Назад до школи. Ганна Суслик

 

/data/blog/71965/9b2ea832a87ca4de597d5ca15e64b50d.jpg

 

Ми продовжуємо повертати відомих спортсменів Івано-Франківщини назад до школи. На черзі - абсолютна чемпіонка України зі спортивної ходьби серед юніорок Ганна Суслик.

Ще кілька років тому вона серйозно займалась скрипкою, і вчителі говорили, що в неї чудові здібності. Проте вона залишила музичну школу і пішла на легку атлетику – щоб бігати. Сьогодні ж Аня здобуває нагороду за нагородою у спортивній ходьбі. 

Уже за кілька днів вона стартуватиме на домашньому Чемпіонаті України. Яким же був шлях до перших успіхів у спортивній ходьбі, розказують сама спортсменка та її тренер – Микола Шевчук.

- Аню, як почала займатись спортом?

- Я починала в СДЮСШОР у Калуші. Мій шкільний учитель фізкультури побачив, що я маю здібності до спорту і порадив батькам відвести мене до Миколи Михайловича Шевчука, який і до сьогодні є моїм тренером. Спочатку я займалась бігом – на 800 м, 1,5 км. Але за два-три роки тренер не побачив перспективи і сказав, щоб я спробувала себе у спортивній ходьбі. Я спочатку була проти, мені більше подобалось бігати. Але попробувала, і в мене стало виходити. За кілька місяців я вже завоювала свою першу медаль на чемпіонаті України – бронзу. Ми почали ускладнювати тренування, інтенсивніше готуватись... І за три роки я виграла майже всі всеукраїнські змагання.

Тренер Ганни – Микола Шевчук, розказує, що ніколи не займався спортивною ходьбою. "Я сам ніколи не ходив, але техніки міг навчити. Побачив, що особливих даних для бігу в Ані не було, але вона знайшла себе в іншому виді спорту, і вже виступає за збірну України з легкої атлетики. Освоювати ходьбу було непросто, але результати почали з’являтись досить швидко", – розказує тренер.

- Де ти зараз тренуєшся?

- Спочатку я виступала за калуську СДЮСШОР, але там не було особливих умов для тренувань і підготовки, майже ніхто не допомагав. Тоді мій тренер порадив мені перейти до СДЮСШОР "Україна" в Івано-Франківську, тож зараз я виступаю за цю школу. Проте живу і тренуюсь у Калуші. Місцевий манеж підходить для ходьби, у ньому рівне покриття. Тренуюсь двічі на день по 2-3 години, іноді й більше.

Микола Шевчук працює одночасно і в Калуші – там його основне місце роботи, і у Франківську – на півставки. "Окрім Ганни, в Івано-Франківську займаються й інші наші спортсмени – Анна Бабінчук, Юрій Грищишин. У Калуші нема можливостей утримувати атлетів такого рівня, – говорить тренер. – Я сам стараюсь допомагати їм і, як і мій наставник – покійний Олексій Кобрин, допомагати дітям вступати до вищих навчальних закладів".

- Як батьки ставились до твоїх занять спортом?

- Загалом добре, бо вони знали, що я не сиджу на місці, а постійно рухаюсь. Я дуже просила тата, щоб він відвів мене на легку атлетику. До того часу я займалась у музичній школі – шість років грала на скрипці. Але лишила музику, хоч мені говорили, що в мене є здібності. Вибрала спорт – він завжди був для мене улюбленою справою.

- Де ти зараз навчаєшся?

- У Прикарпатському університеті на заочному відділенні факультету фізвиховання. Здаю лише сесію, але все одно важко. Тим більше, пари перебивають графік тренувань.

- Нещодавно ти була на змаганнях в Білорусі й встановила там особистий рекорд.

- Так, це був мій особистий рекорд (13 хв. 03,68 с – прим. Sport.if.ua) і, до того ж, рекорд Білорусі серед юніорів. Мене це, звісно, порадувало, але я хотіла вийти з 13 хвилин. Трьох секунд не вистачило.

- А на тренуваннях вдавалось?

- На тренуваннях я не ходжу на короткі дистанції на кшталт 3 км, я відпрацьовую кроси на 10-15 км у повільнішому темпі.

