Навіщо Путіну визнавати вибори в невизнаних "республіках"

 

/data/blog/62151/0cab9dabddff5ff84b83c9b4dee7c789.jpg

 

Рішення Росії визнати і парламентські вибори в Україні, і „вибори” в ДНР та ЛНР свідчить про спробу юридично зафіксувати сьогоднішню ситуацію на Донбасі.

 

Визнання результатів виборів до Верховної Ради - вичавлене крізь зуби, вперемішку з ремарками про „брудну кампанію”, але підтверджене як законодавчою, так і виконавчою владою Росії, свідчить про те, що у Кремлі вирішили поховати легенду про „нелегітимну хунту в Києві”. Принаймні, на найближчий час.

 

Водночас програмна заява Лаврова про намір визнати вибори в ЛНР та ДНР свідчить про намір продовжити новоросійську авантюру – нехай іншими засобами.

 

"Ми вважаємо, що це один з найважливіших напрямків Мінських домовленостей”, - заявив Лавров, у такий спосіб пов’язуючи припинення наступальних дій російської армії і спектакль під назвою "визнані вибори в невизнаних "державах”.

 

"Очікуємо, що вибори відбудуться як домовились, і ми, звичайно, визнаємо їхні результати", - сказав Лавров в інтерв'ю пропагандистському каналу "Life News" та газеті "Известия". "Розраховуємо, що волевиявлення буде вільним, і ніхто ззовні не спробує його зірвати", - заявив міністр. Не уточнивши, звісна річ, що свободі волевиявлення, окрім гіпотетичного „зовнішнього впливу”, можуть трохи заважати і люди з автоматами біля кабінок. Проте цей факт, здається, Москві зовсім і не заважає. Навпаки – чим більше хаосу виникне на Донбасі, тим менше зусиль доведеться прикладати для цього Кремлю.

 

Все це вкотре свідчить, Москва погодилися на існування на території України двоголового виродка "ДНР-ЛНР" в якості нового Придністров'я. Але і досі не зрозуміло, хто буде оплачувати цей терористичний банкет. Росія, яка і без того добряче витратилася на свої "квазі-держави" бойовою технікою і зброєю, якось не надто прагне утримувати "соотєчєствєнніков Новоросії" та офіційно визнавати "ДНР/ЛНР", як вона це зробила з Абхазією та Південною Осетією.

 

Більше того, Росія уже відмовляється від подібних методів. Прикладом може бути та сама Абхазія, куди між 2009 та 2013 роками і тільки за офіційними каналами Росія „влила” більш ніж 300 мільйонів доларів „інвестицій”. До речі, населення Абхазії – 240 тисяч, себто виходить помітно більше ніж тисячу доларів на кожного абхазця. 

 

Так от, тепер Росія вирішила, що забезпечувати добробут абхазької верхівки – задорого, і почала процес „об’єднання збройних сил” РФ і Абхазії, а попросту – закріплення влади за допомогою багнетів, а не хабарів, якими, по суті, були „інвестиції” в неконтрольований регіон. Утримувати кілька батальйонів і дешевше, і надійніше, ніж кількох абхазьких "князів". В масштабах Донбасу „вливати” довелося б, не сотні тисяч, а по кілька мільярдів щорічно.

 

Отже, Москва і далі підтримуватиме квазі-республіки Донбасу перш за все зброєю та військовою технікою, а, щоб місцеві остаточно не сконали від голоду, Путін в образі "отца-благодєтєля" підкидатиме їм мінімальну гуманітарку, намагаючись водночас змусити Київ утримувати місцеве населення за рахунок власного бюджету. Російська пропаганда і далі нагнітатиме істерію про "київських карателів", які "не зумівши підкорити гордий Донбас силою зброї, морять їх голодом".

 

Таким чином на мешканців "ДНР/ЛНР" чекає холодна і голодна зима, з путінськими подачками та пропагандою в якості культурною програми.

 


28.10.2014 413 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

70
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2867
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21024
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2122

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

101
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

451
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

112
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

732
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8189
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

772 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2145 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805