
Рішення Росії визнати і парламентські вибори в Україні, і „вибори” в ДНР та ЛНР свідчить про спробу юридично зафіксувати сьогоднішню ситуацію на Донбасі.
Визнання результатів виборів до Верховної Ради - вичавлене крізь зуби, вперемішку з ремарками про „брудну кампанію”, але підтверджене як законодавчою, так і виконавчою владою Росії, свідчить про те, що у Кремлі вирішили поховати легенду про „нелегітимну хунту в Києві”. Принаймні, на найближчий час.
Водночас програмна заява Лаврова про намір визнати вибори в ЛНР та ДНР свідчить про намір продовжити новоросійську авантюру – нехай іншими засобами.
"Ми вважаємо, що це один з найважливіших напрямків Мінських домовленостей”, - заявив Лавров, у такий спосіб пов’язуючи припинення наступальних дій російської армії і спектакль під назвою "визнані вибори в невизнаних "державах”.
"Очікуємо, що вибори відбудуться як домовились, і ми, звичайно, визнаємо їхні результати", - сказав Лавров в інтерв'ю пропагандистському каналу "Life News" та газеті "Известия". "Розраховуємо, що волевиявлення буде вільним, і ніхто ззовні не спробує його зірвати", - заявив міністр. Не уточнивши, звісна річ, що свободі волевиявлення, окрім гіпотетичного „зовнішнього впливу”, можуть трохи заважати і люди з автоматами біля кабінок. Проте цей факт, здається, Москві зовсім і не заважає. Навпаки – чим більше хаосу виникне на Донбасі, тим менше зусиль доведеться прикладати для цього Кремлю.
Все це вкотре свідчить, Москва погодилися на існування на території України двоголового виродка "ДНР-ЛНР" в якості нового Придністров'я. Але і досі не зрозуміло, хто буде оплачувати цей терористичний банкет. Росія, яка і без того добряче витратилася на свої "квазі-держави" бойовою технікою і зброєю, якось не надто прагне утримувати "соотєчєствєнніков Новоросії" та офіційно визнавати "ДНР/ЛНР", як вона це зробила з Абхазією та Південною Осетією.
Більше того, Росія уже відмовляється від подібних методів. Прикладом може бути та сама Абхазія, куди між 2009 та 2013 роками і тільки за офіційними каналами Росія „влила” більш ніж 300 мільйонів доларів „інвестицій”. До речі, населення Абхазії – 240 тисяч, себто виходить помітно більше ніж тисячу доларів на кожного абхазця.
Так от, тепер Росія вирішила, що забезпечувати добробут абхазької верхівки – задорого, і почала процес „об’єднання збройних сил” РФ і Абхазії, а попросту – закріплення влади за допомогою багнетів, а не хабарів, якими, по суті, були „інвестиції” в неконтрольований регіон. Утримувати кілька батальйонів і дешевше, і надійніше, ніж кількох абхазьких "князів". В масштабах Донбасу „вливати” довелося б, не сотні тисяч, а по кілька мільярдів щорічно.
Отже, Москва і далі підтримуватиме квазі-республіки Донбасу перш за все зброєю та військовою технікою, а, щоб місцеві остаточно не сконали від голоду, Путін в образі "отца-благодєтєля" підкидатиме їм мінімальну гуманітарку, намагаючись водночас змусити Київ утримувати місцеве населення за рахунок власного бюджету. Російська пропаганда і далі нагнітатиме істерію про "київських карателів", які "не зумівши підкорити гордий Донбас силою зброї, морять їх голодом".
Таким чином на мешканців "ДНР/ЛНР" чекає холодна і голодна зима, з путінськими подачками та пропагандою в якості культурною програми.