось, цьогоріч будемо ближче до цього".

- Ти вже готуєшся до виступів на дорослому рівні?

- Так, цей рік – мій останній серед юніорів. З наступного року я вже ходитиму на 20 км в групі "молодь". На найближчому Чемпіонаті України виступатиму ще серед юніорів. Це буде відбір на Кубок Європи в Іспанії.

- Хто твої головні конкурентки?

- Якщо чесно, минулого року в мене не було як такої конкуренції в категорії 1995-96 року народження. А цього року я навіть ще не знаю. Я вже хочу змагатись зі старшими, щоб випробовувати себе на вищому рівні. У нас сильні дівчата, та ж Людмила Оляновська, наша рекордсменка. Хотіла би досягти того ж, що й вона.

- На який результат націлюєшся на найближчих змаганнях в Івано-Франківську?

- Планую побити свій особистий рекорд. Ми з тренером уже говорили про це, і я готова на кращий результат. Але подивимось, бо виступ залежатиме і від погоди. Сподіватимемось на краще.

- Кубок Європи Івано-Франківськ, на жаль, не прийме, але продовжуватиме проводити Міжнародний кубок "Вечірній Івано-Франківськ". Як тобі ці змагання?

- Минулорічні мені дуже сподобались. Організація була на високому, не побоюсь сказати світовому рівні. Також добре спрацювали судді, та й траса була хороша. На мій погляд, це була найкраща траса з усіх, де я виступала в Україні. Вона не дуже легка, там складні відрізки, але рівна, без недоліків. Дуже шкода, що в нас не будуть проводити Кубок Європи, але, сподіваємось, що прийде час і наше місто прийме такі змагання.

 

 

За матеріалами: sport.if.ua


15.03.2015 1138 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2618
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1644 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3723
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5518
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1731
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2147

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

234

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

243

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

931
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

491
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

528
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

808
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1995
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

581
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

914
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4958
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

961
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

384 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

636
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

442
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

766