- 3 км – це твоя коронна дистанція?

- Не сказала би. У спортивній ходьбі 3 км вважається ніби спринтом. А так я спеціалізуюсь вже на 10 км. Ось на чемпіонаті України, що відбудеться 14-15 березня, йтиму цю відстань.

- Тебе не виснажують тренування? Не буває такого, що хочеться все залишити і займатись чимось іншим?

- Звісно, я втомлююсь, кожне тренування важке. Але після занять відчуваю себе краще, приходить полегшення. Були моменти раніше, що я тренувалась трохи не так, як потрібно, але зрозуміла свою помилку і зараз стараюсь виконувати все, що говорить тренер.

- Що було найскладніше за цей час в тренуваннях?

- У нас вид технічний. Іти 10 км при ідеальній техніці – дуже важко, для цього треба багато працювати. Спочатку в мене техніка була не дуже, але я тренувалась, виконувала поради тренера – як руки тримати, як спину, як ставити ноги…

Микола Шевчук зізнається, що в роботі буває всяке – і суперечки, й сварки, але все це на фоні бажання йти до своєї мети. "Кожен спортсмен має свій характер, який витворюється в процесі довгих тренувань. Але з простим характером у спорті, напевне, ­неможливо", – говорить наставник.

- Який зі стартів тобі найбільше запам’ятався?

- Це був мій останній старт закордоном – в Юджині, США. Я особливо до нього не готувалась, пройшла по своєму результату, але усвідомила, що треба більше працювати. Бо я хочу досягати чогось вищого, аніж просто місце в двадцятці, хочу завойовувати медалі. А просто це не дається.

Анін наставник говорить, що змалечку вчив спортсменку не хизуватись досягненнями. "Пам’ятаю, як ми поїхали на одні з перших наших змагань, і Аня посіла там третє місце. Вона дуже тішилась медалі, але я їй порадив, щоб вона сховала нагороду і забула про неї, бо інакше наступної може не бути, – згадує Микола Шевчук. – Напевне, вона тоді зрозуміла мене, що попереду ще дуже багато роботи. Після того в неї були виступи в Донецьку на Чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, на Кубку світу в Китаї, на Чемпіонаті світу з легкої атлетики в США. Вона вже понад 20 разів піднімалась на п’єдестали пошани, але на європейському та світовому рівні ми ще нічого не завоювали. Сподіваємось, цьогоріч будемо ближче до цього".

- Ти вже готуєшся до виступів на дорослому рівні?

- Так, цей рік – мій останній серед юніорів. З наступного року я вже ходитиму на 20 км в групі "молодь". На найближчому Чемпіонаті України виступатиму ще серед юніорів. Це буде відбір на Кубок Європи в Іспанії.

- Хто твої головні конкурентки?

- Якщо чесно, минулого року в мене не було як такої конкуренції в категорії 1995-96 року народження. А цього року я навіть ще не знаю. Я вже хочу змагатись зі старшими, щоб випробовувати себе на вищому рівні. У нас сильні дівчата, та ж Людмила Оляновська, наша рекордсменка. Хотіла би досягти того ж, що й вона.

- На який результат націлюєшся на найближчих змаганнях в Івано-Франківську?

- Планую побити свій особистий рекорд. Ми з тренером уже говорили про це, і я готова на кращий результат. Але подивимось, бо виступ залежатиме і від погоди. Сподіватимемось на краще.

- Кубок Європи Івано-Франківськ, на жаль, не прийме, але продовжуватиме проводити Міжнародний кубок "Вечірній Івано-Франківськ". Як тобі ці змагання?

- Минулорічні мені дуже сподобались. Організація була на високому, не побоюсь сказати світовому рівні. Також добре спрацювали судді, та й траса була хороша. На мій погляд, це була найкраща траса з усіх, де я виступала в Україні. Вона не дуже легка, там складні відрізки, але рівна, без недоліків. Дуже шкода, що в нас не будуть проводити Кубок Європи, але, сподіваємось, що прийде час і наше місто прийме такі змагання.

 

 

За матеріалами: sport.if.ua


15.03.2015 1150 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

82
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13943 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1599
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

891
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1291

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1180
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

570
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2